Skocz do zawartości
DFI

VPS pod torrenty

Polecane posty

Witam ;)

 

Szukam od niedawna jakiegoś atrakcyjnego hostingu pod seed box'a. W sumie nie zależy mi na jakimś demonie szybkości . Dokładnie chodzi mi o mniej więcej takie parametry:

Dysk : 30-50 GB

Łącze : 5-20 Mbit/s ( może być więcej ale w sumie to nie robi różnicy)

System : debian lub pochodne.

Procesor, pamięć to w sumie chyba nie aż tak ważne przy takim przeznaczeniu VPS'a. Aby dało się odpalić z 10-15 procesów z torrentami.

Możliwość zainstalowania TorrentFlux najlepiej. Ewentualnie może być rtorrent lub Transmission.

Możliwość ściągania z publicznych trackerów.

Brak limitu transferu bądź transfer powyżej 500 GB na miesiąc.

Sprawdzałem ofertę OVH w serwery wirtualne. Niby pasujący ale nie wiem czy da radę zainstalować na nim TorrentFlux.

 

 

Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Używanie publicznych trackerów raczej nie jest mile widziane. szybko dostaniesz np bana w ovh, obojętnie z jakiej usługi zechciałbyś korzystać.

 

Wielu usługodawców usług współdzielonych blokuje torrentfluxa, ovh na pewno także to robi:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak źle spojrzałem w OVH w całkiem inną ofertę. Chodzi nie o to że na publicznych trackerach nie wiadomo ile wysyłam bo wysyłam tyle co pobrałem. Więc raczej to nie jakiś problem bo nie wysyłam non stop i to nie wiadomo jak wielkie pliki.

 

Czekam wtedy na jakieś inne oferty.

 

Pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A może zainteresuję Cię oferta Santrex.net? Mają dość przyzwoite ceny i możliwość odpalenia torrentów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej poszukać sobie shella ? za 25zł masz już całkiem miłą ofertę. ściągać z publicznych to bez sens,lepiej z prywatnego niech ci ktoś zaproszenie wyśle. Lub ovh RPS podobno ładnie to działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mogę coś Ci zaoferować.

 

Konto ,z zainstalowanym torrentfluem.

 

Dedyk bez limitu transferu , 100/100Mbit.

 

Cena to jakieś 25-30zł/mc.

 

 

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Pienio92: Jaka pojemność ?

Dostęne FTP ? I ściąganie z HF, RS ( w wersji b4rt chyba to jest )

 

 

@SanKen: VPS, shell ważne żeby był torrent i możliwość ściągania z HF np. rapidleech'em . A czy ja Cię skądś nie znam ?

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W DME miałem vps postawiłem klienta torrent i pochodził jakieś dwa dni albo mniej, potem wywalili zablokowali serwer. Santrex ma dozwolone torrenty jak dobrze pamietam . Jak chcesz napisz do mnie PM pomyślimy nad jakimś vpsem albo shellem. Wszystko mogę Ci ustawić i zainstalować.

 

 

Pozdro damekr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja od paru miesięcy intensywnie korzystam z VPSa od Spacerich w Niemczech (Hetzner). W jakiejś promocji złapałem za $3,19 - 256/384MB RAM, 25GB dysku, 10TB transferu, na lowendbox.com jest oferta na niego za $3,99.

Nikt się o nic nie przyczepił, mimo, że przeleciało przez tego VPSa mnóstwo plików i naprawdę dużo transferu...

 

Jeszcze jedna uwaga - pamiętaj, że przy takich parametrach po ustawieniu torrentfluxa uruchomisz maks. 2-3 torrenty jednocześnie, ograniczeniem jest ilość RAMu. Także jeśli chcesz zasysać i seedować jednocześnie więcej torrentów, to poszukaj czegoś z większą ilością pamięci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@cabana: wszystko wygląda fajnie, ale przypuszczam, że jakbym im zamulił łącze to by się zdenerwowali :) Plus ich oferty to to, że nie mają limitu transferu. Choć ja i tak przez tydzień zużyłem ok 50GB.

 

@d.v: Właśnie, a ja chciałbym jak najwięcej mieć włączone sam TF z tego co zauważyłem zajmuje ok 200MB, do tego TS, VT. Plusem jest 10TB transferu bo to jednak trochę jest. Ale gdzie z 3 torrentów 10 TB wykorzystam ? ;]

 

Narazie mam w vihost.pl i jestem zadowolony. Szczególnie z supportu. Średni czas reakcji na maila to 4-5 min :) Problem z zagranicznymi firmami jest taki, że trudno się dogadać czasem.

 

@damekr: Jeśli masz shellbox'a gdzie masz wielu użytkowników możesz napisać na PW cenę transfer miejsce itp. Ewentualnie zajmujesz się płatnościami do zagranicznych firm, to też moglibyśmy się dogadać.

Jeśli chcesz mi pomóc VPS'a wybrać to nie, bo narazie mam i jestem zadowolony.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wrzucaj wszystkich do jednego worka. :)

 

Chyba się źle zrozumieliśmy :) Chodziło raczej o mnie a nie o firmy. Po prostu nie znam niemieckiego ( chociaż w takiej sytuacji mógłbym "posługiwać" się kuzynem ) a po angielsku myślę, że w sprawach technicznych ciężko mi by było opisać problem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×