Skocz do zawartości
kkuubbaa

[wirtualny] Dobry serwer z dużą bazą

Polecane posty

witam

 

poszukuję dla siebie serwera wirtualnego, ktory będzie obsługiwał portal ogłoszeniowy. w późniejszym czasie przesiądę się na dedyka. znalazlem bardzo dobrą ofertę na www.ovh.pl opcja PREMIUM za 1200zł.

 

500 GB przestrzeni

5 TB / na miesiac

o szybkości łącza nic nie piszą

oraz 3 x 200 MB bazy + 1 GB extra

 

wszystko niby pięknie tylko troche mnie ta baza odstrasza, że jej wielkość już jest na stałe wpisana i nie da się jej powiększyć. Znacie może jakis podobny serwer wirtualny o podobnych parametrach tylko do tego aby baza była większa ? pojemnościowo oraz ilościowo ?

 

ewentualnie czy nie lepiej wyjde na jakims prostym dedyku ?

 

prosze o opinie i pomoc.

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W ovh wszystko dobre prócz wirtualnych kont.

Wg. mnie od razu leć na dedyka, jakiś managed, bo na wirtualnym cię wywalą przy takich wymaganiach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba lepsza opcja dla Ciebie to serwer VPS zarządzany.

Takie serwisy potrafią obciążać serwer witrualny.

Ale gdybyś jednak uparł się na wirtualny i nie przekroczył limitów:

Serwery z panelem administracyjnym cPanel: http://www.mzhost.co...arehosting.html

Serwery z panelem administracyjnym Directadmin: http://www.mzhost.co.uk/shareda.html

 

Polecam serwer SW4000 lub SW4000DA, roczny koszt utrzymania serwera to tylko 85 złotych.

Aktualnie trwa promocja WIOSNA, gdzie przy zamówieniu można otrzymać 15% zniżki, po zniżce koszt obniżony zostaje do: 72,25 PLN brutto.

Na wspomniane serwery przysługuje 14 dniowy i nie zobowiązujący test.

 

Serwer SW4000 to:

 

  • 4 GB powierzchni dysku
  • 60 GB transferu na miesiąc
  • SQL, FTP, IMAP oraz wiele wiele więcej
  • Promocja na zakup certyfikatów Rapid SSL.
  • Nielimitowany transfer na hasło: WHT

Całkowity koszt serwera ze zniżką wynosi tylko: 72,25 PLN

 

 

W każdym momencie jest możliwość zmianu planu na wyższy o wyższych zasobach systemowaych.

 

Maksymalne obciążenie dla tego pakietu do 8%CPU.

 

Najwyższe dozwolone dla innych pakietów dla kont współdzielonych to 15%CPU.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mowisz, aby uciekac z ovh ? w takim razie moze faktycznie lepsza opcją na początek bedzie serwer VPS. co do wczesniejszej oferty to konta wirtualne za 100 czy 200 zł nie wchodzą w gre :) potrzebuje dość dobrej maszynki, ponieważ możliwe, że będzie utrzymywała przez jakiś czas więcej niż jedną strone.

 

w tych wirtualnych strasznie mnie denerwuje ograniczenie CPU, ze to jest jakis ulamek z calej mozliwej mocy. mozecie tak troche powiedziec przy takiej konfiguracji serwera VPS:

 

  • 250 GB dysku twardego
  • 1000 GB transferu miesięcznego
  • 2048 MB - gwarantowany RAM
  • 3096 MB - maksymalny RAM
  • Procesor - Intel Core i7 860 - 2.8 Ghz

na ile przykladowo uzytkownikow w misiaciu jest on calkiem dobrze pociagnac ? wyswietlenia, zapytania ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nie jestem pewien, czy VPS wyrobi taki transfer - w sensie ciężko będzie taką ofertę znaleźć.

Bo o ile dysk to teoretycznie się znajdzie (np. VPS5M z http://www.smallservers.pl/serwery_vps_managed)

to transfer trzeba by ugadać indywidualnie, ale 5TB? Serio?

 

IMO to jest jednak dedyk... weź serw w Hetznerze i git.. albo VPS-a z oferty powyżej i potem masz w obrębie serwerowni przesiadkę na dedyka w dobrej cenie.

 

bellerofont ostatnio napisał, że serwer 2x2GHz i 2GB RAM (chyba też o VPSie pisał), to jest duża moc... chyba, że masz skrypt, który zarzyna grubo przy byle aktywności usera...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może jeszcze podaj budżet. Mzone, co ty dajesz za oferte? :)

I czy w ogóle znasz się na unixach? Bo wtedy można lepszą maszynkę, za mniejsze pieniądze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na ile przykladowo uzytkownikow w misiaciu jest on calkiem dobrze pociagnac ? wyswietlenia, zapytania ?

