Skocz do zawartości

Polecane posty

Witam,

 

Zamierzam założyć darmowe konto na 1and1.pl. Proszę o opinie. I takie pytanko ode mnie: czy można mieć parę stron na tym koncie?

 

Profil firmy http://www.webhostin...rma/95-1and1pl/

Opinie http://www.webhostin...rma/95-1and1pl/

Dodaj opinię http://www.webhostin...nie/95-1and1pl/

 

Dyskusje o firmie http://www.webhostin...sje-11-1-and-1/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o wypowiedzenie umowy to w moim przypadku nie było żadnych problemów. Wysłałem kurierem pismo i po 2 tygodniach (trzeba wziąć pod uwagę okres świąteczny) przysłali mailem info o przyjęciu mojej rezygnacji. Z wyrazami żalu po stracie klienta + szczegóły, co zostało zdezaktywowane. Bez paniki, folks.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1 lutego wykupiłem u nich hosting i zleciłem transfer domeny do nich, od tego czasu nadal czekam juz 46 dnień, 2 tygodnie temu przyszedł link od DNS w którym kliknąłem zmianę rejestratora i znowu czekanie. Obecnie domena jest w powietrzu poprzedni rejestrator już jej nie ma a 1and1 jest jako rejestrator ale w panelu dalej jej nie mam. Cały czas otrzymuje tłumaczenie "Problem zostanie wkrótce rozwiązany"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Transfer domeny .pl do 1&1 to jest jakaś żenada!!!

Przez miesiąc nie są w stanie ustawić własciwych DNSów!

Problemy techniczne - tyle wiadomo, a na stronie www tekst :

"Jesteś posiadaczem domeny, niezadowolonym z obecnego operatora?

To żaden problem! Gwarantujemy łatwy i szybki transfer domen."

 

szybki transfer domeny ??? - kpina!!!

 

3 razy słyszałem ze w ciągu 72 godzin problem zostanie rozwiązany...

3razy - oddzwonimy i .... czekam do tej pory.

 

Za kilka dni mija dokładnie miesiąc,

domena nie zarabia na siebie, ja trace, wiec sprawa trafi do prawnika.

 

"Gorąco" odradzam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako ich już były klient zdecydowanie odradzam. Założyłem darmowe konto i przeniosłem domenę.

W skutek ich błędu przez 3 tygodnie nie mogę odzyskać kontroli nad domeną.

Obsługa telefoniczna w dziale technicznym jest BEZNADZIEJNA.

Informacje są nieścisłe i niejasne. Na pytanie kiedy zostanie problem rozwiązany:??? "... nie potrafię panu odpowiedzieć kiedy problem zostanie rozwiązany. Przekazaliśmy do działu. Proszę czekać....."

Nadmienię że domena jak najbardziej działająca i cały czas nie można na nią wejść ze względu na błędy w konfiguracji DNSa.

Próba kontaktu ze zwierzchnikiem kończy się na przełączeniu do innego konsultanta który powtarza tą samą mantrę.

Poziom obsługi ŻENUJĄCY.

Kilka dni temu rozwiązałem z nimi umowę i usiłuję uzyskać właściwy kod authinfo. Znowu problem, bo okazuje się że podawany przez nich kod jest nieprawidłowy. Znowu kontakt z beznadziejną infolinią i znowu czekanie.

Zwracam uwagę na to iż za każdym razem informacje podawane są nierzetelne. Konsultanci kłamią obiecując kontakt, który póżniej nie następuje.

To nie jest profesjonalna firma hostingowa.

Zdecydowanie przestrzegam i odradzam

 

Witam,

 

Zamierzam założyć darmowe konto na 1and1.pl. Proszę o opinie. I takie pytanko ode mnie: czy można mieć parę stron na tym koncie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 tygodnie nie mogę odzyskać kontroli nad domeną.

Ja swoich domen na szczęście do nich nie przeniosłem po tym jak przy transferze chcieli od razu kasę mimo ze domena jeszcze kilka miesięcy była opłacona.

