Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
F L

[VPS] problem z quota

Polecane posty

Witam, mam vpsa i chcialbym poustawiac na nim quote dla userow - problem jest taki ze nie mam nic wpisane w fstabie (# UNCONFIGURED FSTAB FOR BASE SYSTEM) gdzie zawsze dopisywalem parametry usrquota,grpquota.

1. Virtualizacja oparta jest na openVZ czy da rade w jakiś inny sposób ustawić quote - znalazłem coś takiego jak 2nd level quota w openvz ale czy to rozwiąże mój problem no i co jeśli provider nie zechce tego włączyć ?

2. Czy mogę ręcznie dopisać do fstaba wartości opierając się na mtabie i czy w ogóle zostanie to uwzględnione przy ładowaniu systemu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2. Czy mogę ręcznie dopisać do fstaba wartości opierając się na mtabie i czy w ogóle zostanie to uwzględnione przy ładowaniu systemu ?

 

Nie.

 

Jedyna opcja to dogadanie się z usługodawcą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zainstaluj webmin, w nim mozesz ustawić quote dla poszczególnych userów, lub grup. Działa na OpenVZ ( sam testowałem :) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zainstaluj webmin, w nim mozesz ustawić quote dla poszczególnych userów, lub grup. Działa na OpenVZ ( sam testowałem :) )

Działa, pod warunkiem, że administrator serwera hosta udostępni ficzer QUOTA w konfiguracji kontenera.

Jeśli nie (a właśnie na to wygląda w tym przypadku), to nawet webmin ci nie pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Działa, pod warunkiem, że administrator serwera hosta udostępni ficzer QUOTA w konfiguracji kontenera.

Jeśli nie (a właśnie na to wygląda w tym przypadku), to nawet webmin ci nie pomoże.

 

dokładnie, napisałem do supportu i już mam włączone 2nd lvl quote i wpisy o quocie ładnie same dodają się do mtaba. Dzięki za odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×