Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
LuPa

Sprawdzanie poczty za granicą - obsługa zagranicznych portów

Polecane posty

Witam

 

Interesuje mnie która z polskich firm hostingowych gwarantuje swoim klientom obsługę zagranicznych portów? Innymi słowy, konto której z nich i na jakim terenie umożliwia odczytywanie maili na innym kontynencie, np. w USA, Chinach czy Arabii...

 

Możecie podzielić się swoimi uwagami. Tego typu informacje przydadzą się tym, którzy chcą wykupic konto w Polsce lub Euroipie, ale często podrózują w interesach i chcą móc sparwdzić tam swoją skrzynkę mailową.

 

Z góry dzięki za info i uwagi o dostawcach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adamszendzielorz
Interesuje mnie która z polskich firm hostingowych gwarantuje swoim

 

Kazda, ktora jest wpieta do INTERNETU! Przeciez to globalna siec, nie ma podzialu na kontynenty! :D

pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Interesuje mnie która z polskich firm hostingowych gwarantuje swoim klientom obsługę zagranicznych portów? Innymi słowy, konto której z nich i na jakim terenie umożliwia odczytywanie maili na innym kontynencie, np. w USA, Chinach czy Arabii...

Po przeczytaniu Twoich innych postów mam pytanie. Czy 2be.pl oferuje taką usługę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przeciez to globalna siec, nie ma podzialu na kontynenty! :D

pozdr.

 

Hmm, no niby tak. Przy czym niektóre z firm w ramach filtru antyspamowego blokuje niektóre porty, by w ten sposób uchronić swoich klientów przed spammem, więc się zastanawiam czy np. porty azjatyckie (Tajwan, korea - są w ogóle takie?) i amerykańskie, z których wysyłana jest największa ilość spamu są blokowane czy tez nie? TYlko o to mi chodziło w tym pytaniu.

 

Wysłany Sro Lis 02, 2005 3:47 pm:

 

mam pytanie. Czy 2be.pl oferuje taką usługę?

 

A tego to Ci kochany nie powiem...Wpisz w przeglądarkę WuWuWu 2be.pl to może się i dowiesz... Jam nie informacja :wink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adamszendzielorz
Hmm, no niby tak. Przy czym niektóre z firm w ramach filtru antyspamowego blokuje niektóre porty,

 

Oj strasznie motasz i mylisz pojecia. Ale odpowiedz jest prosta - jezeli bedziesz mial normalny dostep do Internetu, z kazdego miejsca na ziemi sciagniesz poczte z dowolnego serwera, dowolnego uslugodawcy.

pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Autorowi pierwszego postu zapewne nie chodzi o porty, tylko o adresy IP. Tak - niektóre firmy jako jeden z elementów walki ze spamem blokują całe klasy adresów IP, które siłą rzeczy znajdują się w różnych zakątkach świata. Prawdą jest też to że duży udział w wysyłanym spamie ma USA oraz Korea.

Dla końcowego użytkownika poczty może to być dokuczliwe, ponieważ w bazach blokowanych adresów (np. http://rbls.org/) można znaleźć wiele hoteli z całego świata, lecz problem ten dotyczy tylko i wyłącznie wysyłania (nie obierania) przez program pocztowy, ale już nie przez WebMail i przeglądarkę.

Jeśli chodzi o RBL (listy blokowanych IP) jest to na tyle popularna praktyka, że większość usługodawców komercyjnych a także darmowych z niej korzysta, jednak jak mówiłem wyżej nie powinno to sprawiać większych problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź (IP). Właśnei o to mi chodzilo. Kumpel ostatnio pojechał za wielką Wodę i skarżył się, że to niby ma konto w takiej "dobrej" (polskiej) firmie a ma problemy ze swoją skrzynka pocztową. Każdy by się wkurzał, stąd też i moje pytanie. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak jestem w domu u rodziców (laptop połączony do sieci poprzez sieć firmową dużego norweskiego banku) to nie mogę wejść na Yahoo Mail, GMail i innych znanych usługodawców. Na GMail widzie, tylko okienko logowania. Jak naciskam "login" to pokazuję się strona na której pisze, że zabrania się używania zewnętrznych kont email. Działa mail na home.pl jak wchodzę używając SSL. Jeżeli wchodzę na mailu nie używając SSL to filtr też wyłapuję i pokazuję się strona, że nie wolno...

 

Czyli może dobrze wybrać maila u mało znanej firmy (każda polska pewnie jest mało znana za granicą i nie będzie blokowana) i mieć dostęp do SSL?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak jestem w domu u rodziców (laptop połączony do sieci poprzez sieć firmową dużego norweskiego banku) to nie mogę wejść na Yahoo Mail, GMail i innych znanych usługodawców. Na GMail widzie, tylko okienko logowania. Jak naciskam "login" to pokazuję się strona na której pisze, że zabrania się używania zewnętrznych kont email. Działa mail na home.pl jak wchodzę używając SSL. Jeżeli wchodzę na mailu nie używając SSL to filtr też wyłapuję i pokazuję się strona, że nie wolno...

Czyli może dobrze wybrać maila u mało znanej firmy (każda polska pewnie jest mało znana za granicą i nie będzie blokowana) i mieć dostęp do SSL?

Problemy o których piszecie to nie jest problem wystepujący u hostingodawców. To problem tylko i wyłącznie sieci i łącza z którego korzystacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Problemy o których piszecie to nie jest problem wystepujący u hostingodawców. To problem tylko i wyłącznie sieci i łącza z którego korzystacie.

 

To prawda...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×