Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
BlueMan

Relay

Polecane posty

Serwer mam w domu, postawiony na necie z kablówki.

Usługodawca zablokował port 25 i powstał spory problem na serwerze.

 

mail() w PHP i inne emaile nie działają.

 

 

Szukałem i poczytałem trochę o tym relay.

Ale za bardzo nie wiem jak to skonfigurować.

 

 

Podobno Google umożliwia forwardowanie poczty do nich, aby dalej rozsyłać. Próbowałem to skonfigurować, ale nie wyszło.

 

 

Macie może jakieś wskazówki, lub tutoriały dla mnie o tym relay? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Będziesz miał szczególnie z tym Eximem problem.

Bo ciężko ci będzie znaleźć serwer poczty, który będzie ci robił za relay twoich maili.

A czemu? Bo jeśli miało by to pracować jako open-smarthost, to musisz się z kimś dogadać, żeby ci to przepychał (i pamiętać przy okazji o odpowiedniej modyfikacji SPF), natomiast relay via smtp-auth wymagał by tworzenia skrzynek na tym docelowym serwerze - więc sens robienia tego via DA mija się z celem.

 

W przypadku samego PHP natomiast podtrzymuję - instalacja ze źródeł esmtp plus konfiguracja przez zewnętrzne konto pocztowe na porcie 587 rozwiąże problemy funkcji mail()

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Port to sobie możesz zmieniać, ale dla klienckich submission.

Ale dla wymiany międzyserwerowej jakoś nie wyobrażam sobie, żeby cokolwiek poprawnie skonfigurowanego przyjęło jakiegokolwiek maila na porcie 587 bez wcześniejszej autoryzacji.

 

Bo cały myk polega na tym, że ten Exim nie połączy się nijak z docelowym serwerem pocztowym, żeby dostarczyć maila od _siebie_ na zewnątrz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zawsze możesz przetunelować się przez SSH.

Tylko... jaki wtedy sens stawiania domowego serwera ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A wiecie, czy Gmail ma ograniczenia na ilość wysłanych email?

Gdzieś czytałem, że 100/dzień. To jest strasznie mało :/

 

 

Jakie inne serwisy udostępniają smarthost/relay ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A macie jakieś tutorały jak postawić własny relay/smart serwer?

W necie pełno opisów jak na swoim serwerze korzystać z zewnętrznego serwera, ale jak go stworzyć to nie znalazłem.

Oczywiście z autoryzacją, itp. Aby nikt inny nie podczepił się pod stworzony serwer.

 

Mam jeszcze VPS z budget za 9zł/miesięcznie który służy mi jako backup. Jakby mógł posłużyć dodatkowo do wysyłania poczty to by było cudownie :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zwróć się z prośbą o odblokowanie portu 25, napisz, iż jesteś świadomy ryzyka itd.

Przeanalizuj regulamin, czy mają o tym coś wspomniane, jeżeli nie - postrasz UKE, napisz reklamację.

Za przykład podam TPSA. Ta udostępnia w neo możliwość odblokowania portów 25, 443 i innych windowsowych poprzez wpisanie odpowiedniego prefiksu do loginu: "BEZ_OCHRONY-".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

BlueMan - smarthost to smarthost - jego zadaniem jest właśnie relay przychodzącej poczty, która nie jest opatrzona autoryzacją SMTP, bo i jak.

 

Najprostsze z najprostszych na Postfiksie masz opisane tutaj:

http://www.jimmy.co.at/weblog/?p=53

 

Na innych daemonach pocztowych będzie to wyglądać dosyć podobnie.

 

A jeśli chcesz mieć już wybitne security, to wytnij sobie tam na firewallu ruch przychodzący na porcie 25 spoza twojego adresu IP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×