Skocz do zawartości
fourtyfour

[directadmin] raz działające, raz niedziałające domeny i subdomeny

Polecane posty

Witam,

 

Mam dziwny problem. Stoi sobie maszynka z directadminem. Założonych dwóch reselerów, załóżmy: reseler1, reseler2.

Reseler1 posiada usera z domeną np. domena1.com, reseler2 posiada usera z domeną np. domena2.com

 

Zarówno domena1.com, jak i domena2.com działają elegancko.

 

Userzy mają pozakładane domeny (nie subdomeny) np. costam1.domena1.com, costam2.domena2.com etc. u każdego z reselerów.

 

I zaczyna się jazda... u pierwszego reselera1 i jego userów wszystko bangla elegancko, a u reselera2 i jego userów nie. Domeny: costam2.domena2.com, costam3.domena2.com raz działają, raz nie. Czasami, gdy przestają działać mogę dopisać np. www, czyli www.costam2.domena2.com i to działa, ale nie zawsze - nie ma reguły. Dodam, że z krótszymi domenami, czyli w postaci domena2.com nie problemów.

 

Pliki z konfiguracją domen w /etc/bind wyglądają ok, są zaincludowane w named.conf, w logach też raczej niczego nie zauważyłem. Gdy nie działają, nie da się ich spingować (host not found). dig all pokazuje pusty rekord IN. Mija klika minut i znowu są 'widoczne' z zewnątrz. Za jakiś czas znowu nie i tak w kółko... ;)

 

Ręce opadają :) Ktoś miał podobny problem? Macie jakieś pomysły za czym ryć w poszukiwaniu lipy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podaj nazwy domen.

 

Działająca zawsze to np. pstryk.ppilz.com.

 

Działająca sporadycznie to np. projekt.amcia.pl, co ciekawe amcia.pl działa zawsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY

Prawdopodobnie dzieje się tak dlatego iż:

 

DNS ns356781.ovh.net wie o istnieniu subdomeny projekt

 

a DNS sdns1.ovh.net nie wie o jej istnieniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie dzieje się tak dlatego iż:

 

DNS ns356781.ovh.net wie o istnieniu subdomeny projekt

 

a DNS sdns1.ovh.net nie wie o jej istnieniu.

 

Prawdopodobnie masz u mnie piwko jak podrośniesz ;D Sprawdzam ten patent.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie masz u mnie piwko jak podrośniesz ;D Sprawdzam ten patent.

Może nie zauważyłeś ale na tym forum odnosimy się z szacunkiem do siebie, nie korzystamy z kalumnii i uszczypliwych komentarzy szczególnie względem osób które nam pomagają ( to już jest całkiem głupie ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może nie zauważyłeś ale na tym forum odnosimy się z szacunkiem do siebie, nie korzystamy z kalumnii i uszczypliwych komentarzy szczególnie względem osób które nam pomagają ( to już jest całkiem głupie ).

 

Zauważyłem, gdyż czytuję je dosyć długo. Natomiast zaoferowanie browara w zamian za bezinteresowną pomoc jest w moich kręgach (i przypuszczam w innych również) wyrazem szacunku. Netsky jak widać się nie obraził, a ty jak nie masz nic ciekawego do powiedzenia w temacie, to siedź cicho. Z mojej strony eot w typ offtopie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY
Może nie zauważyłeś ale na tym forum odnosimy się z szacunkiem do siebie, nie korzystamy z kalumnii i uszczypliwych komentarzy szczególnie względem osób które nam pomagają ( to już jest całkiem głupie ).

Luki, masz inne ciekawsze prace.

Zostało 3325 posty z narzekaniem Sponsiego do poprawienia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie dzieje się tak dlatego iż:

 

DNS ns356781.ovh.net wie o istnieniu subdomeny projekt

 

a DNS sdns1.ovh.net nie wie o jej istnieniu.

 

Na 99% jest tak jak mówisz. Ktoś w firmie te domeny dodał do secondary dns'a. Wogle do głowy mi to nie przyszło. Jak to sprawdziłeś? nslookupem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×