Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
wieza

Predkosc sciagania plikow z amerykanskich serwerow

Polecane posty

Witam

 

Zakupilem konto na powwebie. Jest jeden zasadniczy problem. Raz mam transfer stamtad 100kB/S(tyle ile moje lacze pozwala), raz 15kB/s . Skad to sie bierze? To wina powweba czy faktem ze plik idzie z USA do Polski?

 

Czy fakt ze sewer stoi w ameryce jest rownoznaczny z tym ze transfer plikow do Polski bedzie spowolniony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam

 

Zakupilem konto na powwebie. Jest jeden zasadniczy problem. Raz mam transfer stamtad 100kB/S(tyle ile moje lacze pozwala), raz 15kB/s . Skad to sie bierze? To wina powweba czy faktem ze plik idzie z USA do Polski?

 

Czy fakt ze sewer stoi w ameryce jest rownoznaczny z tym ze transfer plikow do Polski bedzie spowolniony?

 

Jeśli ich łącze nie jest przeciążone to zapewne przeciążone jest coś pomiędzy Tobą a nimi, zapewne łącza międzynarodowe na jakimś odcinku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie nie wiem czy to ich lacze czy miedzynarodowe jest przeciazone.

 

w sumie w tym samym czasie z dwoch innych amerykanskich serwerow idzie normlanie. polaczenie polski z ameryka idzie przez jedna rure czy jest wiele alternatywnych drog?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w "Internecie" - numer listopadowy - był artykuł, gdzie pisali, że z transferem dużych plików nie ma problemu, ale z małymi są... a co za tym idzie, transfer stron siada... tak podobno ze wszystkimi serwerami amerykańskimi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

glupota

 

strony otwieraja sie wolniej bo kazda grafika jest sciagana jedna po drugiej - a ze ping 200 miedzy tymi grafikami to i wychodzi cala strona dluzej - im wiecej oddzielnych plikow grafiki na stronie tym dluzej sie otwiera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
glupota

 

strony otwieraja sie wolniej bo kazda grafika jest sciagana jedna po drugiej - a ze ping 200 miedzy tymi grafikami to i wychodzi cala strona dluzej - im wiecej oddzielnych plikow grafiki na stronie tym dluzej sie otwiera

 

Dlatego na www im mniejszy ping tym lepiej :wink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
glupota

 

Może i głupota. Powtarzam co pisali...

 

strony otwieraja sie wolniej bo kazda grafika jest sciagana jedna po drugiej - a ze ping 200 miedzy tymi grafikami to i wychodzi cala strona dluzej - im wiecej oddzielnych plikow grafiki na stronie tym dluzej sie otwiera

 

A skąd wiesz jaki jest ping i jaka grafika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Amerykańskie serwery mają od nas pingi w graniach 200-280 ms, natomiast pingi do serwerów Polskich, lub Europejskich (np. do Holandii, lub Niemic) są w graniach 20-60 ms.

Przy ściąganiu dużych plików nie ma to większej różnicy (przeciętnie plik ściąga sie z podobną prędkością), natomiast przy ściąganiu mneijszych plików (np. przy ładowaniu przecietnej strony - gafika + tekst), sprawne oko zauważy różnicę, gdyż z serwera Amerykańskiego dana strona może ładować się nawet 2 x wolniej niż Polskiego, czy europejskiego serwera.

Jeżeli ktoś chce to osobiście sprawdzić, to polecam zamówienia konta testowego w dwóch firmach - jednej, z serwerem w USA, a w drugiej z serwerem w Polsce. Następnie nalezy wgrać na oba konta identyczne strony z dużą ilościa grafik i tekstu (najlepiej tak z 2-5 mb) i ściagnąć strony w podobnych warunkach (nalezy wyłączyć wszystkie programy pracujące w tle i robić ten test o jednej porze dnia - najlepiej w nocy) po kolei z obu serwerów, jakimś programem (np. teleportpro) . Potem pozostaje porównać czasy ściagania stron. Mam nadzieję, że zbytnio nie namieszałem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przy ściąganiu dużych plików nie ma to większej różnicy (przeciętnie plik ściąga sie z podobną prędkością), natomiast przy ściąganiu mneijszych plików (np. przy ładowaniu przecietnej strony - gafika + tekst), sprawne oko zauważy różnicę, gdyż z serwera Amerykańskiego dana strona może ładować się nawet 2 x wolniej niż Polskiego, czy europejskiego serwera.

 

Czyli tak jak mówiłem... :wink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czyli tak jak mówiłem...

Otóż to :), nawet dorwałem ten artykuł o którym wspominałeś (Magazyn Internet) - piszą w nim praktycznie to samo o szybkosci ściągania mniejszych plików z Europy i USA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×