Skocz do zawartości
bcj

Domena w nieskończonej rejestracji

Polecane posty

Mam dość upierdliwy i dziwny problem z domeną .pl:

 

nie mogę jej zarezerwować, ponieważ jedna z firm zajmujących się aukcjami domenowymi od około 2 miesięcy rozpoczyna rejestrację tej domeny - po 2 tygodniach NASK ją usuwa z kolejki i ponownie rozpoczyna rejestrację - każda firma rejestrująca domenę wykazuje, że domena jest zajęta, ale jednocześnie nie mam możliwości wykupienia opcji na tą domenę.

 

Czy jest jakiś sposób, aby zdobyć taką domenę bez płacenia wielkich pieniędzy ? Domena jest nazwą własną restauracji. Mamy już taką samą wersję .com.pl - jednak .pl jest zdecydowanie ładniejsza ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

To jest właśnie to, o czym piszę, gdy wkurzam się na sedo-psy.

Nablokują sensownych domen i sami nic z tym nie robią.

 

Teraz już blokują bez rzeczywistej rejestracji - to dopiero jest tupet i przekręt.

No ciekawe, czy te @)(U*%)%(!$ z NASKu coś z tym zrobią, czy jednak "ta firma nie łamie regulaminu", że debilizm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xtd

Mam dość upierdliwy i dziwny problem z domeną .pl:

 

nie mogę jej zarezerwować, ponieważ jedna z firm zajmujących się aukcjami domenowymi od około 2 miesięcy rozpoczyna rejestrację tej domeny - po 2 tygodniach NASK ją usuwa z kolejki i ponownie rozpoczyna rejestrację - każda firma rejestrująca domenę wykazuje, że domena jest zajęta, ale jednocześnie nie mam możliwości wykupienia opcji na tą domenę.

 

Czy jest jakiś sposób, aby zdobyć taką domenę bez płacenia wielkich pieniędzy ? Domena jest nazwą własną restauracji. Mamy już taką samą wersję .com.pl - jednak .pl jest zdecydowanie ładniejsza ;)

Sprawdź dokładnie jej status. Nie możliwe jest rezerwowanie w kółko przez jednego rejestratora jednej domeny.

Prawdopodobnie ktoś ją rejestruje do testów (DNT). Jeśli jest zarejestrowana testowo (14 dni) możesz przecież założyć opcję i po kłopocie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jest właśnie to, o czym piszę, gdy wkurzam się na sedo-psy.

Nablokują sensownych domen i sami nic z tym nie robią.

 

Teraz już blokują bez rzeczywistej rejestracji - to dopiero jest tupet i przekręt.

No ciekawe, czy te @)(U*%)%(!$ z NASKu coś z tym zrobią, czy jednak "ta firma nie łamie regulaminu", że debilizm.

No z tym sie zgodze. Dzisiaj próbowałem zarejestrować domene (różne kombinacje nazwy), to z pl, net, com, com.pl, org, biz, eu tylko jedna była aktywna a reszta w śmietnikach zarezerwowana. I jak tu sie nie w...

No fajnie, biznes jak biznes z domenami, ale to sa przegięcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź dokładnie jej status. Nie możliwe jest rezerwowanie w kółko przez jednego rejestratora jednej domeny.

Prawdopodobnie ktoś ją rejestruje do testów (DNT). Jeśli jest zarejestrowana testowo (14 dni) możesz przecież założyć opcję i po kłopocie.

 

no właśnie sprawdziłem i jest w rejestracji: "oczekuje w kolejce na rejestrację" po 2 tyg. od rozpoczęcia rejestracji przez kilka dni domena ma status "uwalniania z kolejki rejestracji" sekundę po uwolnieniu jest ponownie: "oczekuje w kolejce na rejestrację" - a opcję próbowałem założyć - w domeny.pl oraz home.pl - ale niestety nie da się ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak bedzie wygasala po rejestracji, to ja zarejestruj np. w ppd.pl

Z tym, ze musisz miec srodki na koncie (u rejestratora), bo nie ma mozliwosci zarezerwowania domeny ktora wygasa po rezerwacji.

 

Edit:

Ewentualnie, jak ci sie nie chce monitorowac jej stanu, to dodaj ja po prostu do przechwycenia w dropped.pl i ppd.pl

Oczywiscie oba sposoby sprawdza sie jedynie kiedy domena jest ciagle rezerwowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
... Nie możliwe jest rezerwowanie w kółko przez jednego rejestratora jednej domeny....
Jest możliwe, lecz nie jest możliwe przez tego samego Abonenta o tym samym ID ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×