Skocz do zawartości
nigraS

problem z domenadawcą

Polecane posty

www.host.atm.pl

 

tu mam domenę, domenę opłaciłem, a Oni jej nie przedłużyli przez co mi wygasła. Piszę do Nich, jednak nic mi nie odpisują. Czy prawnie mogę z nimi wygrać i czy mam szansę na dostanie odszkodowania w wyniku poniesionych strat? 10tys. chcę odszkodowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY
czyli dales sie zrobic jak dziecko podobnie jak inni daja sie zrobic kupujac szemrane i super wydajen vpsy... nikomu nie wplacasz zadnych pieniedzy dopoki nie masz umowy ktora okresla za co placisz

Co sugerujesz?

 

nie pisz maili tylko dzwon, sprawdz czy domena sie nie zwolnila, jest szansa ze nikt jej nie przejal, z reguly domena zwalniana jest z 14 dniowym opoznieniem - na przyszlosc nie kupuj domen w nieznanych firemkach, zaplac 100zl u jednego z wiekszych graczy majac pewnosc ze masz odstep do auth i transferu

I może jeszcze powiesz, że jak zapłacę 1000zł za domenę, to na pewno nikt mnie nie oszuka?

Edytowano przez N3T5kY (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Umowa i umowa... kto umowę podpisuje na domenę czy hosting? W pewien sposób regulamin jest umową, regulamin, który dotyczy konkretnej usług, którą się kupuje. Przecież wystarczy spojrzeć na fakturę za co zapłacił. I wiadomo, czy to jakieś jaja są, czy rzeczywiście zakupił domenę. Potem patrzysz na regulamin na jakich zasadach (a właściwie "wcześniej") i git.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do tej firmy, to miałem pełne zaufanie do nich, gdyż od ponad 9 lat miałem u nich hosting i z czasem dokupywałem domeny.

Z początkiem wydaje mi się, że przysłali umowę za hosting, potem za każdym razem odnawiania czy rejestracji domen szła tylko faktura.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz słyszę by ktoś wystawiał umowy na domenę? Przecież nią samą jest faktura za usługę plus regulamin usługodawcy. @Skrypta litości bo bzdury piszesz.. nie ma dosłownie żadnej gwarancji, bo sam już nie raz w home w imieniu klienta odzyskiwałem domenę której nie przedłużyli bo ktoś przeoczył płatność. Mało tego. Płacąc samemu 50zł za odnowienie domen pl mam większą gwarancję że nic się z nią nie dobrego nie stanie. Dlatego proszę nie powielaj mitów.

 

Podstawowa zasada: jeśli rejestrator nie reaguje, kieruje się reklamację wprost do NASK przedstawiając twarde dowody, jak wystawiona faktura za odnowienie usługi plus wyciąg bankowy płatności danej faktury. Wtedy NASK zareaguje i odzyska dla Ciebie tę domenę, nawet jeśli ktoś sobie ją już zarejestrował.

 

Abonenci domen mają również swoje prawa. Pamiętajcie o nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Raffuss ok dzięki za odpowiedź.

 

Mam do Ciebie jeszcze pytanie.

 

Płacąc samemu 50zł za odnowienie domen pl mam większą gwarancję że nic się z nią nie dobrego nie stanie.

Jak samemu można opłacać domeny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak samemu można opłacać domeny?

 

Jest w tej chwili na rynku kilku rejestratorów, którzy umożliwają przedłużanie domen online, czyli wykluczasz czynnik ludzki przy sprawdzaniu płatności (patrz np dropped.pl - przy okazji za pl u nich płacisz 50zł brutto już od jednej domeny). W dodatku robisz to kiedy masz ochotę, a nie kiedy rejestrator ma zamiar wystawić fakturę w związku ze zbliżającym się końcem ważności domeny.

 

Zasada jest prosta. Ładujesz swoje konto określoną kwotą, następnie przechodzisz do domeny i wybierasz opcję przedłużenia. Całość jest bardzo prosta w obsłudze, intuicyjna, a co ważniejsze natychmiastowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedź, od dziś tylko tak będę przedłużał domeny.

