Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
maniks

Gdzie najtaniej ?

Polecane posty

Witam,

mam 8 domen w nazwa.pl i chciałbym je przenieść do innego rejestratora, który jest najtańszy teraz na rynku ? Przeszukując oferty można trafić taniej niż w nazwa.pl, ale kto wie gdzie najtaniej jest w tej chwili ? Może ktoś niedawno szukał najtańszej oferty to ułatwi mi życie i napisze gdzie przeniósł domeny, a ja zaoszczędzę na wielogodzinnym przeglądaniamiu ofert rejestratrów ;)

 

A może znajdzie się jakiś rejestrator, który będzie ten post czytał to zapraszam do składania ofert na PW :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja osobiście nie lubię "szukać najtaniej", bo to grozi natknięciem się na jakieś przekręty albo obniżoną jakość obsługi (ja ciągle nie mogę zapomnieć jaj z AZ.pl, a co jakiś czas ktoś odświeża te wspomnienia opisując swoje przygody). Weź Masternet.pl - tam jest i tanio, i bardzo w porządku. Teoretycznie przy domenach nie idzie nic sknocić, ale jednak czasem trzeba wysłać mejla w jakiejś sprawie... a chyba lepiej czekać 4h niż 40h na odpowiedź.

 

8 domen to za dużo nie zaofertują, gdybyś miał 80... : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A według forumowiczów, która firma lepsza glowanet.pl czy masternet.pl różnica między jedną a drugą firmą to 5 zł w odnowieniu domeny pl. Na którą byście się zdecydowali przenosząc domeny ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na glowanet.pl Mam zarówno hosting, jak i domeny w glowanet.pl i z obu jestem zadowolony.

Wcześniej rejestrowałem domeny w masternet.pl (nadal ich tam kilka mam),a tu jednak zawsze 5zł przy każdej z domen do przodu.

Przy 8 masz juz 40zł czyli prawie kolejną na rok gratis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W ITL przedłużenie domen kosztuje od 39zł na rok. Wszystko w zależności od końcówki. Wszystko masz opisane na http://domeny.itl.pl/

 

Większość domen mam w .pl więc słaba oferta firmy itl.pl bo za przedłużenie chcą 99 zł + VAT. Zdecyduję się jednak na innego rejestratora :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A zdradzisz na kogo się zdecydowałeś? ;)

 

Czekam na kody authinfo (idą poleconym naszą Polską Pocztą). Wachałem się między masternet.pl, a glowanet.pl bo mają najtańsze odnowienia. Wygrał rejestrator glowanet.pl bo ma 5 zł taniej niż masternet.pl. Założyłem już konto u nich czekam tylko na kody authinfo i transferuję B) Na początek jedną żeby sprawdzić działanie i tak dalej. Resztę domen jak będzie git przerzucę przy odnowieniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Pocztą polską? WTF? Czemu?

A one nie mają określonej ważności, że dwie doby czy coś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja większość domen przeniosłem do OVH, nowe jakie rejestrowałem, również tam. Póki co nie mam powodów do narzekania. Ceny o wiele przystępniejsze niż nazwa.pl czy home.pl ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja większość domen przeniosłem do OVH, nowe jakie rejestrowałem, również tam. Póki co nie mam powodów do narzekania. Ceny o wiele przystępniejsze niż nazwa.pl czy home.pl ;)

 

 

Uciekam z nazwa.pl do glowanet.pl bo mają taniej niż OVH. A co do tych kodów authinfo też się zdziwiłem, że nie otrzymam e-mail-a z nimi tylko pocztą przyślą. Nawet dzwoniłem do nich z pytaniem czy napewno pocztą a nie mail-em dostanę te kody B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Większość polskich hostingodawców korzysta z ConsultingService oraz DInfo, dlatego jeżeli nie wybierasz bezpośredniego registrarara niema to większego znaczenia - chyba że podchodzisz poważnie do swojej domeny i zależy ci na np. powiadomieniu lub przypomnieniu telefonicznym o wygasającej domenie - w takim przypadku nie powinieneś szukać najtańszej oferty. Dlatego rejestracja w az.pl, home.pl czy nazwa.pl będzie dobrym wyborem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak z home ale az.pl dzwoni i przypomina - do mnie zadzwoniła miła pani i przypomniała, tyle że nie mogła wymówić nazwy domeny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Marku sam mam problem nieraz z wymówieniem nazwy domen klientów, ważne że az.pl dzwoni, przypomni, upomni i w efekcie nasza domena nie przepadnie. Zresztą nie raz forumowicze w swoich postach udowadniali, że jeśli będziemy chcieli się przenieść z az.pl do innej firmy ot jeszcze dostaniemy rabat na przedłużenie - warto się targować w każdej firmie to nie wstyd i az.pl to udowadnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×