Skocz do zawartości
miwt

[wirtualny] Szukam optymalnego serwera pod forum motoryzacyjne

Polecane posty

Witam, zaczne moze od tego ze niestety ale nie mam zielonego pojecia o hostingu

 

Tak jak w temacie, zamierzam otworzyc forum o tematyce motoryzacyjnej. Niestety ciezko oszacowac jak sie ono rozwinie z racji sporej liczby podobnych stron. Jest to forum hobbystyczne i powiedzmy ze przyjmijmy jakies potencjalne dane, ktore moga obrazowac koszty zwiazane z prowadzeniem takowej strony.

 

Niestety nigdzie nie moge znalezc zadnych informacji na temat potencjalnego zuzycia transferu poprzez poruszanie sie po stronie tego typu itp. Zalozmy wiec optymistyczna wersje ze strona posiada okolo 10000 tysiecy uzytkownikow, a forum dziala dosyc preznie. Jakie parametry serwera powinienem szukac by forum moglo optymalnie dzialac? Jaki transfer roczny oraz limit transferu miesiecznie, pojemnosc serwera czy limit obciazenia serwera?

 

Prosze was oczywiscie o pomoc, szczegolnie jesli chodzi o potencjalne parametry i cene, tymbardziej ze niedaleko mojego mieszkania znajduje sie serwerowania gdzie udostepniany jest internet na polowe mojego miasta, wiec bede mial odnosnik w cenie jak i parametrach

 

Jesli chodzi o kwote to najbardziej zadowolilo by mnie cos okolo 150 zł - 300 zł za rok moglbym wygenerowac. Oczywiscie im mniej tym lepiej, czy jest to wogole mozliwe w tej granicy cenowej?

 

PS. Mam jeszcze zapytanie troche z innej polki, poniewaz na forum ladowalo by sporo zdjec i moje zapytanie brzmi: Czy zdjecia widniejace na forach w postaci miniaturek uploadowanych np z imageshacka zzeraja pojemnosc serwera czy limit transferu? w taki sam sposob co zdjecia bezposrednio wrzucone na forum, czy poprostu zajmuja niewiele gdyz sa bezposrednimi przekierowaniami na serwer na ktorym znajduje sie takowy plik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest to nowe forum, a w zasadzie będzie to kup serwer o pojemności około 2GB dysk i transfer 20-30 GB na miesiąc.

Takie zasoby napewno wystarczą na start a w przypadku szybkiego rozwoju forum będziesz zawsze mógł zmienić pakiet na wyższy.

 

Ceny są różne ale wahają podobnie we wszystich firmach się w granicach 45 złotych za rok (np. u nas)

 

Odnośnie obrazków, jest to zależne jak dużo ich będzie.

Transfer około 30 GB na miesiąc powinien wystarczyć. Już po miesiącu w zasadzie będziesz dokładnie wiedział ile miejsca zajmą ci fotki oraz ile masz zużyte transferu.W każdym panelu administracyjnym masz dokładne dane ile zużywasz oraz ile Co zostało do zużycia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@miwt: Miniaturki z imageshack'a nie zużywają Twojego transferu. Natomiast zawsze jest ryzyko, że Twoja miniaturka (jak i duże zdjęcie) przepadnie.

Bezpieczniej jest trzymać to na swoim serwerze, natomiast zwiększa to zużycie powierzchni i wykorzystanie transferu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ok rozumiem ze moga przepasc ale tylko wtedy gdyby zostaly usuniete z jakiegos zewnetrznego serwera, w tym przypadku akurat imagshakowego?;)

 

Nie jest to dokonca idealne rozwiazanie ale poprostu narazie sie dopytuje, wszystko bedzie zalezec od zasobnosci portfela;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, a takie usuwanie wbrew pozorom często się zdarza. Ew. spójrz na to - http://www.ovh.pl/serwer_wirtualny/hosting_www_osobisty_25gb_trafic_500gb.xml - za 10zł miesięcznie masz 25 GB oraz 500GB transferu - więc uważam abyś kupił host na forum oraz oddzielnie na obrazki to co zaproponowałem wyżej (wgrać tam prosty skrypt do uploadu oraz tworzenia miniaturek) - będziesz mieć wtedy tanie rozwiązanie i pewność działania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czy tego typu skrypty sa wbudowana opcja do hostingu czy ogolenie darmowymi skryptami ktore mozna dodac do kazdego rodzaju hostingu?

