Skocz do zawartości

Polecane posty

Zapewne wypowiem się jeszcze na ten temat, bo nie tylko ja z takim problemem list RBL mam problem :)

 

Niestety mimo szczerych chęci firmy hostingowej i rozmów z portalem, który jest na liście RBL problem jest nadal. Szkoda, że człowiek płaci za hosting chcąc mieć coś lepszego i myśli że będzie o niebo lepiej niż darmowe, a tutaj okazuje się, że połowa narodu korzysta z darmowych e-maili, które nie dochodzą do płatnego hostingu bo są na listach RBL.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku było tak, że kontaktowałam się z interia.pl, wp.pl, onet.pl, o2.pl i w ciągu dwóch miesięcy interia.pl,wp.pl i onet.pl załatwiło sprawę już do mnie wiadomości e-mail dochodzą z tych portali, tylko o2.pl nie potrafi sobie z tym poradzić bo od prawie roku z darmowych kont e-mail na portalu o2.pl raz dochodzą, a raz jest tak, że ludzie mający tam skrzynki e-mail dostają zwrotki z powiadomieniem iż nie można wysłać wiadomości e-mail po czym ta wiadomość dochodzi raz a już kolejne nie. Tak się to zapętla w kółko raz dobrze raz źle. Myślałam o zmienieniu hostingu, ale okazuje się, że nikt z firm hostingowych jakie mnie interesowały nie zapewni, że taki problem nie wystąpi też u nich. Wszyscy używają filru list RBL :) I w taki sposób mam e-mail na który nie dochodzą wiadomości z portalu o2.pl :)

 

I tutaj mam pytanie : Czy tylko dwie osoby na forum hostingowym miewa taki problem ?

bo oprócz Pana maniks-a nikt nie narzekał na taką sytuację. Wszyscy to olewają czy są w niewiedzy, że do nich wiadomości e-mail niedochodzą z takiego portalu jak o2.pl ? Albo może niech ktoś poleci dobrą firmę hostingową, która da radę temu problemowi list RBL :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podejzewam ze wiekszosc osob (my tak robimy) ma wlasne serwery pocztowe i modyfikuje wpisy jakie otrzymuje w ramach RBL dla walsnego spokoju i swoich klientow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku było tak, że kontaktowałam się z interia.pl, wp.pl, onet.pl, o2.pl i w ciągu dwóch miesięcy interia.pl,wp.pl i onet.pl załatwiło sprawę już do mnie wiadomości e-mail dochodzą z tych portali, tylko o2.pl nie potrafi sobie z tym poradzić bo od prawie roku z darmowych kont e-mail na portalu o2.pl raz dochodzą, a raz jest tak, że ludzie mający tam skrzynki e-mail dostają zwrotki z powiadomieniem iż nie można wysłać wiadomości e-mail po czym ta wiadomość dochodzi raz a już kolejne nie. Tak się to zapętla w kółko raz dobrze raz źle. Myślałam o zmienieniu hostingu, ale okazuje się, że nikt z firm hostingowych jakie mnie interesowały nie zapewni, że taki problem nie wystąpi też u nich. Wszyscy używają filru list RBL :) I w taki sposób mam e-mail na który nie dochodzą wiadomości z portalu o2.pl :)

 

I tutaj mam pytanie : Czy tylko dwie osoby na forum hostingowym miewa taki problem ?

bo oprócz Pana maniks-a nikt nie narzekał na taką sytuację. Wszyscy to olewają czy są w niewiedzy, że do nich wiadomości e-mail niedochodzą z takiego portalu jak o2.pl ? Albo może niech ktoś poleci dobrą firmę hostingową, która da radę temu problemowi list RBL :)

 

Skorzystaj z usług firmy, gdzie RBL-e można wyłączyć (najlepiej we własnym zakresie z poziomu PA) np. kei.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tylko o2.pl nie potrafi sobie z tym poradzić

Z moich obserwacji wynika, że grupa postmasterska o2 ma to całkowicie gdzieś.

Bo nie potrafią nawet odesłać listy swoich serwerów MX, a nie sądzę, żeby to, co publikują w rekordzie spf (4 klasy /24) to wszystko były smtp-outy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby skomentować

Będziesz mógł dodać komentarz po zalogowaniu się



Zaloguj się

×