 

Nie da się tego tak dokłdnie obliczyć na to ma wpływ wiele czynników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mysle, ze tak pomiedzy 100-150zł miesięcznie, a co do samej znajomosci unixa to przypadkiem mam znajomego czlowieka od serwerow, ktory caly serwer mi skonfiguruje i zainstaluje wszystko co potrzebuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

chcialem dodac, zewczesniej napisalem parametry serwera VPS, ktore znalazlem w ofercie na logout.pl i chcialem sie dowiedziec ile mniej wiecej taka maszyna potrafi wycisnac... co do samych skryptow to sa one bardzo zooptymalizowane, ktore nie powinny zuzywac duzo pamieci. najbardziej chodzi i przepustowosc lacza oraz dobra obsluge bazy danych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polski support musi być czy zagranica ci nie przeszkadza?

Za taką cenę na zachodzie możesz mieć już naprawdę mocnego VPSa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

chcialem dodac, zewczesniej napisalem parametry serwera VPS, ktore znalazlem w ofercie na logout.pl i chcialem sie dowiedziec ile mniej wiecej taka maszyna potrafi wycisnac...

To tak, jak byś opisał szczegółowo parametry swojego Porsche i zapytał, ile w godzinę nim kilometrów przejedziesz.

A wpływ ma na to poza samochodem także np. to, czy jedziesz autostradą, czy też drogą, czy też polską drogą :)

Wpływ ma także jakie paliwo zatankujesz do swojego bolidu.

Także i pojawiające się nagle eventy - zatory, korki, wypadki.

 

Tak i tu - zależy to od wielu czynników.

Zarówno sprzętowych (na ile jesteś w stanie wysycić wartości burstable, ile %cpu tak naprawdę przydzieli ci systemowy scheduler) jak i programowych (jakie daemony? Apache, lighttpd, nginx, LiteSpeed?; w jakim języku to napisane? php; python; ruby?; czy aplikacja ta ma wsparcie memcacheda?) i logicznych (etat administratora pilnującego wszystkiego, czy działania on-demand w razie jakichś problemów?).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wole polski, poniewaz pierwszy raz przesiadam sie na taki serwer i moze sie okazac, ze bede potrzebowal wieksze ilosci porad i pomocy :)

 

suma sumarow co polecacie z VPS ? hitme.net.pl czy logout.pl czy serweradmin.pl ? czy cos innego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Smallservers.pl, ale za 100-120zł netto to nie poszalejesz, na pewno nie z takimi parametrami, jakich oczekujesz. No chyba, że gdzie indziej, wraz z tragicznym zmniejszeniem jakości.

 

Bo mówimy o usłudze managed?

Roota takiego w tej cenie znajdziesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ten smallserwer to troche kicha... slabe parametry, a spora kasa... przegladalem oferty serwerow vps i chyba znalazlem 3 najlepsze:

 

hitme.net.pl, logout.pl, serweradmin.pl

 

warto tam sie pchac ? co o tym sadzicie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale mówiłeś, że masz znajomego który skonfiguruje, więc może root? Wtedy zaoszczędzisz, i dostaniesz serwer o parametrach jak napisałeś.

 

Jedna godna polecenie to logout z posta wyżej. Choć i tak teraz nienajlepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak mam znajomego, ktory mi wszystko skonfiguruje i zoptymalizuje :) wiec moze byc root.

 

w takim razie co jest jeszcze lepsze od logout w tym przedziale cenowym ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

kkuubbaa bo to jest managed.

 

Nie widziałem nigdzie, że to ma być root. O firmach, które podałeś, nic nie napiszę, bo celuję raczej w droższe rozwiązania - ale sensowne (stosunek jakość/cena). Dla mnie taniocha w jakiejś polskiej piwnicy to jest właśnie kicha, no ale pewnie wiesz co robisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to jest na poczatek :) wiec nie bede szalal :) jak juz wszystko sie rozwinie tak jak chce to z pewnoscia bedzie to profesjonalny dedyk za kilkanascie tysiecy, a takto calkowicie wystarczy mi ta oferta z serwerydlaciebie.pl 1500zł i jestem zadowolony ze sprzetu :)

 

dzieki wszystkim za pomoc i mila rozmowe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×