Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
darko

Jak ustawić serwer dedykowany.

Polecane posty

Witam

zakupiłem sobie serwer dedykowany aby postawić na im swoją stronę, jako iż nie za bardzo się znam na tego typu spawach zwracam się z prośbą o pomoc. Serwr jst całkowicie goły, nie ma ani panelu admin ai serwera FTP nic nie jaet tam wgrane tylko OS FreeBSD, czy moze mi ktos pomóc jak to wszystko ustawić, wgrać wszystkie porogramy i skonfigurować je??

Dziekuję za pomoc.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

oj oj ... lepiej zatrudnij admina, bo tak powiedziec wszystko od poczatku do konca to nie zabardzo ... albo poczytaj sobie o freebsd :) Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

napisz prosze ze nie chcesz stawiac tam komercyjnego hostingu albo ze mozesz zrezygnowac w kazdej chwili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
napisz prosze ze nie chcesz stawiac tam komercyjnego hostingu albo ze mozesz zrezygnowac w kazdej chwili

 

dlaczego zrezygnować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@pixel: on nie pisal ze chce hosting postawic tylko skonfigurowac serwer dla swoich potrzeb (swoja strona).

 

@darko:

http://www.webmin.com/ moze ci sie przydac :) dla poczatkujacego admina jest to dosyc przydatne narzedzie do prostego zarzadzania serwerem. Posiada interface na www i jest prosty w instalacji, a co najwazniejsze jest darmowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrick
http://www.webmin.com/ moze ci sie przydac Uśmiech... dla poczatkujacego admina jest to dosyc przydatne

 

czemu dla poczatkujacego :>

 

I co mu da panel jak nie ma softu ..

czysty system to same plusy freebsd ma duze wsparcie serverowe wiec po instaluj servery ftp, poczty, www....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

FreeBSD ma rzeczywiscie dobre wsparcie serwerowe, a jakby kolega ktory zadal pytanie poczytal troche o nim to dowiedzial by sie jak latwo wszystko zrobic za pomoca portsow :)

 

TS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A więc tak, serwer ma być tylko na moją strone www, wykupiłem dedykowany ponieważ będzie ona wytwarzać b duże obciązenie SQL i na hostingu za bardzo mnie nie chcą.

Co do instalacji softu to admin powiedział mi że muszę połaczyć się z serwerem progsem typu SSH i za jego pomocą wszystko ustawić. Sciagnaem SecureCRT 5.0 ale tam za bardzo nic nie ma, tylko jakas linia polecen ;/ , nie chcę wydawać dodatkowych 100$ za konfigurację serwera. Musze mieć dostęp do plików poprez FTP, jakis panel administracyjny, serwer SMTP no i jakis statystyki to chyba tyle.

Poczytam trochę o tym FreeBSD, ale jakos nie wiem jak mam wgrywać ten soft.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrick

uuu chlopak to Ci zajmie wieki jak nie wiesz co z czym ..

A co do windosowkiego programu to wez putty.

 

No i ja czuje zaplacisz ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

te progsy wyglądają tak samo, znaczy tu i tu jest linia poleceń, http://www.webmin.com/download.html tu jest jak zainstalować tego webmina ale nic nie idzie krzyczy ze nie ma pliku, no bo chyba pliki z webminem musze wrzucić na dysk serwa?? tyklo jak jak mi FTP nie działa.

Kurcze moze się ktoś znajdzie i mi powie co i jak zrobić, bo napradę wywalać tyle kasy to trochę szkoda.

Co wogóle najpierw powinienem zrobić, co instlaować no i jak?

PLZ

thx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przed zakupem serwera dedykowanego powinienes ocenic swoje mozliwosci w administracji takowym. Jesli nie znasz sie kompletnie na linuxie i administracji nim powinienes wybrac dedyka zarzadzanego. Raczej nikt za darmo nie pomoze ci krok po kroku zainstalowac i skonfigurowac wszystkiego. Zaplac komus.

 

TS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra to ily by ktoś z Was wziął za skonfigurowanie takiego serwera??

Ile by to trwało czasu? Potrzebowałbym: Panel Kontorolny, Pocztę, Serwer FTP, SMTP, POP3, jakiś statystyki strony-najlepiej awastats, jakiś program do zarządzania SQL np phpMyAdmin chyba tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrick
no to moze sprobuj vhcs2

 

no jak ty cos palniesz to juz koniec ...

Tak vhcs2 bedzie super dzialal na serverze na ktorym jedynym softem procz kernela i softu startowego jest demon ssh.

 

darko hmm nie licz na male kwoty bo cena znaczy w tym biznesie w duzej mierze o jakosci uslugi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×