Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
krystian.poczta

Własny hosting

Polecane posty

Mam takie pytania:

Czy kupie serwer bardzo dobry do 10000 - 15000 PLN.

Prosze o linki i propozycje.

Ile moze kosztować utrzymanie serwera miesięcznie?

Jakiego systemu mam sie uczyc do obsługi serwera?

Czy ma sens uruchomienia forum aby sciągnąć potencjalnych klientów, i zainteresowania ich w przyszłości moimi usługami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adamszendzielorz
Mam takie pytania:

Czy kupie serwer bardzo dobry do 10000 - 15000 PLN.

 

Mowisz o pojedynczym serwerze fizycznym ?

Za ta kwote kupisz bardzo dobrego Della z 2 x 146GB SCSI w raidzie, 2 x Xeon 3.0 i 2GB ECC RAM (blizej 15k nawet 4GB).

pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

krystian, dodatkowo dolicz serwis na odpowiednim poziomie oraz kolokacje jesli chcesz swiadczyc uslugi na rozsadnym poziomie. Mysle ze przy jednej maszynie szybko dojdziesz do wniosku ze wygodniej i prosciej zainteresowac sie wynajeciem serwera dedykowanego.

 

Dodatkowo jesli korzystasz z systemu operacyjnego MS Windows oraz aplikacji MS, to zyskasz dodatkowo na placeniu co miesiac za wykorzystane licencje, bez koniecznosci inwestowania na poczatku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co to jest serwer dedykowany?

Ile moze kosztować utrzymanie serwera miesięcznie?

Jakiego systemu mam sie uczyc do obsługi serwera?

Czy ma sens uruchomienia forum aby sciągnąć potencjalnych klientów, i zainteresowania ich w przyszłości moimi usługami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Krystian, mam jedno pytanie: jak trafiłeś na to forum? I czemu chcesz się zajmować akurat hostingiem?

Mam też jedną sugestię: posiedź kilka miesięcy na forum, DUŻO czytaj i trzymaj się zasady Only the stupid don't ask questions.

Bądź też wyrozumiały dla tych, którzy nie zawsze będą potrafili być wyrozumiali odpowiadając na Twoje pytania.

 

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Krystianie, moze zacznij od drugiej strony. Pisz czego potrzebujesz sie dowiedziec i co juz wiesz. Potrzebujesz sie dowiedziec o cene serwera, bo chcesz swiadczyc uslugi hostingowe. Pytasz o system, bo wiesz ze jest potrzebny administrator.

 

Niestety nie powiedziales, skad wpadl Ci do glowy pomysl swiadczenia tego typu uslug, ani czy masz pomysl przekonanie klientow do zakupu uslugi u Ciebie, a nie u jednego z wielu innych uslugodawcow.

 

Po sposobie w jaki piszesz wnioskuje, ze nie masz pojecia o swiadczeniu tego typu uslug. To nie jest taksowka czy warzywniak, gdzie aby otworzyc interes, nie potrzeba doswiadczenia i wiedzy na ten temat. Pamietaj o tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×