Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
misyogin

przekierowanie / mirror domeny z nazwa.pl na ovh

Polecane posty

Witam,

 

stawiam pierwsze kroki w temacie konfiguracji domen i w zwiazku z tym mialbym prosbe o podpowiedz jak zrealizowac co nastepuje.

Mam wykupiona domene www.bozka.com w nazwa.pl, korzystalem tez z uprzejmosci znajomego, umieszczajac strone na jego wirtualnym serwerze w home.pl. Niestety jestem zmuszony przeniesc gdzies hosting strony. Padlo na OVH (promocja 0zl za domene i niezly jak dla mnie hosting), niestety nie ma mozliwosci podpiecia tam kolejnych domen, w tym mojej glownej bozka.com (multidomena jest niedostepna).

 

I teraz pytanie, czy da sie zrobic (w nazwa.pl) cos takiego, zeby wpisanie adresu bozka.com pokazywalo strone zaparkowana na moim drugim adresie (bajkonurr.pl)? ale tak zeby uzytkownik nie wiedzial ze strona jest serwowana z innego adresu?

 

w panelu nazwa.pl znalazlem 2 opcje: redirect (tu zapewne zmieniany jest adres) lub ramka (rozumiem ze adres sie nie zmienia w przeglarce, ale pewnie klikanie po linkach nie jest tez w nim odzwierciedlane).

Chcialbym jakos uzyskac opcje ze ta sama tresc serwowana jest z obu adresow w dokladnie ten sam sposob, pytanie czy jest ot mozliwe, bez opcji multidomena w OVH?

 

Z gory bardzo dziekuje za wszelkie podpowiedzi

Michal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proponuje nie korzystać z żadnej z wymienionych opcji, ponieważ będziesz miał z tym więcej kłopotu niż pożytku. W przypadku redirect jeśli dostawca hostingu zmieni IP twoja domena przestanie działać prawidłowo), ramka natomiast to jakiś relikt z lat '90 ubiegłego wieku, który służy tylko temu który ją udostępnia - czytaj nazwie.pl. Wybierz dowolny inny serwer, zaoszczędzisz sobie wielu kłopotów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odpowiedz,

rozumiem ze poniekad dostalem reklame:)

 

nazwa.pl udostepnia edycje rekordow DNS, pytanie brzmi, czy manualnie zmieniajac te rekordy, moge uzyskac to o co mi chodzi - mirror domeny bozka.com na bajkonurr.pl?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nazwa.pl udostepnia edycje rekordow DNS, pytanie brzmi, czy manualnie zmieniajac te rekordy, moge uzyskac to o co mi chodzi

Wydelegujesz domenę na nowy serwer, natomiast ten nowy serwer musi teraz przyjąć twoją domenę, czyli dopisać strefę domeny do swojej konfiguracji i koło się zatacza. Do tanga trzeba dwojga ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×