Skocz do zawartości
Domenno.pl

Tańszy hosting od linuxpl ale dobry stabilny

Polecane posty

Mam jedną moją stronę na hostingu w linuxpl.com i zużywam około 90 GB transferu miesięcznie - strona w joomla, ze sporą ilością przeglądanych zdjęć jpg (katalogów firmowych). Swego czasu zużywałem trochę więcej hostingu - chyba max 120 GB. Z linuxpl.com jestem bardzo zadowolony ale zastanawiam się, czy nie znajdę czegoś tańszego??? Najlepiej 100-150 GB transferu miesięcznie a później może kiedyś 200 GB (w rezerwie)

Przyglądałem się ofercie Logout.pl i wygląda ciekawie, tylko czytam jeszcze opinie. Czy możecie mi z ręką na sercu polecić jakąś firmę, z której będę zadowolony tak jak z linuxpl.com za niższą cenę???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Można powiedzieć, że linuxpl.com jest ostatecznym wyborem w kwestii "tanio, ale dobrze", jak zaczniesz schodzić niżej to zaczniesz tracić na jakości.

Nie kombinuj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Tutaj powinien starczyć pakiet medium bo ta strona pewnie też trochę zajmuje a na najtańszym pakiecie z serii Unlimited dużo zdjęć się nie zmieści.

 

DO autora: Jeśli masz kase na linuxpl.com to chyba nie ma większego sensu zmieniania hostingu, ja polecam glowanet.pl lecz zapewne odczujesz trochę tą zmianę bo jakość jest trochę inna (ale i tak jest dobrze)

 

 

edit: ewentualnie kiedy strona nie waży dużo to może trochę taniej wyjdzie tutaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A logout.pl? Co powiecie?

Nie narzekałem, ale pamiętaj że masz zasobożerny skrypt.. tu nie tylko chodzi o transfer czy miejsce.. Najsensowniej będzie do nich napisać i zapytać się czy możesz z czymś takim zaparkować u nich, bo być może obciążenie jakie generuje tak napakowana joomla przekracza ich zasoby przeznaczone na pojedyńcze konto shared.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytałem się ich i nie powinno być ich zdaniem problemu. Najwyżej wykupiłbym największy hosting z 20% CPU jeśli 10%CPU okazałoby się za mało. Czy oprócz logout.pl nie ma innej alternatywy, może trochę lepszej bo opinie są rożne o tej firmie i trochę się waham?

 

Rok temu wahałem się co do linuxpl ale teraz wiem, że ich hosting jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałeś ofertę unixstorm?

Co do zużycia zasobów to nie mam pojęcia jak to u nich jest, lecz gdzieś tutaj wyczytałem, że nie mają konkretnych % zużycia zasobów, bo jest to niepotrzebne i jak będziesz po prostu katował to sami Cię o tym powiadomią, najlepiej wziąć konto testowe i samemu sprawdzić jak to jest, chociaż mało transferu jest w pakietach, bo przy największym masz jedynie 100GB to dodatkowe 10GB można kupować oddzielnie jak będzie zapotrzebowanie.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem ofertę unixstorm i ich największy pakiet to dla mnie minimum. Cena podana to promocyjna a ja nie chciałbym po roku płacić ponad 350 zł za coś, co nawet teraz w linuxpl - z którego jestem zadowolony, mam taniej bo za około 231,80 zł brutto mam 90 gB transferu miesięcznie. Taka zmiana byłaby dla mnie bez sensu tylko po to, by załapać się na promocję i później płacić drożej. Po co zmieniać coś co jest dobra na droższe? Szukam czegoś tańszego w stosunku do linuxpl.com ale równie dobrego lub prawie tak dobrego, a może lepszego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam czegoś tańszego w stosunku do linuxpl.com ale równie dobrego lub prawie tak dobrego, a może lepszego ;)

I może frytki do tego? ;)

 

1. Masz Joomla.

2. Zużywasz obecnie 90GB/m a będzie więcej.

 

Ciesz się z linuxpl, gdzie indziej mogą Cię szybko pogonić. Niestety Joomla to nie leciutki skrypt a podany przez Ciebie transfer sugeruje też spory ruch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie 90 GB miesięcznie na konto współdzielone to bardzo dużo. Możesz jeszcze poszukać oferty z transferem nielimitowanym.

