Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Łukasz Kopaczewski

Czego wam brakuje w DirectAdminie i cPanelu?

Polecane posty

Gość Kopaczka

Witam,

 

Chciałbym się dowiedzieć czego wam brakuje w DA i cPanelu?

Są to 2 najbardziej znane panele na sharedach. Jakich funkcji w nich brakuje?

Co byście dodali ?

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W DA obciążenia dla klienta - można to sprawdzić ( obciążenie procesora w atop ) albo tak jak ja mam i inni wg wykresu dzięki skryptowi ( apache,mysql,exim ), w cPanelu jest zliczane obciążenie i jest git.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W DA obciążenia dla klienta - można to sprawdzić ( obciążenie procesora w atop ) albo tak jak ja mam i inni wg wykresu dzięki skryptowi ( apache,mysql,exim ), w cPanelu jest zliczane obciążenie i jest git.

 

Mały_host mnie ubiegł. To przydatna opcja w cpanelu zobaczyć kto i jak zjada serwer. Kopaczka - szukasz inspiracji to pisania addonów? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY

W cpanelu można zobaczyć, ale tylko od strony WHM.

Ja bym z chęcią zakupił plug_in który ostrzega o zbyt dużym wykorzystaniu konta (bla bla, sugeruje możliwość zmiany pakietu, przez whmcs kilka minut) i np. blokuje po określonym przez admina czasie.

Dodatkowo, fajnie by było gdyby user miał wgląd do owego zużycia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo, fajnie by było gdyby user miał wgląd do owego zużycia.

 

To da rade zrobić, integracja z panelem DirectAdmin to nie problem bo sprawdzane z cPanelem nie sprawdzałem bo nie mam dostępu ale jak ktoś się znajdzie chętny , to odkopie temat i ruszymy. No o ile się będzie opłacało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W cpanelu można zobaczyć, ale tylko od strony WHM.

Ja bym z chęcią zakupił plug_in który ostrzega o zbyt dużym wykorzystaniu konta (bla bla, sugeruje możliwość zmiany pakietu, przez whmcs kilka minut) i np. blokuje po określonym przez admina czasie.

Dodatkowo, fajnie by było gdyby user miał wgląd do owego zużycia.

 

 

Biegał po forum DA skrypt który przy jakimś tam obciążeniu wysyłał maila do usera i admina, ale nie był chyba zbyt dobrze napisany ... biegał cron co 5 minut, kombinowali z server status i mod_cband itd itd Generalnie jeśli masz taką potrzebę musisz zatrudnić programistę który zna system no i odpalać wszystko z usera (z mysql może być problem by go policzyć).Pisał to chyba ten sam koleś od konwersji z cpanelu i bulk domains ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kopaczka

A oprócz obciążenia czego wam jeszcze brakuje w tych panelach?

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość arek_inc

Ja bym z chęcią zakupił plug_in który ostrzega o zbyt dużym wykorzystaniu konta (bla bla, sugeruje możliwość zmiany pakietu, przez whmcs kilka minut) i np. blokuje po określonym przez admina czasie.

Dodatkowo, fajnie by było gdyby user miał wgląd do owego zużycia.

Taki moduł to nic drogiego, średnio ogarnięty programista napisze go za 50-100 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taki moduł to nic drogiego, średnio ogarnięty programista napisze go za 50-100 zł.

Yeah, i ten moduł napisany przez tego średnio ogarniętego programistę zeżre więcej zasobów systemowych przy tym accountingu, niż to warte :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY
Yeah, i ten moduł napisany przez tego średnio ogarniętego programistę zeżre więcej zasobów systemowych przy tym accountingu, niż to warte :)

Niekoniecznie musi być to rozwiązanie pisane od nowa, może np. wyżerać dane z WHM.

 

Teoretycznie można je wyssać z

/usr/local/cpanel/whostmgr/bin/whostmgr2 ./showcpuusage

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A oprócz obciążenia czego wam jeszcze brakuje w tych panelach?