 

Drobiazg, nie ma za co dziękować : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Dodam od siebie że home.pl i nazwa.pl to najdroższe i najgorsze firmy jeżeli chodzi o cena/ jakość. To że są znane i ,,pewne" to nie znaczy że trzeba przepłacać za domeny. Jest wiele różnych firm które są tańsze jeżeli chodzi o rejestrację i przedłużanie domen. Domeny za 0 PLN lub za 0.90 PLN wychodzą czkawką przez kolejne lata

 

Nazwa.pl -> domena.pl -> okres 10 lat dla przykładu -> rejestracja ~12 PLN, potem co roku 122 PLN, po 10 latach wychodzi jakieś 1110 PLN

Masternet -> domena.pl -> okres 10 lat dla przykładu -> rejestracja 14.64 PLN, potem co rok 54.90 PLN, po 10 latach wychodzi 508,74 PLN !!!

 

Podałem przykład jednego z największych rejestratorów domen w PL oraz najtańszego. Wynik można zobaczyć powyżej. Różnica po 10 latach wynosi 601,26 PLN czyli rocznie jakieś 60 PLN zaoszczędzone i które można wydać w lepszy sposób ;)

 

Pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Pierwszy raz słyszę by ktoś wystawiał umowy na domenę?

 

umowe badz regulamin ktory nalezy wydrukowac w momencie zakupu uslugi, pierwsza rzecz ktora nalezy zrobic kupujac domene od nieznanej firmy, chytry 2 razy traci...

Pracujesz dla nich? ;) Bo w płaceniu mniej innemu partnerowi NASK nie widzę zupełnie niczego chytrego, tym bardziej jeśli jest to jeden z najlepszych partnerów obecnie. Dla mnie to po prostu wolny rynek lub jak wolisz konkurencja. Mam prawo wybrać tego partnera NASK który z mojego punktu wiedzenia jest solidniejszy. Nie moja w tym wina że przy okazji ma niższe stawki.

 

>nie ma dosłownie żadnej gwarancji, bo sam już nie raz w home w imieniu klienta odzyskiwałem domenę

 

w tej chwili jest pelna automatyzacja, mozesz przetestowac kupujac domene w nazwa.pl i placac online, otrzymasz email z potwierdzneiem w ciagu kilu minut, to samo jest w az po polaczeniu z niemieckim operatorem

 

A co ma nazwa czy az wspólnego z home, bo to o nim dokładnie była mowa.

 

tak, bledy sie zdazraja nawet automatycznym systemowm, jednak jak juz sie pojawia wole kontktowac sie z BOKiem duzej firmy niz ledwo znanej malutkiej ktora odbiera telefony w piatek pomiedzy 12:15-13:10...

 

Dlatego nie idzie się do malutkich. Michau Enterprises Limited bo o tej firmie mowa jest największą giełdą domen w Polsce. Właśnie dlatego nazwa i az do swoich ofert wprowadziły także giełdy domenowe, by choć kawałek tego tortu uszczknąć dla siebie.

 

chyba masz na mysli regulmin lub umowe na jakich zasadach rejestrator mial obowiazek odnowic domene... potem dokumenatcje przelewow i wywiazania sie z umowy, i to ty piszesz bzdury, jelsi domena jest jzu przejeta to jedyna droga to oficjalny wniosek do sadu polubownego przy nask, nie ma skrotow i tam liczy sie tylko i wylacznie dokumentacja i papierki i w powyzszym przypadku jest duza szansa ze firma nie wymiga sie od odpowiedzialnosci

 

Ciekawe, choć i może prawdopodobne. Mnie jednak NASK nie kierował do sądu polubownego, więc pisałem jedynie korzystając z dotychczasowego doświadczenia w tej kwestii.