 

Za to problemy mam inne, także z domenami przekierowanymi na ich ns'y. Dzis juz drugi raz domeny które sa u nich zaparkowane (zewnętrzny register) zniknęły z panelu, tak po prostu - byly i nie ma, mimo ze nsy dla domeny sie nie zmieniły i ciagle wskazuje na serwery 1and1. Razem z domenami zniknęły także konta pocztowe jakie były w tych domenach. Zgłaszałem im miesiąc temu ten problem, w momencie jak pierwszy raz wystąpił ale nie raczyli mi nawet odpowiedzieć. Dzis wysłałem ponownie maila na pomoc@1and1.pl i pewnie tez nie odpowiedzą..

 

Także podsumowując, support zerowy, a sam system woła o pomstę do nieba...

Edytowano przez crash2k (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W 1and1 nie ma niektórych funkcji które są już standardem.

 

Zadzwoniłem do nich zapytać czy jest u nich funkcja wildcard do dynamicznego tworzenia subdomen ale przy telefonie siedziała tak tępa kobieta, że nie wiedziała o czym ja do niej w ogóle mówię.

 

Postanowiłem napisać email, po 12 dniach odpisali, że "zapytają się o wildcard w jakimś tam dziale i odpiszą", oczywiście nie odpisali do dziś a ja o wildcard mogę sobie pomarzyć. Szkoda tylko, że serwer już kupiłem....

 

ODRADZAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W 1and1 nie ma niektórych funkcji które są już standardem.

 

Zadzwoniłem do nich zapytać czy jest u nich funkcja wildcard do dynamicznego tworzenia subdomen ale przy telefonie siedziała tak tępa kobieta, że nie wiedziała o czym ja do niej w ogóle mówię.

 

Postanowiłem napisać email, po 12 dniach odpisali, że "zapytają się o wildcard w jakimś tam dziale i odpiszą", oczywiście nie odpisali do dziś a ja o wildcard mogę sobie pomarzyć. Szkoda tylko, że serwer już kupiłem....

 

ODRADZAM

 

Nic dodać nic ująć... Też mam tragiczne doświadczenia z ich działem supportu. Przez 3 dni nie potrafili rozwiązać problemu z błędem 500. Dali sobie radę dopiero po dwóch mailach i trzech wykonanych telefonach... Ogólnie mam wrażenie, że to jest taki hosting dla ludzi którym za bardzo nie zależy - jak się nie logujesz często do panelu i nie zarabiasz na swojej stronie www to wszystko jest git. Ale jak się ma jakieś większe wymagania, to robi się dramat.

 

Również zdecydowanie nie polecam 1&1!

 

P.S. denis: Wildcard bez problemu działa w home.pl...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Porównywanie Nazwy i Home.pl do 1and1 obraża moim zdaniem dwie pierwsze firmy... Jakość usług świadczonych hamerykanów jest po prostu żenująca... Kontakt z nimi jest utrudniany do granic możliwości - ja na maila z informacją o poprawnej zmianie adresów DNS czekałem 15(!) dni... Mam nadzieję że firmę szybko pogonią z rynku... klienci, a nie konkurencja!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo około 20-50 razy dziennie zamiast swojej strony widzę

 

Internal Server Error.

Support twierdzi, ze wszystko jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to jeszcze szczyptę oliwy ja doleję :D

 

W zeszłym roku, jak 1&1 wchodziło na nasz rynek i był ten taki szał związany z darmowym hostingiem na rok wraz z domeną, to zamówiłem ten pakiet darmowy. Na początku pamiętam bardzo dobrze, że stworzyłem kilka baz i one posiadały ip zewnętrzne. Korzystałem z nich może z miesiąc czy coś podobnego. W zeszłym tygodniu chciałem je znów wykorzystać ale sobie myślę, założę nowe bazy, stare skasowałem, założyłem nowe a tu co? brak zewnętrznego IP, nie mogłem się połączyć z bazą danych ;)

 

Już nawet szkoda mi czasu żeby pisać do nich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

STANOWCZO ODRADZAM!!!!!!

 

ponizej moje doswiadczenia z 1and1 raczej nalezaloby to nazwac odyseja.

22.03.2011 oplacilem fa za transferowanie domeny do 1and1 do dnia dzisiejszego domena nie zostala trasferowana. ponizej kilka cytatow z korespondencji z ww firma:

 

14.04.2011 - "Prosimy o cierpliwość i przepraszamy za niedogodności."

