Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
pixel

Jeden IP i dwa serwery

Polecane posty

Witam,

 

nie wiem czy pisze w dobrym dziale, jak nie to prosze to przeniesc (moze do dzialu serwery dedykowane ???).

 

sprawa wyglada nastepujaco - mam dwa serwery na dosc dobrym laczu w biurze podlaczone do swiata na dosc kiepskim, obslugujacym tylko 1 ip laczu. pierwszy serwer to windows z iis-em, a drugi ma miec apacha. w tym momencie apache dziala na porcie 81 i wszystko jest ok, jednak dostep do niego jest utrudniony (nie wszyscy rozumieja po co :81 i gdzie to wpisac).

 

Moje pytanie - czy znacie jakas mozliwosc zeby to obejsc? nie ma problemu z postawieniem kolejnego serwera na ktorym stalby dns czy cos w tym stylu...

nasz admin twierdzi (nie wiem czy nie na odpierdziel) ze dns nic nie zalatwi, gdyz bedzie wysylal do ludzi ip serwera w sieci lokalnej i nic z tego nie wyjdzie.

 

czy macie jakis pomysl ?

 

prosze o pomoc

 

maciek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a czy mozesz mnie pokierowac do jakiejs lektury, najprawdopodobniej postawie debiana do testów, bo admin jest za leniwy :)

 

Wysłany Pią Lis 18, 2005 9:33 pm:

 

tak czytam co sam napisalem - wiec zeby potem nie bylo - admin mojej sieci lokalnej jest leniwy :) a nie admin forum :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może lepiej postawić Apache na porcie 80 i za pomocą ModProxy przekierować jakąś domenę do IIS? Nawet główną?

Wtedy www.domena.cos by kierowała na IIS, a apache.domena.cos na to co serwuje apache?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×