Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
R@fi

Awaria neostrady

Polecane posty

jak ktos mieszka w małej miejscowosci to "nerwostrada" często jest jedynym sensownym rozwiązaniem, chyba że ktoś preferuje wiatrówki. Nie ma co narzekać, jakość wcale nie jest zła, chyba że tepsa ciągnie ci kabel po drzewach, a i takie sytuacje znam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam neo od wielu już lat i nigdy na jakość nie narzekałem. Mam wybór - Tepsa z neośką, Vectra (a tak naprawdę dziadowska lokalna kablówka wykupiona przez Vectrę) lub jeszcze gorsza lokalna firemka, oferująca radiówkę (też niedawno wykupiona przez nieco większą firmę). W przypadku radiówki koszt samego podłączenia i sprzętu jest dość wysoki, a jakość tragiczna (łącza maks. 2Mbps, przy czym w godzinach szczytu nie ma mowy o normalnych transferach, często zdycha całkowicie), w przypadku Vectry musiałbym im zapłacić za kilkaset metrów kabla do mnie, bo nie opłaca im się podpinać ulic, przy których są głównie domki jednorodzinne, znacznie lepszy biznes mają na blokowiskach. W przypadku awarii obie firmy działają wolno, nieprofesjonalnie, Tepsa natomiast utrzymuje w moim miasteczku fachową ekipę (ze względu na lokalizację ich masztu i centralki) i w razie awarii działają fachowo i szybko.

 

Bawią mnie czasem te wszystkie narzekania na TPSA. Znam przynajmniej kilkanaście firm oferujących dostęp do netu w woj. Zachodniopomorskim i poza tepsą mogę dobrze się wypowiedzieć może o dwóch. Reszta robi gigantyczny overselling (np. oferta 20Mbps w Vectrze, które w mojej miejscowości w godzinach szczytu zmienia się często w realne 0,5Mbps), "technicy" często są dziadami nie mającymi pojęcia o tym, co robią (ostatnio znajomemu taki fachura z Vectry wymieniał modem, za którym jest switch, nie wiedział nawet w które gniazdko switcha wpiąć jaką erjotkę, musiałem przyjść i przepiąć, bo net nie działał). Płacę w Tepsie za 6Mbps i nie pamiętam przypadku, żebym miał zaniżony transfer, bez względu na porę dnia. Przez 7 czy 8 lat pamiętam może 2 czy 3 awarie, które trwały może po godzinie czy 2... Jedyny minus to cena - konkurencja ma taniej, ale w porównaniu z jakością, to wolę jednak płacić trochę więcej. Może mam szczęście, może w innych miastach jest inaczej, może są miejsca, gdzie Neostrada to najgorsza możliwa opcja, ale ja Telepsiarzy będę bronił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolega chyba raczej ma farta. Osobiście mam szczęście być przyłączony do centralki na "końcu świata" chodź od jednej z najlepiej uzbrojonych dzieli mnie powiedzmy 300 metrów problemem ponoć jest jedna ulica pod, którą nie jest przeprowadzony kabel dlatego moja cześć miast jest podpięta do centrali znajdującej się o ok. 1,5 km dalej. Tak czy owak miałem przez pewien czas Neo nie specjalnie mnie bawiły ciągle gmerania w centrali pamiętającej czasy SDI więc przeskoczyłem do Multimo, które też ma problemy chodź może innego rodzaju tak czy owak po drutach tepsy korzystam z Multimo, które nie jest też może najtańsze, ale transfer trzyma w przeciwieństwie do Neo ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

W domu rodzinnym w Słupsku też nie mają problemów z Neo, chyba 2,5Mbit, niedługo na szóstkę przechodzą. Fajnie, ze wymuszono na nich obniżki, szkoda, że te gnjoki reklamują je jak swoją własną inicjatywę. Ogólnie neo czemu nie, choć gdy ma się do wyboru UPC... ; )))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×