Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
wood

radiowy dostęp do internetu

Polecane posty

Witajcie! Mam taki problem z moim ISP, właściwie nie pierwszy. Na dachu domu mam antenę, która jest połączona z AP, dalej jest router. Na routerze mam włączone dynamiczne ip (pobierane z dhcp). Teoretycznie powinienem zawsze mieć to samo ip, ale zdarza się, że dostaje zupełnie inne i wtedy wszystko mi siada. Mój isp twierdzi, że tak nie powinno być i mówi mi że ja mam pewnie uszkodzonego ap. Jakoś się specjalnie nie znam, ale czy nie jest tak, że mojemu ap/routerowi adresację przydziela serwer dostawcy? Bo w rozmowie serwisant mówi do mnie tak jakby mój ap pobierał sobie czasami złe ip. Wolę się was zapytać bo ten gość do niedawna nie potrafił nawet zarobić rj-45.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jakie IP dostaniesz często zależy od ilości podłączonych klientów, a przede wszystkim - od konfiguracji routera, więc sam nic nie zdziałasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak się da to ustawić statycznie adres IP i tyle, swoją drogą, jeśli dostawca nie doszedł do Twojego domu skrętką z dachu to już świadczy o jego kiblowatej usłudze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

też chciałby ustawić statyczne ale nie chce sie zgodzic. xorg ja wiem, że zwykle jest przydział z wolnej puli ale w tej sieci tak nie jest. Tutaj pomimo, że jest dhcp to każdy klient teoretycznie ma dostać zawsze to samo ip na podstawie mac. No jak widać nie zawsze tak jest. Mac jest zawsze ten sam więc dlaczego dostaje różne ip? Czy to jest wina isp? To chyba jego serwer przydziela mi ip a nie moj ap ma samowolke i sam sobie bierze dowolne ip. Mam rację?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trzeba tu uwzględnić dwie kwestie.

Pierwsza - to taka, że w sieci może być jakiś inny serwer DHCP i "niechcący" rozdawać nie takie adresy IP. Druga - IMO bardziej prawdopodobna - że twój router jak nie dostanie pakietu DHCP-Offer, to nie ponawia requestów, tylko przydziela sobie coś z puli linklocal (169.254.0.0/16).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mój router pobiera ip do skutku, nigdy nie ma takie sytuacji żeby wrzucił sobie w takiej sytuacji jakieś inne ip. tego jestem pewien. A tak na marginesie ja do routera, zawsze dostaje zewnętrzne ip np 93.159.130.x wewnętrzna adresacja jest tylko u mnie po domu. Zawsze mam na routerze zew. ip (dla WAN), problem polega na tym że jest to czasami x.x.x.222 a nie x.x.x.220.W takim razie coś jest nie tak u mojego dostawcy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pierwsza - to taka, że w sieci może być jakiś inny serwer DHCP i "niechcący" rozdawać nie takie adresy IP.

To w takim razie przyjmuje to rozwiązanie za prawdziwe. Wiem o co Ci chodzi z tym drugim punktem, bo takie sytuacje miałem na starszym sprzęcie. Ogólnie wygląda to tak, że albo mam adresację albo jej nie mam no i wtedy router jedynie wyświetla "Obtaining Network Parameters..." i pobiera IP do skutku, tak jak napisałem to już wyżej. Cały czas chodzi mi tylko o kwestię przydzielania IP. Bo wydaje mi się, że skoro już dostaję przydział IP z zewnętrznej adresacji, i jest to np 93.159.130.128 a nie 93.159.130.200 (które teoretycznie powinienem dostać), to w takim przypadku moje osprzętowanie jest niczemu niewinne, że sobie pobrało takie IP, jakie przydzielił mu serwer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W kwestii dostawcy jest zadbać o poprawnie skonfigurowaną i uzupełnioną ARP listę, w przeciwnym razie nic, jak tylko rezygnacja z usługi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

moze ktos sobie twoj mac clonuje i sie laczy zamiast ciebie ? ;] puste zabezpieczenie sieci...

klonuję ja :) adres ze starego komputera, ale to akurat nie ma tu żadnego znaczenia, łatwiej było mi sklonować MAC niż doprosić się o jego zmianę ;). Swoją drogą jest tu trochę osób z Krakowa (lub okolic) więc polecam sobie sprawdzić do kogo należy ta adresacja, żeby było wiadomo z czyich usług nie warto korzystać....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×