Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość thetox

Brak internetu przez router

Polecane posty

Gość thetox

Mam w domu dwa komputery mój i brata które są podłączone do internetu przez router a raczej były, bo ostatnio mój usługodawca internetu musiał na 100% zablokowac mozliwosc dostepu do internetu z mojego łacza przez router.

Bo połączenie przez router nie działa brak po prostu internetu, a przez 5 lat było dobrze.

W umowie internetu ponoć jest tak napisane nie wiem bo matka mówiła, ze jak sie chce korzystac z internetu na dwóch komputerach to trzeba płacic podwójnie i pewnie w końcu sie z orejntowali jakos.

 

Da sie jakoś to ominąć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U większości dostawców jest tak, że za dodatkowe kompy dopłacasz jakąś (najczęściej niewielką) kwotę. Czasem jest to 5 złotych, czasem 50... Skontaktuj się z usługodawcą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Da sie jakoś to ominąć?

 

Ominąć? Do czego Ty nas namawiasz? Jest do ominięcia, ale czy to zgodne z regulaminem? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli się nie mylę to jak łączyliście się przez router (przez 2 porty oczywiście) to mieliście rózne IP, być może dostawca internetu postanowił, że dla 1 domu będzie 1 IP tylko a co za tym idzie drugi nie ma połączenia? Nie znam się na sieci aczkolwiek sprawdź może czy na jakimś switchu pójdzie ;)

 

Popraw mnie ktoś jeżeli źle prawię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jeden komp , jeden adres IP i jeden adres mac karty sieciowej

 

zazwyczaj na jednego abonenta przydzielany jest jeden adres IP do okreslonej karty sieciowej ( mac ) 

 

Zapewne jest to łącze radiowe ? 

 

Aby działało na 2 kompy musisz pogadać z dostawcą neta.

Cena nie powinna być duża , od 5 do 20 zł max - tak mi się wydaje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość thetox

Nie jest to radiówka ani kablówka również nie neostrada.

Jedno ip było zawsze, bo usługodawca nic nie wiedział ze na dwa komputery będzie internet.

A mieszkam na wsi i nie mam co wybrzydzać bo tu ciężko z netem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no ale sam widzisz jak to teraz wygląda.

 

nie tp, nie radiówka to co Ty masz ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sami specjaliści sieciowi w tym temacie widzę ;)

Jeśli thetox pisze, że ma _router_ to zapewne po to, co by robił maskaradę tych kilku adresów IP na jeden "zewnętrzny" wychodzący do usługodawcy.

 

Krótki trouble dla podanej sytuacji:

1) Podłącz net bezpośrednio do kompa, którego parametry są wymienione w umowie

2) Jeśli nie działa - dzwoń do operatora - ewidentna jego wina

3) Zapisz sobie przydzielony od operatora adres IP (albo via DHCP, albo w umowie powinien być)

4) Zapuść traceroute i ping do jakiegoś znanego hosta (może być i 8.8.8.8) i zapisz sobie adresy IP wszystkich hopów wskazujących na prywatne podsieci (z zakresów 10.x.x.x, 172.16-32.x.x, 192.168.x.x)

Zapisz też, jaką ping zwraca ci odpowiedź - szczególnie TTL.

4) Podłącz router

5) Upewnij się, że twoja lokalna podsieć nie koliduje z podsieciami, których adresy wyżej zapisałeś. Jeśli tak - to zmień ją.

6) Jeśli TTL pakietu jest bliski jedynki, to musisz w routerze znaleźć opcję markowania TTL wejściowego plus jeden, a wyjściowego np. na 128.

 

PS: Propozycja wymiany routera na switcha rozbawiła mnie tu chyba najbardziej ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×