22.04.2011 - "z przykrością informujemy, że instytucja przydzielająca domeny odrzuciała Twoje zamówienie na transfer domeny ze względu na błędny kod autoryzacyjny. Chętnie postaramy się ponownie zrealizować transfer" NA SKUTEK DLUGOTRWALEGO PROCESU TRANSFERU W 1AND1 SKONCZYLA SIE WAZNOSC KODU AUTHINFO, W ZWIAZKU Z CZYM WYSTAPILEM DO OBECNEGO PROVIDERA O NOWY KOD

23.04.2011 moj list do 1and1: "kod stracil waznosc na skutek dlugotrwalego transferu realizowanego przez Panstwa "firme".

czy w przypadku kolejnego transferu tej domeny sa w stanie Panstwo "zmiescic" sie w czasie gdy kod jest jeszcze wazny?"

23.04.2011 - "Dział techniczny pracuje nad rozwiązaniem problemów z transferem domen. Przepraszamy za utrudnienia i prosimy o cierpliwość."

27.04.2011 - "dziękujemy za Pana e-mail i przepraszamy za niedogodności związane z ważnością kodu do transferu domeny. Prosimy o przełanie nowego kodu i postaramy się jak najszybciej dokonać transferu Pana domeny."

29.04.2011 - "Z przykroscia… informujemy, ze transfer domeny nie powiodl sie. Rejestr domen polskich, Nask, odrzucil transfer poniewaz kod autoryzacyjny jest bledny.Chetnie postaramy sie ponownie zrealizowac transfer Twojej domeny." PO KILKU TELEFONACH USTALILISMY, ZE KOD JEST POPRAWNY A SYSTEM 1AND1 MA PROBLEM...

05.06.2011 - Nasz system odrzucił kody autoryzacyjne dla domen virunga.pl i weddingpicture.pl..

Prawdopodobnie są one już nieaktualne. Prosimy o skontaktowanie się z firmą NetArt (aktualnego hostera domeny) w celu otrzymania aktualnych kodów dla tych domen. PO KILKU TELEFONACH ZNOWU USTALILISMY, ZE KOD JEST POPRAWNY A TO JEDNAK SYSTEM 1AND1 MA PROBLEM...

12.05.2011 - "Z przykrością informujemy, że transfer domeny nie powiódł się. Rejestr domen polskich, Nask, odrzucił transfer ponieważ kod autoryzacyjny jest błędny." PO KILKU DNIACH DOWIEDZIALEM SIE NA INFOLINNI, ZE SYSTEM 1AND1 NIE "AKCEPTUJE I NIE ROZPOZNAJE" PRZECINKOW ALE TECHNICY JUZ NAD TYM PRACUJA.

12.05.2011 - "Transfer domeny virunga.pl zostanie wkrótce zakończony." TECHNICY 1AND1 PRAWDOPODOBNIE "ODKRYLI" ZE KOD JEST BLEDNY A TO SYSTEM 1AND1 MA PROBLEM

16.05.2011 - "Z przykrością informujemy, że transfer domeny nie powiódł się. Rejestr domen polskich, Nask, odrzucił transfer ponieważ kod autoryzacyjny jest błędny." PO ROZMOWIE TELEFONICZNEJ TECHNICY DALEJ PRACUJA NAD PRZECINKIEN, NIE WIEDZA KIEDY UDA IM SIE SPOROSTAC TEMU WYZWANIU, KOD AUTHINFO KONCZY SIE ZA KILKA DNI, MAM GLEBOKA NADZIEJE, ZE KOLEJNY BEDZIE JUZ BEZ PRZECINKA.

 

POSTARAM SIE INFORMOWAC SUKCESYWNIE O POSTEPACH TECHNIKOW Z 1AND1.

 

CZY JAKAS INNA FIRMA TRANSFEROWALA DLUZEJ DOMENE???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Tak, AZ.pl : )

 

O co chodzi z tym przecinkiem?

 

I nie krzycz - krzycz BOKowi 1&1, nie nam : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiedziano mi, ze ich system nie rozpoznaje przecinkow w authinfo i pracuja aby to zmienic i naprawic. I dlatego tez transfer tej domeny jest tak dlugotrwaly.

