Skocz do zawartości
Poplop

[VPS] Backup w Direct Admin

Polecane posty

Witam,

mam zamiar kupić VPS'a za 75 zł w mzone.pl + VPS w statnet.pl na backup.

Więc teraz mam pytania.

Jak na VPS'ie w mzone.pl będę miał panel Direct Admin to mogę z panelu admina zrobić kopię wszystkich kont (spakuje się w archiwum) i do folderu który ja wybiorę czy do folderu */backup/? Jeżeli w folderze */backup/ to jak mogę z VPS'a w statnet.pl pobrać tę kopię na VPS'a? Żeby mieć kopię na innym VPS w razie utraty danych.

 

Możecie mi to napisać to to zrobić?

 

Pozdrawiam,

Poplop

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

są 2 opcje;

albo lokalnie do folderu który sobie ustawisz (przeważnie admin_backups),

albo możesz na drugim VPSie postawić FTP i słać backup via ncftpput (przyintegrowane w DA).

 

Całe konta są pakowane w *.tar.gz i łatwe do przywrócenia.

 

Aczkolwiek jak będziesz mieć drugiego VPSa to ja bym to pakował co 24h zrobił kluczyk i wysyłał via rsync.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W DirectAdmin możesz wybrać ścieżkę backupu i wysłać ją np. na odległy serwer VPS (przez FTP).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale wtedy muszę go pobierać na swój komputer i potem wrzucać na VPS? Czy może to być zautomatyzowane?

Jest może jakiś skrypt który o danej godzinie (24:00) codziennie będzie robił backup i wysyłał go na inny serwer VPS?

I skrypt który gdy backup będzie potrzebny zostanie pobrany i potem przywrócony?

 

Już 50 post :)

 

Pozdrawiam,

Poplop

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak zainstalujesz DA to zobaczysz odpowiednią opcję w której wszystko jest;-) automatyzuje wysyłanie backupa na inny serwer FTP o zadanym czasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jak potem przywrócić tą kopię? Np. jeżeli stracę dane z serwera głównego to jak mam pobrać z serwera backupu (aktualny backup).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wtedy jak wszystko stracisz to instalujesz od nowa DA i wybierasz opcję - przywróc backup z ftp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zadanie CRON samodzielnie będzie łączył się z Twoim FTP i wysyłał backup o ustalonej porze.

Potem jak CRAZYLUKI napisał, wpisujesz dane FTP (na nowym DA) i przywracasz konta, które chcesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×