Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
cezary188

Dziwna przypadłość serwera

Polecane posty

Mam dziwna przypadłość z jednym z serwerow nowej ofercie hetznera a konkretnie X3. Otóż mam aplikacje ktora pobiera róźne pliki mam ja tez zainstalowana na EQ4 w hetznerze. Fizycznie serwery sa serwerownie obok siebie i ping wynosi miedzy nimi jakies 0.3 ms . Problem polega na tym ze wrzucajac jeden i ten sam plik do pobierania przez te serwer na EQ za kazdym razem dostaje 90-95Mbit/s a na X3 ok 10Mbit/s. Serwery sa tak samo podlaczone, nie ma zadnego ograniczenia przepustowosci itd. Hetzner juz sprawdzal serwer i jest wszystko ok. Aplikacja na oby dwoch jest identyczna Co to moze byc ze ten X3 chodzi 10 razy wolniej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

X3 zawsze pobiera na poziomie 10Mbps? Niezależne od mirrora?

Nawet wewnątrz sieci lokalnej hetznera pobiera tylko 10mbps?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OK protestowałem, posprawdzałem i mam jedyny w zasadzie nasuwający się wniosek. Ta aplikacja o ktorej mowie to akcelerator pobierania. I sprawa ma sie tak ze stabilnych serwerow predkosci ida w miare ok ale z mniej stabilnych juz kiepsko. Tak sie zastanawiam moze cos na serwerze blokuje akceleratorowi wieksza ilosc polaczen z serwerem i powiedzmy akclerator uzyskuje tylko jedno albo dwa polaczenia zamiast np 20 i dlatego predkosci sa słabe? Co mogło by blokować aplikacje? Dodam ze nie mam firewalla. A jeżeli chodzi o kartę i prędkości to wszystko jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OK protestowałem, posprawdzałem i mam jedyny w zasadzie nasuwający się wniosek. Ta aplikacja o ktorej mowie to akcelerator pobierania. I sprawa ma sie tak ze stabilnych serwerow predkosci ida w miare ok ale z mniej stabilnych juz kiepsko. Tak sie zastanawiam moze cos na serwerze blokuje akceleratorowi wieksza ilosc polaczen z serwerem i powiedzmy akclerator uzyskuje tylko jedno albo dwa polaczenia zamiast np 20 i dlatego predkosci sa słabe? Co mogło by blokować aplikacje? Dodam ze nie mam firewalla. A jeżeli chodzi o kartę i prędkości to wszystko jest ok.

 

Tylko sieć w kernelu, jakieś "bzdury" w sysctl, hmm w sumie dziwne :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×