Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość epox

Ile taki serwer wyciągnie ?

Polecane posty

Gość adamszendzielorz
hmm ale tak patrzec to przykladowe ovh.com konta klientow kladzie na servery o konfiguracji

Model	Intel(R) Celeron(R) CPU 2.66GHz

Częstotliwość	2672.95 MHz

Cache Size	256 KB

Dysk na zlaczu ata i konta chodza szybko ..

 

Co nie zmienia faktu, ze do uciagniecia danej liczby klientow trzeba miec wiecej takich maszyn, niz dual cpu / scsi'owych :) Pytanie gdzie jest ta granica oplacalnosci. IMO wlasnie w dual PIII, glownie przez ten fakt, ze w przypadku Xeonow roznica w wydajnosci nie idzie liniowo w gore ze wzrostem czestotliwosci prockow, a cena to chyba rosnie do kwadratu :-)

pozdr.

 

Wysłany 2005-11-19, 15:06:

 

Dysk na zlaczu ata i konta chodza szybko ..

[...]

Tu mozecie to sprawdzic (to moje jakies stare konto ..).

 

Zauwaz, ze dane uzytkownikow sa sharowane po NFSie z jakiejs pewnie wiekszej maciezy:

 

/home nfs 10.0.0.118:/vol/vol0/300gp

 

A dysk IDE w tym wypadku sluzy tylko i wylacznie do zbootowania tego serwera i zapisywania logow, nic wiecej :)

pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zauwaz, ze dane uzytkownikow sa sharowane po NFSie z jakiejs pewnie wiekszej maciezy:

 

/home nfs 10.0.0.118:/vol/vol0/300gp

 

A dysk IDE w tym wypadku sluzy tylko i wylacznie do zbootowania tego serwera i zapisywania logow, nic wiecej :)

pozdr.

 

Dokładnie. Co przy magicznym sprzęcie z OVH (płyta VIA - najtansza, karty sieciowe Realteka, wolny kontroler HDD) nie ma prawa działać.

Do tego ten dysk musiał by mieć niezłą wielość - 558.26 GB ;>

 

Btw pogooglałem model dysku.

"Maxtor 6E040L0 Maxtor 6E040L0 DIAMONDMAX PLUS 8 40GB HD ATA/133 7200RPM FDB" + 2 MB cache.

 

Myślisz, że jest do dobry sprzęt na maszyne hostingową? Użycie cache koło 20 MB i system leży.

 

Ogólnie dysk IDE najdaje się tylko do bootwania, bo jako swap też nie dał by rady. Prawdę mówiąc iekawe rozwiązanie - centarlny serwer - macierz dyskowa + satelity dla klientów, na których używany jest tylko RAM i CPU.

 

Co do SCSI jest to zbawienei dla sprzętu. Sam mam pseudo serwer na własne potrzeby oparty na dualnym PII + SCSI na swap i home. Sprawdza się całkiem nieźle. Jedyne delikatne opóźnienia powoduje dysk IDE z którego uruchamiają się programy, no i odbywa się bootowanie systemu, tak więc będzie to pierwsza rzecz do wymiany na SCSI przy najbliższym padzie systemu (trochę szkoda uptime'u, bo za miesiąc wybije pół roku non-stop :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrick
Zauwaz, ze dane uzytkownikow sa sharowane po NFSie z jakiejs pewnie wiekszej maciezy:

 

ogolnie dziwnie to zrobili, ale celeron z 512 ram to jednak troche slabe.

Trudno spr ile userow jest na takim serverze bo cos mi sie wydaje ze

to (no i kiepsko maja php zabezpieczone :)) to stan wszystkich uzytkownikow danego pakietu.

 

Jestem ciekaw czy bardziej oplaca im sie korzystac z takich maszyn ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aj. Trochę post edytowałem a tu już odpowiedź. Poczytaj wyżej. Taka maszynka służy tylko do renderownaia PHP i trzymania ich w ramie. Jest to rozwiązanie raczej tanie, i łatwe w administracji, ponieważ wszystkim zarządza się centralnie. Co do pliku passwd jest on pewnie centralny dla wszystkich maszyn, tak więc tylu userów na jednym celeronie by nie upchali..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×