Sorry za glupie pytania ale nie jest to wszystkie dla mnie takie jasne jak dla innych;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Są to skrypty które możesz zainstalować na serwerze ;)

 

Więc tak, bo poprzednio napisałem trochę niejasno, wg mnie najlepiej by Ci było gdybyś:

 

- kupił serwer pod forum - tylko pod forum i jego wymagania, nic więcej

- dodatkowo jakiś serwer, np. ten z OVH co pokazałem + zainstalował skrypt do uploadu grafik oraz tworzenia miniaturek, gdzie byś wrzucał swoje foty

 

Generalnie proste, optymalne i tanie rozwiązanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hm dzieki za rade;)

 

A czy znacie jakis podstawowy zbior informacji na temat rodzajow forow interntowych, bo nie jestem pewien czy pod kazdy serwer mozna zainstalowac dowolnego rodzaju forum? A może poprostu jakie skrypty polecacie i czy kazdy skrypt mozna zainstalowac na dowolnym serwerze?

 

xorg napisałes:

"kupił serwer pod forum - tylko pod forum i jego wymagania, nic więcej" czyli teoretycznie jakie parametry powinienem pod to uwzglednic?

Pozdrawiam i dzieki za pomoc!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro to nowe forum, to zerknij np. na to -> http://vipower.pl/index.php?id=Konta-WWW pakiet ViS Start, a w razie gdyby zabrakło zasobów (w co wątpię) bez problemu można przeskoczyć na plan wyżej.

 

A czy znacie jakis podstawowy zbior informacji na temat rodzajow forow interntowych, bo nie jestem pewien czy pod kazdy serwer mozna zainstalowac dowolnego rodzaju forum? A może poprostu jakie skrypty polecacie i czy kazdy skrypt mozna zainstalowac na dowolnym serwerze?
Właściwie każdy hosting pozwala na zainstalowanie najpopularniejszych skryptów for. Dla początkującego dobrym skryptem będzie phpBB3 - wydajny, prosty w konfiguracji oraz darmowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poleciłbym również skrypt http://simplemachines.org

Jest bardzo lekki i szybki. Jedyny minus jest taki, że wersja 2.0 jest zapowiadana od dłuższego czasu, a chłopcy ociągają się od dłuższego czasu z jej wypuszczeniem.

Jeśli chcesz zobaczyć jak wygląda obecna wersja i jak szybko działa, zerknij na moje forum: http://ftims.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ok dzieki panowie za informacje, reszte postaram sie doszukac jeszcze sam i miejmy nadzieje ze jakos to wszystko ruszy, pozdrawiam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zobacz oferte OVH - aktualnie mają promocję, dobry serwer z olbrzymim transferem na dwa lata za darmo z domeną - bez haczyków, bez wałka;-) zobacz, potestuj, może na jakiś czas Ci wystarczy, do momentu aż nie będziesz miał większych wymagań/forum się rozwinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie poczytalem troche opini i w sumie wiecej o az.pl mi nie potrzeba informacji, juz wszystko jasne;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zobacz oferte OVH - aktualnie mają promocję, dobry serwer z olbrzymim transferem na dwa lata za darmo z domeną - bez haczyków, bez wałka;-) zobacz, potestuj, może na jakiś czas Ci wystarczy, do momentu aż nie będziesz miał większych wymagań/forum się rozwinie.

Limity sql nadal zabijaja :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×