Skocz do zawartości
R@fi

Jaki internet wybrać?

Polecane posty

Hmm

 

PlayMobile ale nie wszedzie ma zasieg

 

Jak byłem na wakacjach i zuzylem okolo 300 MB transferu robilem tak .. kupowalem starter Ery za 5zl doladowywalem za 5zl kupowalem internet za 9zl .. korzystal az nie przyblokowali transferu .. ( blokuja po przekroczeniu 100 MB) po czym karta do kosza i nastepny starter

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślałem nad Orange Free czy to dobre rozwiazanie ó◙w internet służył by do częstych rozmów na skype

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ów internet służył by do częstych rozmów na skype

Zapomnij o tym w przypadku mobilnego internetu. Jeżeli potrzebujesz tylko do sprawdzenia czegoś awaryjnie to polecam Orange Free na kartę(przy doładowaniu 50zł masz 2,5GB transferu za darmo). Wysokie pingi i niskie transfery dyskwalifikują używanie jakiegokolwiek mobilnego internetu w usługach czasu rzeczywistego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys

Ping na HSPA ? Ogranicza w rozmowach via skype ?

Ja mam w chwili obecnej na niepełnym sygnale 90 ms do wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja z iPlusa w Bydgoszczy rozmawiam swobodnie na skype. Nie ma żadnych opóźnień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie należy powiedzieć, że Skype ma możliwość wykonywania dwóch typów połączeń: rozmowy głosowej i video rozmowy.

Miałem okazję testować Skype w trybie rozmowy głosowej kilkukrotnie w strefie dobrego zasięgu zarówno na Play jak i Orange Bussiness.

Problemów wyjątkowo uciążliwych nie doświadczyłem, aczkolwiek w toku dłuższej rozmowy na sekundę ma się taka konwersacja

jak najbardziej prawo "zaciąć".

Co się tyczy video rozmowy, to faktycznie internet przez komórkę się do tego absolutnie nie nadaje. Lagi są wyjątkowo uciążliwe.

Najwięcej jak zwykle zależy od miejsca gdzie się jest/mieszka/okresowo przebywa.

Nikt odgórnie nie powie, że w miejscu X jest cacy, a w Y jest bee, bo można siedzieć pod samym nadajnikiem i mieć kiepską jakość.

Trzeba to empirycznie przetestować. Najlepiej kupić kartę pre-paid każdego operatora i sprawdzić empirycznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×