 

Pozdrawiam

 

Listowania nieaktywnych kont, po X dniach/miesiącach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość arek_inc

Yeah, i ten moduł napisany przez tego średnio ogarniętego programistę zeżre więcej zasobów systemowych przy tym accountingu, niż to warte :)

To się żeś popisał :) Jak napisał N3T5kY - przetworzenie gotowych danych zajmuje skryptowi 0,005 sekundy. Sam skrypt to u mnie w sumie niecałe 40 linii kodu PHP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz gotowe dane - to może i owszem.

Ale jeśli jest to np. DA (o nim też temat) to musisz je jakoś zebrać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W DA obciążenia dla klienta - można to sprawdzić ( obciążenie procesora w atop ) albo tak jak ja mam i inni wg wykresu dzięki skryptowi ( apache,mysql,exim ), w cPanelu jest zliczane obciążenie i jest git.

 

Od 14 kwietnia posiadamy wdrożone produkcyjnie oprogramowanie zamykające procesy usera w kontenerach o określonych parametrach (CPU, IO, ilość procesów) – klient ma podgląd obciążenia w panelu DA. Zamknięcie klienta w kontenerze dodatkowo zabezpiecza przed przeciążeniem maszyny przez jedno konto – po przekroczeniu dozwolonych zasobów klient otrzymuje error 503 – informacja o przeciążeniu. W tej chwili zliczane jest obciążenie na podstawie wykonywanych skryptów php – w fazie beta testów jest również zliczanie do obciążenia cron, shell i cgi. Wszystko odbywa się na poziomie jądra.

 

W panelu DA wygląda to tak: http://i29.tinypic.com/33xd9vk.png

 

 

Zainteresowanych takim rozwiązaniem zapraszam na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od 14 kwietnia posiadamy wdrożone produkcyjnie oprogramowanie zamykające procesy usera w kontenerach o określonych parametrach (CPU, IO, ilość procesów) – klient ma podgląd obciążenia w panelu DA. Zamknięcie klienta w kontenerze dodatkowo zabezpiecza przed przeciążeniem maszyny przez jedno konto – po przekroczeniu dozwolonych zasobów klient otrzymuje error 503 – informacja o przeciążeniu. W tej chwili zliczane jest obciążenie na podstawie wykonywanych skryptów php – w fazie beta testów jest również zliczanie do obciążenia cron, shell i cgi. Wszystko odbywa się na poziomie jądra.

 

W panelu DA wygląda to tak: http://i29.tinypic.com/33xd9vk.png

 

 

Zainteresowanych takim rozwiązaniem zapraszam na PW.

 

Vogan: czy planujecie kiedykolwiek sprzedaż tego skryptu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to skrypt, a głęboko idąca modyfikacja CentOSa i samego panelu DA – ale jesteśmy w stanie przygotować taki serwer jeśli ktoś byłby zainteresowany oraz zapewnić obsługę administracyjną naszego rozwiązania w atrakcyjnych cenach ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na chwilę obecną nie ma takiej możliwości – nie używamy na serwerach dystrybucji Debiano-pochodnych więc nie kierunkowaliśmy rozwiązania po te dystrybucje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to skrypt, a głęboko idąca modyfikacja CentOSa i samego panelu DA – ale jesteśmy w stanie przygotować taki serwer jeśli ktoś byłby zainteresowany oraz zapewnić obsługę administracyjną naszego rozwiązania w atrakcyjnych cenach :)

 

 

 

Ok rozumiem, serwerów jednak nie mam zamiaru zmieniać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie chodzi tu pewnie o CloudLinux

 

http://www.cloudlinux.com/

 

Ma odpowiednio zmodyfikowany kernel , w połączeniu z litespeedem można ustalać ile cpu per konto itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chciałbym się dowiedzieć czego wam brakuje w DA i cPanelu?

 

Coś w stylu API - np. w DA - aby z niego korzystać - muszę używać głównego hasła do konta. Idealne byłoby stworzenie czegoś w stylu kluczy API. IMHO nie wymaga to sporego nakładu pracy, a wiele ułatwia. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×