Skocz do zawartości
krzysiuus

Nazwa domeny?

Polecane posty

Witam, czy znak allegro jest jakoś zastrzeżony? Czy w nazwie domeny mogę użyć nazwy allegro? Np mojeaukcjeallegro.pl?

 

Proszę o info.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skąd wiesz że mogę?

 

Bo to co nie jest zabronione, to jest dozwolone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no tak ale jeżeli zastrzegli znak słowny allegro w urzędzie to nie można, oczywiście teoria sobie a życie sobie

 

musisz sprawdzic jaki i jak znak slowny allegro jest zastrzezony (lub nie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no tak ale jeżeli zastrzegli znak słowny allegro w urzędzie to nie można, oczywiście teoria sobie a życie sobie

 

musisz sprawdzic jaki i jak znak slowny allegro jest zastrzezony (lub nie)

 

Jak sobie wyobrażasz zastrzeżenie "znaku słownego <<allegro>>"? Allegro to normalne słowo - według Słownika Wyrazów Obcych to:

 


  1.  
  2. żywe, szybkie tempo (szybsze niż allegretto, a wolniejsze niż presto)
  3. utwór muzyczny lub jego część w tym tempie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, co prawda jak wjeżdżałem do kraju pisało POLSKA więc rzeczywistość może być inna... Dla każdej marki / słowa / znaku procedura jest taka sama i lepiej sprawdzić jeżeli na czymś opieramy swój biznes.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xtd

Jak sobie wyobrażasz zastrzeżenie "znaku słownego <<allegro>>"?

Normalnie czyli w danej klasie (np tak jak zrobiło to QXL)

 

Rodzaj znaku towarowego - Słowno-graficzny

-aukcje publiczne, aukcje internetowe, reklama za pośrednictwem sieci komputerowej, w tym Internetu, publikowanie tekstów reklamowych, rozpowszechnianie ogłoszeń reklamowych, uaktualnianie materiału reklamowego, wynajmowanie miejsc na umieszczanie ogłoszeń lub reklam, zarządzanie zbiorami informatycznymi

 

- czasopisma, dzienniki, książki

 

- administrowanie stronami komputerowymi (sieciowymi), aktualizacja oprogramowania komputerowego, analizy systemów komputerowych, obsługa baz danych dostępnych przez Internet, pozyskiwanie danych do komputerowych baz danych, projektowanie oprogramowania komputerowego, sortowanie danych w bazach komputerowych, tworzenie i utrzymywanie w imieniu osób trzecich informatycznych systemów marketingowych dostępnych przez Internet, tworzenie i utrzymywanie systemów obsługi klienta dostępnych przez Internet, tworzenie i utrzymywanie stron internetowych w imieniu osób trzecich

 

Oczywiście ten sam znak może być zastrzeżony w różnych klasach przez inne podmioty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej napisać do allegro i zapytać o tą kwestię?

Ich odpowiedź będzie najbardziej wiarygodna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej napisać do allegro i zapytać o tą kwestię?

Ich odpowiedź będzie najbardziej wiarygodna.

 

Owszem ale wiesz jakich pracowników allegro ma... nie dość że odpiszą ci po tygodniu że można to potem jak im się coś nie będzie podobać to powiedzą my o niczym nie wiedzieliśmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo, to "allegro" jest takie słowo w jakimś języku i jest to coś z muzyki więc raczej nikłe są moim zdaniem szanse, by taka nazwa była jakoś zastrzeżona. Wiele jest domen z Alle-

 

Ja bym brał i się nie zastanawiał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×