Skocz do zawartości
Kamil01

Sieć komórkowa

Z jakiego operatora korzystasz  

54 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Z jakiego operatora korzystasz



Polecane posty

co do ery testowałem i u mnie też są problemy z zasięgiem, niektórzy twierdzą, że era ma lepszy zasięg na północy Polski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

Era Biznes iPhone (taka taryfa; najważniejsze, że net jest praktycznie wszędzie, nawet po ssh można pobiegać :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Orange Free na kartę

Mało rozmawiam, a dużo buszuję po Internecie przez telefon, więc wybrałem tę taryfę. Mam za darmo 2,5GB transferu na 3 miesiące + mogę sobie dokupić 0,5GB(10zł), 1GB(15zł) lub 2GB(20zł).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY

Era Biznes iPhone (taka taryfa; najważniejsze, że net jest praktycznie wszędzie, nawet po ssh można pobiegać :))

 

O widzisz RuFik, nie tylko ja łubie ajfona : d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, że wyniki są jak dla mnie zaskakujące. Jeszcze niedawno psioczyliście na Play jaki on blee i w ogóle a teraz widzę, że dość dużo osób z niego korzysta :-)

Odpowiedź jest prosta. Czym Play stara się wyprzedzić konkurencję? Ceną... czym jeszcze? niczym? Sporej liczbie osób wystarczy powachlować sms'ami za 1 grosz przed nosem albo setką minut za 5 zł i to wystarcza do zmiany operatora, ja jednak wolę płacić nieco więcej i być pewnym jakości sieci, jej pojemności, zasięgu i stabilności.

 

Od 10 lat w Erze, 2 aktywacje telefoniczne + BC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz to zależy. Ja wybrałem Play'a ze względu na możliwość korzystania z nadajników PLUS i PLAY (wystarcza mi b. dobry zasięg macierzysty). Miałem sytuację gdzie płaciłem tylko za markę (zgnita pomarańcza - Orange). Konsultanci byli chamscy, a jakość połączeń (jak dało się je zrealizować ;-) ).... tutaj szkoda już komentować. Więc nie mów, że Play działa wszędzie jednakowo bo więcej dziur w zasięgu miałem w Orange niż w Play ;-) Dodatkowo jakość połączeń jest rewelacyjna, a korzystam b. intensywnie z telefonu (miesięcznie około 2-2,5k wygadanych minut).

 

Od kiedy w Play są smsy za 1gr :-) ? To chyba markowy i topowy produkt W3 ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W domu 6 telefonów i wszystkie w plusie - od simplusa przez mixa po abonament ;) Z tym że mój jest uzywany od wielkiego święta ( jak musze potwierdzić przelew z mbanku) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam akurat internet z ery, u mnie ( okolice Wrocławia ) ma ona najlepszy zasięg ( mieszkam na takim pipidupku ;) i 3G mam ;) )

 

P.S

Po pierwsze to nie są nadajniki 3G, ( bo w nadajniku komunikacja się tylko w jedną stronę odbywa ) tylko można powiedzieć stacje, lub bardziej fachowo na stacje z 2G ( GPRS, EDGE ) BTS, a na stacje z 3G ( UMTS, HSDPA, HSUPA, HSPA, HSPA+ ) Noodeb :P

Edytowano przez cabana (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak podpisywałem umowe w Play`u listopad jakoś była fatalna ... a teraz ? zero problemów i nie zamierzam zmieniać operatora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście do piątku miałem w 36,6 ( plus) na kartę , w piątek zmieniłem operatora z plusa na orange tez na kartę. W ramach ciekawostki ile kosztuje przeniesienie numeru z innej sieci do innej koszt 0 zł plus w orangę musiałem od ręki zapłacić 10 zł na starte orange, gdyż nadali mi tymaczasowy numer orange i musiałem doładować go w salonie za 10 zł by uaktywnić tymczasowy numer. Przyszedł mi SMS że numer zostanie całkowicie przeniesiony w poniedziałek.  

 

Przeniosłem się z plusa do orange, gdyż stawki w orange wydały mi się bardziej korzystne dla mnie niż w plusie. Nie uważam czegoś takiego jak telefon w abonamencie ;) jakoś tak na kartę bardziej wydaje się mi być niezależnym. 

 

Dodatkowo przez 4 lata posiadałem telefon drugi w sieci ERA ( abonament ) lecz era jako sieć bardzo mnie rozczarowała, gdyż po 4 latach współpracy zaproponowali mi przy 2 odnowieniu na następne 2 lata całe nic, w porównaniu to co miesiąc zostawiałem u nich na fakturach. Osobiście wykalkulowałem że bardziej opłaca mi się zakupić osobno aparat telefoniczny plus kartę niż korzystać z ich super promocji, które co najmniej były żałosne.. A dodatkowo dodam, że w erze jeszcze jeden członek mojej rodziny posiada telefon i faktura przychodziła łączna, lecz widocznie siec Era chyba odpędza od siebie klientów, którzy z 2 aparatów przychodziła jedna faktura na kwotę około 700- 600 zł miesięcznie. Niestety zrezygnowałem z Ery i drugi telefon, jeszcze też pół roku trzymam w erze i nie przedłużam umowy. 

 

Jak dla mnie byłem chyba w każdej większej sieci i moje opinie o sieciach są następujące.