 

Transfer sie jeszcze nie zakonczyl wiec moze 1and1 pobije jednak AZ.pl, swoja droga ciekawe jak dlugo trwal transfer w AZ.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Oja, miałeś przecinek w authinfo? Nigdy nie miałem żadnego znaku poza literkami i cyframi... wooow....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matmaxalez

Sponsi, ja mialem ?!& itp (com i net) a w eu mam liczby + litery

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem wszelkie mozliwe znaki w authinfo.

 

koresponcencja z 1and1 cd:

25.05.2011 - "Na początku chcielibyśmy napisać, iż rozumiemy Pana rozczarownie związane naszą współpracą.

Chcielibyśmy jednak zapewnić, iż dokładamy wszelkich starań w celu jak najszybszego zakończenia tego stanu rzeczy.

 

Nie posiadamy wiedzy dotyczącej dokładnego terminu ponownego transferu domeny do pakietu.

Jednakże nasi technicy w dalszym ciągu pracują nad naprawieniem tego stanu rzeczy.

Jeśli tylko otrzymamy od nich informację powiadomimy Pana natychmiast."

 

Prosimy o dalszą cierpliwość oraz dziękujemy za już okazaną."

 

 

Mile, ladne okragle zdania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem wszelkie mozliwe znaki w authinfo.

 

koresponcencja z 1and1 cd:

25.05.2011 - "Na początku chcielibyśmy napisać, iż rozumiemy Pana rozczarownie związane naszą współpracą.

Chcielibyśmy jednak zapewnić, iż dokładamy wszelkich starań w celu jak najszybszego zakończenia tego stanu rzeczy.

 

Nie posiadamy wiedzy dotyczącej dokładnego terminu ponownego transferu domeny do pakietu.

Jednakże nasi technicy w dalszym ciągu pracują nad naprawieniem tego stanu rzeczy.

Jeśli tylko otrzymamy od nich informację powiadomimy Pana natychmiast."

 

Prosimy o dalszą cierpliwość oraz dziękujemy za już okazaną."

 

Mile, ladne okragle zdania.

 

Ojoj... Żal po prostu :D W sensie że "rozumiem, że jest pan zły, ale nie potrafimy panu pomóc, bo nasz system nieodgadniony nawet dla naszych ekspertów"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Serwer klienta ale Joomli nie idzie wgrać ciągle zrywa połączenie, strasznie muli ... Kolejny minus z mojej strony to Panel mi jakoś nie leży ale może to moje przyzwyczajenie do cP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja zamówiłem serwer na rok czasu i nie było żadnego problemu, od razu miałem dostęp do wszystkiego, przelew zrobiłem na drugi dzień.

Kontaktuję się wyłącznie przez telefon bo wtedy od razu zyskuję odpowiedź. Dostęp do SSH i inne bajery które się przydają, teraz instaluję SVN na serwerze.

 

Wstępnie jestem bardzo zadowolony :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wzialem serwer 1&1, ten darmowy bodajże na 2 lata. Do tej pory funkcjonował bez problemu. Używałem go jako środowisko do developowonia stron.

 

Dziś, w sobotę, o godzinie okolo 6:00 rano, przeglądając jeden z Wordpressów, który ma być oddany klientowi w ciągu kilku dni, a nad którym pracowałem cały poprzedni miesiąc, serwer nagle zaczął zwracać 404.

 

Po zalogowaniu się na FTP, okazało się, że wszystkie pliki z całego serwera zniknęły, został tylko folder logs. W logach nie widać żadnej podejrzanej dzaiałanosci. Bazy danych pozostały działające.

 

Tak, jestem idiotą i nie zakackupowałem tych danych. Support 1and1 nie pracuje w weekendy i dowiedziałem się właśnie, że nie prowadzą backupów (przynajmniej w Polsce). Próbowałem dzwonić na 'international support', ale powiedzili, ze moje kontro jest pod francuską (?) juryzdykcją i nie mogą nawet nic sprawdzić. Francuski support podobnie jak polski, nie pracuje w weekendy.

 

Czy ktoś miał podobny przypadek i jak oceniacie szanse na odzyskanie tych plikow?

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×