Ale zawsze masz ryzyko, nigdy nie wiesz na jaką firmę trafisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Tomek, frytki i colę poproszę ;)

 

Faktycznie 90 GB miesięcznie na konto współdzielone to bardzo dużo. Możesz jeszcze poszukać oferty z transferem nielimitowanym.

Ale zawsze masz ryzyko, nigdy nie wiesz na jaką firmę trafisz.

 

Wszystko zależy co generuje taki transfer, bo jeśli byłyby to same GETy (+ew minimalna ilość zapytań do SQL) shared spokojnie wytrzyma.. ;)

 

Do autora tematu: przyszło mi jeszcze coś do głowy.. napisać własny CMS, optymalizując go do pracy pod tę konkretną stronę. Wtedy istniałaby możliwość zejścia na niższy pakiet.. Natomiast jeśli nie stać Cię na napisanie czegoś takiego, ani na utrzymanie obecnego pakietu hostingowego może warto zastanowić się nad wdrożeniem modelu biznesowego? Rozumiem że przez pierwszy rok to jeszcze można dotować stronę, ale później już powinna zacząć na siebie pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prędzej przerobię stronę sam z joomla na wordpressa, ale niedawno zamówiłem u grafika nowy wygląd, więc nie chciałbym zmieniać strony na nową, skoro działa dobrze. Tak sobie myślę, że może mógłbym przetestować logout.pl i jakby było coś nie tak, wrócił bym do linuxpl. Jako, że w logout jest taniej nie powinienem ponieść dużej straty, gdyż na linuxpl hosting sobie zachowam tylko przejdę na najniższy pakiet.

 

Czy można gdzieś sprawdzić, jakie obciążenie moja strona generuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że Joomla byłaby lepsza niż WP. No ale najlepiej przetestować.

 

Obciążenie możesz sprawdzić u administratora, ewentualnie jeśli masz dostęp do SSH możesz zainstalować kilka narzędzi samodzielnie.

 

Wszystko zależy co generuje taki transfer, bo jeśli byłyby to same GETy (+ew minimalna ilość zapytań do SQL) shared spokojnie wytrzyma..

 

Jak to ludzie powiadają, jest Shared i shared, jeden drugiemu nie równy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czy można jakoś znaleźć stronę na hostingu logout.pl? Chciałbym zobaczyć jakie tam strony są hostowane.

 

W linuxpl.pl nie mam dostępu do informacji jakie obciążenie generuje moja strona, jedynie zajęta powierzchnia dyskowa i zużyty transfer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To napisz do administratora hostingu aby napisał Ci ile twoje konto zużywa CPU itp...

Co to za problem?

 

Odpisali mi, że nie mają takich informacji ;) Czyżbym zadał źle pytanie:

jakie obciążenie CPU (średnio i max) generuje moja strona...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Odpisali mi, że nie mają takich informacji ;) Czyżbym zadał źle pytanie:

jakie obciążenie CPU (średnio i max) generuje moja strona...

 

Nie mają informacji, czy chęci?

 

Zajrzyj w stopkę, weź 14 dni testu i dostaniesz pełną informacje na temat obciążenia generowanego na CPU serwera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę od nich wyciągnąć informacji. Napisali, że:

nie mamy sztywnych limitów na obciążenie procesora/bazy. Zawsze trzeba dbać o to, by strona wyświetlała się szybko i nie było problemów z jej wydajnością. Dobre wskazówki dotyczące wydajności daje Google Webmasters Tools

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×