Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
d3d!k

Znak firmowy/logo

Polecane posty

Witam wszystkich forumowiczów,

 

Dziś w temacie Nowa strony HitMe.pl (mirror Tutaj, jako że temat został usunięty/przeniesiony) został według mnie poruszona bardzo ważna sprawa, znak firmowy/logo.

 

jak pisze użytkownik MZone Group:

Masz rację nie możesz pokazać, bo autor skryptu, który wstawił nasze logo może mieć bardzo duże problemy prawne. Nie zezwoliliśmy na umieszczenie tego logo na tym projekcie (logo nie zostało wykonane przez Fuqet`a). I podaruj sobie te podteksty, które są tu nie na miejscu.

 

MZone Group, aby dawać komuś zezwolenia na używanie znaku firmowego/loga musi być to znak zarejestrowany w urzędzie patentowym.

 

UPRP - Często zadawane pytania - FAQ - Może się przydać forumowiczom.

 

Tutaj się rodzi moje pytanie, czy któraś z firm przeszła już proces rejstracji swojego znaku ? Jeśli tak to może podzieliła by się swoimi przemyśleniami i pomogła MZone Group :)

 

Do administracji: Mam nadzieje że ten temat nie będzie kolejnym usuniętym tematem ponieważ ktoś próbuje pomóc MZone Group "dorosnąć".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@d3d!k - mieszasz dwie płaszczyzny.

Jedna to Prawo Własności Przemysłowej - tu są znaki towarowe, patenty, etc.

Druga to Prawo Autorskie - ochrona utworu jako utworu.

 

Pojęcie "loga" (poza urzędowymi) może podlegać pod prawo autorskie - wówczas posiadacz praw majątkowych może zgodnie z art. 17 ustawy PA

Art. 17.

Jeżeli ustawa nie stanowi inaczej, twórcy przysługuje wyłączne prawo do korzystania z utworu i rozporządzania nim na wszystkich polach eksploatacji oraz do wynagrodzenia za korzystanie z utworu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do tego co Fercio napisał dodam, że dochodzi sprawa wykonania tego loga przez fimę, której to zleciliśmy.

Umieszczenie tego loga w jego projekcie bez naszej zgody strony to poprostu zabór mienia.

Wiem że to logo nie było specjalnie tam wstawione, ale autor strony powinien to usunąć chociażby z etycznych względów.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×