Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
porschelukas

delegacja domeny z home.pl

Polecane posty

Witam,

 

Posiadam zakupioną domenę '.pl' w home.pl, chciałbym ją podpiąć pod serwer. Jako student posiadam konto shellowe (chyba tak to się nazywa), na serwerze uczelni zwanym 'lizą'. I teraz mogę sobie publikować tam różne pliki, później są one dostępne z adresu http://liza.umcs.lublin.pl/~lobara/ (aktualnie głupoty, żeby sprawdzić czy działa). Chciałbym podpiąć właśnie tą domenę pod ten serwer tylko nie bardzo wiem jak. Pisałem maila do admina i dostałem taką odpowiedź "trzeba zrobic domene wirtualna na lizie - a na DNS podac adres IP lizy." Próbowałem podawać IP w panelu konfiguracyjnym domeny zawsze coś mi wyskakuje nie tak w tym formularzu. Tzn nie wiem co gdzie i jak wpisywać. No bo podając IP w miejscu DNS1 formularz ma jakiś błąd, w polu IP1 tez jakiś błąd, a poza tym jest napisane, że muszą być minimum dwa serwery DNS.

 

Nie bardzo się na tym znam, proszę o pomoc.

 

PS: możecie znaleźć ten post też na innym forum, napisałem go licząc na odpowiedź, ale niestety tamto forum było o trochę innej tematyce więc straciłem nadzieje na odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W konfiguracji DNS-a na serwerze home.pl dla swojej domeny musisz dodać wpis typu A wskazujący na twoje ip:

 

twojadomena.pl. IN A 212.182.1.249

 

ewentualnie jeszcze drugi wpis typu CNAME dla www:

 

www IN CNAME twojadomena.pl.

 

A następnie na serwerze www w uczelni administrator tego serwera musi w konfiguracji apache'a ustawić wirtualną domenę o nazwie twojadomena.pl wskazującą na ten twój katalog. I tyle.

 

BTW - Nie wiem jak jest na home.pl ale niektórzy hostingodawcy nie pozwalają na ustawienie rekordu A na inny adres ip niż ich hosting, jedynie na zmianę delegacji - a do tego musisz mieć dostęp do zewnętrznych serwerów DNS (na uczelni pewnie da się załatwić).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

okej dzięki wielkie:) pogadam z administratorem serwera na uczelni, a później pozmieniam ustawienia w panelu konfiguracyjnym na home.pl Bo chyba taka powinna być kolejność jeśli dobrze rozumiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W home.pl moza sobie dodac rekord A, ktory bedzie kierowal na dowolny adres IP. Jak masz jakies trudnosci jak to zrobic to korzystaj z ich supportu, jak mi sie czegos nie chce to sobie zadzwonie np. o pierwszej w nocy i jak ladnie poprosze to mi zrobia to od reki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dodałem właśnie taki rekord wczoraj, z adresem IP mojego serwera na uczelni. Tylko, że tak jakby sie nic nie zmieniło. Może jeszcze muszę poczekać aż admin zrobi tą wirtualną domenę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

admin serwera, powiedział mi, że utworzył już taką wirtualną domenę.

Ale teraz mam problem ze skonfigurowaniem adresu serwera dla domeny. u mnie wygląda to tak:

home.JPG

po wpisaniu adresu do przeglądarki ładuje się tak jakby z tego pierwszego serwera czyli 212.85.96.95

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i jest tak jak ustawione: http://porschefans.pl kieruje cię na 212.85.96.95 (czyli home.pl)

a http://www.porschefans.pl/ - na 212.182.1.249 (czyli jak mniemam ten serwer na uczelni).

 

Zmień ten wpis dla porchefans.pl (bez www na początku) z 212.85.96.95 na 212.182.1.249 i będzie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak tylko ze po wpisaniu www.porschefans.pl w adresie nie przekierowuje mnie do tego katalogu gdzie mam trzymać pliki swojej strony tylko tak jakby do glownej strony serwera. A, przy zmianie www.porschefans.pl na porschefans.pl mam błąd " Pole Typ rekordu: może zawierać wartość A jedynie dla hostów w domenie! "

 

Nie wiem jak sie uporac z tym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo ustawiasz to w zlym miejscu...

 

https://home.pl/setup/domain

 

Pole Przekierowanie WWW (IP/host/URL/katalog) - tak trzeba wpisac adres IP na ktory przekierowana ma byc domena.

 

Edycja hostow sluzy do ustawiania hostow dodatkowych (cos.domena.pl).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo ustawiasz to w zlym miejscu...

 

https://home.pl/setup/domain

 

Pole Przekierowanie WWW (IP/host/URL/katalog) - tak trzeba wpisac adres IP na ktory przekierowana ma byc domena.

 

Edycja hostow sluzy do ustawiania hostow dodatkowych (cos.domena.pl).

 

okej zrobiłem tak jak doradziłeś, troche był problem z prawami dostępu ale pozmieniałem je na serwerze i widzę, że coś działa:) Dzięki wielkie! a ten wpis w rekordzie, który po wpisaniu www.porschefans.pl przekierowuje mnie na "oficjalną" stronę serwera mogę usunąć i wtedy będzie ok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

okej zrobiłem tak jak doradziłeś, troche był problem z prawami dostępu ale pozmieniałem je na serwerze i widzę, że coś działa:) Dzięki wielkie! a ten wpis w rekordzie, który po wpisaniu www.porschefans.pl przekierowuje mnie na "oficjalną" stronę serwera mogę usunąć i wtedy będzie ok?

 

Wpis w dns-ie jest ok, tam już nie grzeb. Widzisz główną stronę, bo ten twój admin z uczelni zrobił wirtualny host jedynie dla nazwy porschefans.pl a jak widać już nie wpadł żeby dodać

ServerAlias www.porschefans.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

okej zrobiłem tak jak doradziłeś, troche był problem z prawami dostępu ale pozmieniałem je na serwerze i widzę, że coś działa:) Dzięki wielkie! a ten wpis w rekordzie, który po wpisaniu www.porschefans.pl przekierowuje mnie na "oficjalną" stronę serwera mogę usunąć i wtedy będzie ok?

 

Jak przywrocisz standardowe ustawienie:

 

www.domena CNAME 36000 domena

 

to bedzie dzialalo dobrze (bedzie podazalo za ustawieniem glownym)..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×