 

 

I jako podsumowanie na koniec, żeby więcej nie pisać. Cena w Polsce ma bardzo często niewiele wspólnego z jakością świadczonych usług i jako taka nie powinna być wyznacznikiem dla osób chcących korzystać z takiej usługi. Oczywiście.. każdy ma prawo przepłacać w imię telefonu przed końcem ważności usługi, w imię posiadania domeny i hostingu na jednej fakturze, ba nawet w imię pochwalenia się przed znajomymi, tylko czy to wszystko ma znaczenie w przypadku domen i jest przesłanką do płacenia +100% od ceny wyjściowej? Na to pytanie każdy powinien odpowiedzieć sobie sam. Ale odpowiedzieć mając świadomość że można mieć taniej i z taką samą a czasem nawet lepszą jakością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co ma nazwa czy az wspólnego z home, bo to o nim dokładnie była mowa.

 

Z tego, co pierwsze mi przychodzi na myśl, to niebotyczne ceny. ;)

 

Nie wiem, jak jest z hostingiem u tych innych, ale na home sporo rzeczy jest przemodzone i trzeba często główkować, jak sprawić, aby np. PHP działało normalnie. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mialem na mysli wylacznie domeny, hostingow tam nie polecam

odnosnie home.pl, jako jeden z liderow domyslac sie moge ze rowniez korzysta z automatycznego systemu, podobnie jak nazwa czy az, jelsi nie korzystaja to fktycznie pomylki moga sie zdarzac czescie z powodu czynnika ludzkiego - wracajac do automatyzacji, to nalezy podkreslic ze ona rowniez nie gwarantuje bezblednego dzialania ale jelsi ktokolwiek mial do czynienia z bok'iem az lub nazwa to wie ze sprawy z domenami zalatwi sie plynnie i zawsze ktos odbiera telefon, w przypadku wspomnianej firmy host.atm jak widac nie, przykladow mozna mnozyc

 

o dropped.pl slyszalem same pozytywne opinie i zamierzam przeniesc tam kilka mniej waznych domen na okres testowy, jelsi faktycznie poziom uslug jest wysoki to jest to dobra alternatywa dla 2 razy drozszych "glownych graczy:

 

Każda z w/w firm posiada automaty, bo nie ma żadnego problemu napisać skrypt odbierający dane z internetowych przelewów. Problem zaczyna się gdy klient nie płaci przez internet. AZ tego unika poniekąd dając możliwość zasilenia swojego panelu.

 

W ogóle nie kusiłbym się o porównanie HOME, NAZWA i AZ (jest jeszcze ACTIV24 w gwoli przypomnienia). HOME stawia na klientów korporacyjnych kusząc światełkami (czyt bannery). NAZWA, główny konkurent HOME opiera się na hostingu współdzielonym z dodatkiem domen, AZ to domeny z dodatkiem hostingu. Dlatego hosting AZ stał poza Polska i jako taki nie zbierał najlepszych rekomendacji. Z kolei domeny zawsze działały idealnie i support ich dotyczący jest od początku na dość wysokim poziomie. Wszystko zależy na czym dana firma opiera swój finansowy szkielet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hehe, taka mała dygresja - wielu nieświadomych wybiera właśnie tych molochów z dość dziwnych powodów, zazwyczaj firmowy "informatyk" im to poleca i potem trzeba wykonywać pod już wybrany hosting, który jest - lekko mówiąc - do d...

 

A jeśli chodzi o home.pl, to taka moja anegdotka-autentyk: argument takiego jegomościa był rozwalający: bo dają kupon 200zł do Google AdWords. O.o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jeśli chodzi o home.pl, to taka moja anegdotka-autentyk: argument takiego jegomościa był rozwalający: bo dają kupon 200zł do Google AdWords. O.o

 

A powiem Tobie że o ile dla mnie czy Ciebie jest on śmiesznym argumentem, o tyle tworząc ofertę hostingową shared zwraca się właśnie na takie durne powody uwagę.. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Ludzka niewiedza + proste zasady marketingu powodują iż klienci nie wybierają takich firm jak wspomniany wyżej MasterNET, Hekko, Dust.pl, Neteasy i inne które znam i cenię tylko takie masówki jak nazwa, home czy az.