 

( firmy są wymienione przypadkowo ich kolejność )

 

 

 

 

ERA - Sieć dla ludzi, chyba co wydają miliony na faktury i ich srebne pakiety itp są tylko na ulotkach, gdyż w praktyce nie potrafią nic konkretnego zaproponować, Często padający system rozliczeń - saldo konta dla abonamentów często szalej i podaje losowo wygenerowane kwoty :P a na fakturach  wraz co innego. Obsługa jeśli chodzi o rzeczy tupu co i jak i promocje jakie są potrafią wymienić, lecz jeśli chodzi przenieść ich promocję w życie już z tym gorzej.

 

Plus - Sieć która przyciąga sporo ludzi na początku umowy, następnie za dużo nie dają. Jeśli chodzi o usługi jeśli płacisz trochę więcej złociszy niż przeciętny kowalski, są w stanie zaproponować konkretne oferty. Obsługa klientów nigdy nie wiadomo co za chwile się stanie, czy odbierze pani, która co pytanie będzie nas prosić proszę poczekać muszę sprawdzić / zadzwonić / zapisać / dodaj własne /  , ewentualnie odbierze pan który będzie nam mówił o wszystkim tylko nie o tym o co nam chodzi.

 

Play - Sieć, która przyciąga każdego sporo promocji nie trzeba płacić milionów by dobrze na tym wychodzić, wady są takie, że osoby dzwoniące do nas zapłacą za to miliony, wszystkie większe sieci mają do plusa o 2 - 3 x razy drożej niż normalnie. Jeśli chodzi od strony klienta dobrze rozwinięty system tzw BOK pod względem technicznym jak i informacyjnym . Wadą może być chyba tylko to że za dużo na raz nam dają i na końcu nie wiesz sam co wybrać i denerwujesz się i twierdzisz , że za dobrze ci będzie.

 

 

 

 

Orange - Sieć , która podobnie jak play ma polityke wewnętrzną dużo do sieci, mniej po za sieć, choć już trochę zmieniają tą politykę, gdyż dużo ludzi na tym stracili. Obsługa zazwyczaj mało doinformowana, więcej dowiesz się od tzw automatu niż od żywej osoby. Udają wysoko zaawansowaną sieć techniczne, lecz mało z tym mają wspólnego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Play na kartę. Jako jedyni nie zasypują mnie tak ogromnymi ilościami spamu jak taka Era, Heyah czy Orange. Poza tym świetne stawki i długośc ważności karty - czego chcieć więcej? Jeszcze jak niedlugo połączenia przychodzące nie będą miały narzuconych podwyższonych opłat, przez co dzwoniący do numerów w Play płacą więcej niż do innych operatorów, to już w ogóle będzie świetnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

połączenia do play są droższe ze względu na podwyższoną stawkę MTR, ale sama sieć jest za jej obniżeniem

 

 

Odpowiedź jest prosta. Czym Play stara się wyprzedzić konkurencję? Ceną... czym jeszcze? niczym? Sporej liczbie osób wystarczy powachlować sms'ami za 1 grosz przed nosem albo setką minut za 5 zł i to wystarcza do zmiany operatora, ja jednak wolę płacić nieco więcej i być pewnym jakości sieci, jej pojemności, zasięgu i stabilności.

Właśnie w ten sposób nakładniano mnie w plusie plując na Playa jaki jest beznadziejny etc. I co, i nic. Dobrze że odszedłem od tych zdzierców. Który operator da mi 500 minut za 50 zł i nielimitowane połączenia w sieci i na stacjonarne(Replay dla stałych klientów)? Klienci W3 często łapią się na taki manewr jaki Ty próbujesz propagować. Działa to tak jak "Seria ekskluzywnych laptopów dla kobiet- HP". 512 ramu procesor celeron. Drogie Panie mamy coś specjalnego, edycja limitowana. I tak ludziom się wciska, że coś co jest kichą to cud świata. Taka to stabilność i pewność. Poczytaj jak teraz Play inwestuje w infrastrukturę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Klienci W3 często łapią się na taki manewr jaki Ty próbujesz propagować.

Ja nic nie próbuję propagować, wyraziłem jedynie swoją opinię po doświadczeniach związanych z aktywacją telefoniczną Play (podpisaną kilka dni po rozpoczęciu komercyjnej działalności P4) i posiadania trzech aktywacji Play Online, w których podobnie jak Wy połasiłem się na wielkie ilości danych za śmieszną cenę bo 10 GB za 45 zł / mc, których później w żadnym stopniu nie mogłem wykorzystać osiągając transfery (po HSPA) niższe niż na EDGE w Erze. Jest mi naprawdę obojętne z jakiej kto korzysta sieci. Każdy ma inne doświadczenia ze swoim operatorem, dlatego nie ma co atakować ;), ani Ty, ani ja nic z tego nie mamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no może trochę przesadziłem, ale teraz naprawdę nie ma porównania jeżeli chodzi o to co było, a o to co jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Play nie ma HSPA :lol: Tylko HSDPA, a prędkość jest do 1Mb/s przycięta, wiem jak PLAY działa testowałem we Wrocławiu w godzinach szczytu 12-15 jakoś działało ok 0.5Mb/s, ale wieczorem ok 20 radio internetowe 128, oraz 64 kb się zacinało, więc jest lipa, ale to dużo zależy od obciążenia NoodeB w danym miejscu, mam znajomych co mają PLAY i nie narzekają, 1Mb/s działa cały czas. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no tak ale nikt tego nie ukrywa, wszędzie nawet na starterach jest taka informacja. Ale rzeczywiście co do tego muszę się zgodzić. Mogę tylko powiedzieć, że jeszcze trochę i Play zaskoczy wszystkich czymś (w sensie technologicznym), ale trzeba jeszcze poczekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×