Skocz do zawartości

Polecane posty

Witajcie, chciałem się spytać czy 1400zł za symetryka 10Mb od neti to dobra cena?

Łącze idzie na sieć osiedlową, technicznie jest możliwy dosył, na trzepaku się pytałem, lecz różne opinie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

140zł z dosyłem, czy dosył taryfikowany osobno?

I jaką formą budowany ten dosył?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Netia do 10mb przesyła na miedziakach, a na położenie światła do bloku mnie nie stać.

140zł z dosyłem, studzienki są, technicznie już sprawdzali nie ma problemu z dosyłem do bloku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY

A w jakim celu ma być wykorzystywane łącze?

 

Witajcie, chciałem się spytać czy 1400zł za symetryka 10Mb od neti to dobra cena?

Zależy jakie SLA, jaka obsługa techniczna... itd.

Ja osobiście bym tyle nie dał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Netia do 10mb przesyła na miedziakach, a na położenie światła do bloku mnie nie stać.

140zł z dosyłem, studzienki są, technicznie już sprawdzali nie ma problemu z dosyłem do bloku.

Jeśli to łącznie z ostatnią milą to jest to dobra oferta jak za tak małe łącze. Internet po miedzi generalnie nie chodzi źle, ale pod warunkiem że weźmie się kilka par miedzi i porządne modemy. Sam tak często robię. Przy takiej przepływności zrobiłbym to na 4 parach miedzianych i hatterasach. Inna sprawa różnie u nich bywa z jakością ale nie będę dyskutował o jakości usług mojej pseudo konkurencji.

Ja osobiście bym tyle nie dał.

To znajdź w jego okolicy lepszą ofertę. Albo rozejrzyj się u operatorów za cennikami usług to zobaczysz że to niewiele.

moim zdaniem to poszukaj innego dostawcy jak GTS czy crowley... i innych... sprzedadzą Ci 10 na 10 taniej niż ta pożal się boże netia...

Tak, po gołębiu pocztowym chyba. Przy tak małych przepływnościach największym kosztem jest ostatnia mila. GTS czy Crowley działają głównie po radiu, a firmy niechętnie sprzedają 10 Mbit po swoich wielopunktach, gdyż za bardzo to wysyca im sektory. Z kolei radiolinia punkt-punkt to spore koszty, chyba że zrobisz coś samemu na 5Ghz i załatwisz sobie "darmowe" miejsce na dach.

 

Nie znam firmy inea.pl o której wspominałeś, może u nich da się nieco taniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY
Tak, po gołębiu pocztowym chyba.

Damian lubi taki sposób transmisji.

 

To znajdź w jego okolicy lepszą ofertę. Albo rozejrzyj się u operatorów za cennikami usług to zobaczysz że to niewiele.

Ta inea.pl wydaje się być ciekawa. Trasa do niej z TP oraz ATM nie jest zła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Netii dużo nie brakuje do TP. Potrzebujemy z kumplem symetryka do sieci. 30/30 wycenili nam na chyba 3500 netto - u nas tylko po radiolinii. A TP wstępnie na 3000 netto. Tyle że od TP nie możemy się doprosić szegółowej wyceny instalacji światłowodu i ceny za mbit.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Netii, nie Neti.

 

Bo Neti też była taka firma chyba hostingowa, ale to coś zupełnie innego.

 

Netia - "łącze od Netii"

Neti - "łącze od Neti"

 

Ciekawe, czy naukowcy przeczuwają takie efekt w związku z tymi wszystkimi "dys"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×