Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Mich@ł

Dedyk pod 15 000 baz danych MySQL

Polecane posty

Obecnie mój dedyk niestety nie wytrzymuje obciążenia około 15 000 baz danych dlatego pomyślałem że czas już na zmianę i tu moje pytanie który serwer będzie się lepiej nadawał pod taką ilość baz :)

 

Obecny dedyk:

Intel® Pentium® D CPU 3.00GHz

2GB RAM

Dysk SATA2 (?)

 

 

Przymierzam się do:

Kimsufi i7-2T https://www.ovh.pl/zamowienie/kimsufi.cgi?hard=092sk3

 

lub

 

SuperPlan SSD http://www.ovh.pl/produkty/superplan_ssd.xml

 

I tu moje pytanie czy lepiej dać trochę więcej i korzystać z dysków SSD [pracujących w raid 1] czy brać kimsufi z dyskami SATA2 [raid 1] i lepszym prockiem?

 

Obecnie pod podobne zastosowanie posiadam właśnie ten model kimsufi i spisuje się znośnie chociaż mam wrażenie że nie wykorzystuje jego pełnej mocy obliczeniowej (procka).

 

 

Ew może poradzicie mi inne rozwiązanie :)?

 

Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie za duży tak do ~250 zł netto :)

 

Myślę że OVH spełnia moje oczekiwania (pomijając czas interwencji [wymiana dysku]) przede wszystkim pod względem cenowym no i jakościowym :)

 

Moje głownie pytanie jest przede wszystkim takie, czy warto inwestować w dyski SSD w zastosowaniu pod bazy MySQL :) (domyślam się że będzie to wydajniejsze rozwiązanie niż w przypadku dysków SATA2)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys
Moje głownie pytanie jest przede wszystkim takie, czy warto inwestować w dyski SSD w zastosowaniu pod bazy MySQL smile.gif (domyślam się że będzie to wydajniejsze rozwiązanie niż w przypadku dysków SATA2)?

Jak już to na zwykłych sata pliki, a na ssd bazy.

Samo zastosowanie przyniesie na pewno wzrost wydajności ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że SSD to lekka przesada, dobre dyski SAS spokojnie wystarczą, a będą tańsze od SSD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys
Myślę, że SSD to lekka przesada, dobre dyski SAS spokojnie wystarczą, a będą tańsze od SSD.

w OVH ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W grę jedynie obecnie wchodzi opcja albo SATA2 albo SSD (mix niestety obecnie jest poza zasięgiem cenowym) :)

 

 

 

[edit]

 

d.v, w moim zakresie cenowy są dostępne do wyboru jedynie dyski SATA2 lub SSD :) SAS są już w tych wyższych cenowo ofertach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Macie rację. Nie przyglądałem się tak dokładnie ofercie OVH.

 

Za to w Leaseweb możesz wydzierżawić dedyka z dyskami SAS (najtańszy, z dwoma dyskami SAS 15k 73GB kosztuje 55 Euro, czyli ok. 220 PLN).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY

Ale jeśli webowe serwery ma w OVH, to mu się nie opłaca mieć bazę danych 6ms dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Racja. Może w takim razie czas zrobić to co Ty i przenieść weba do Leaseweb?  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Serwer ma być pod cały serwis a więc pliki + bazy danych więc pingi nie mają aż tak wielkiego znaczenia :)

 

No dobra a czy te dyski SASa są wydajniejsze od SSD? Bo jeżeli nie to raczej wole już OVH z polskim supportem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

SSD są wydajniejsze, osiągają prędkości nieporównywalnie wyższe niż jakikolwiek dysk mechaniczny. Jeśli chodzi o stosunek ceny do prędkości, nie znajdziesz nic, co konkurowałoby z SP SSD z OVH.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×