 

Często się zdarza że klient to zielona lama jeżeli chodzi o tematykę hostingu domen i wszystkich subtematów z tymi branżami związanymi (Panel, PHP, DNS itd itp etc). On - Klient - kupuje, płaci i chce mieć święty spokój, jak każdy. A wybór jego polega na tym że skoro mają fajnie odpicowane strony pod względem grafiki czy fajne sex dupcie tak jak czyni to home.pl to wybiera te firmy. I jeszcze jeden ważny argument -> Oni mają dużo klientów, skoro mają dużo to znaczy iż ludzie im ufają, nie będą płacili taniej bo się boją że zostaną wychuchani, zapłacą drożej i mają tę pewność...

 

W przypadku domen sprawa wygląda dość prosto. Kupuje, płaci, ustawia DNS (albo pisze do konsultanta bo sekretarka się maluje ;)) i mu wszystko działa. W przypadku hostingu sprawa wygląda znacznie inaczej. Wielkie masówki (nazwa, home, az) mają mocno przyblokowane niemal wszystkie parametry. Nie jest to ich kaprys. Mają setki tysięcy klientów i nie wiedzą czy ten pan Iks Igrekowicz Zet nie zakupi konta żeby zrobić burdel na serwerze. Muszą to mieć blokady gdyż w przeciwnym wypadku cała infrastruktura zdechnie. Stąd często pojawiają się pytania/ marudzenia czy zlecenia ażeby komuś zainstalować Joomlę na jednym z w/w serwerze albo jakieś inne skrypty. Serwery w tych firmach nie nadają się na nic konkretnego poza małą stroną html + css + java + flash gdzie nie wchodzi za dużo ludzi. Typowe wizytówki firm czy portfolio. Wybiera się masówki a potem się piszczy że coś nie idzie.

 

W mniejszych firmach jest o niebo lepiej. Ceny niższe a jakość wyższa. Nie ma aż takiej potrzeby restrykcyjnego blokowania PHP żeby mogło pokazywać TYLKO napis: Witaj popieprzony świecie/ Hello fucking World. Można bez problemów prosto i bez stresu odpalić wiele skryptów z którymi są na w/w problemy. Kwestia chcieć, posłuchać i dobrze wybrać. Klient nie musi znać się na takich hasłach jak PHP, DA czy ,,CePanel". Kupuje i ma mu wszystko działać. Dlatego też są ludzie których powołaniem jest mówienie klientowi co może wybrać i doradzanie mu w tym. Stawianie na masówki bo są w TV reklamowane to szczyt niewiedzy i wyciąganie niepotrzebnie z klienta kasy którą można poświęcić na podwyżkę dla doradzającego czy na wyjście z Sexretarką na kolacje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

 

Serwery w tych firmach nie nadają się na nic konkretnego poza małą stroną html + css + java + flash gdzie nie wchodzi za dużo ludzi. Typowe wizytówki firm czy portfolio. 

 

 

 

Ciekawe bajki opowiadasz. Szkoda, ze nie maja odzwierciedlenia w rzeczywistosci :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

No, postaw sobie większy serwis w nazwa.pl albo w home.pl i czekaj na maila w którym każą ci się wynieść bo skrypt jest tak zoptymalizowany że już lepiej być nie może :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No, postaw sobie większy serwis w nazwa.pl albo w home.pl i czekaj na maila w którym każą ci się wynieść bo skrypt jest tak zoptymalizowany że już lepiej być nie może :)

 

Pawle, od strony programistycznej opiekuje się dużymi systemami bazodanowymi znajdującymi się np. w home.pl i nie spotkałem się jeszcze z uwagami ze strony administracji, co do 'wydajności' oprogramowania, czy podobnymi. Może zbyt zoptymalizowane oprogramowanie tworzymy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×