Skocz do zawartości
Hadouken

Pomocy. PHP i SSH2

Polecane posty

Witam wszystkich pisze tutaj bo to juz moja ostatnia deska ratunku. Chcę zainstalować ssh2.so bo niedziała mi żadnen panel. Mam debian 5, zainstalowany php5-dev. Kożystałem z:

http://forum.dug.net...ic.php?id=16581

http://www.webhostin..._1entry196972

http://debian.linux....y%C4%87?p=63379

http://kevin.vanzonn...tions_with_php/

Wpisuje php-m no i nie mam tam ssh2.so

 

To mam w php.ini

; Directory in which the loadable extensions (modules) reside.
extension_dir = "/usr/local/apache2/php/modules/

 

; ... or under UNIX:
extension=ioncube_loader_lin_5.2.so
; extension=msql.so
extension=ssh2.so
; Note that it should be the name of the module only; no directory information
; needs to go here. Specify the location of the extension with the
;extension_dir /var/www/
extension=ssh2.so

A w /usr/local/apache2/php/modules/ mam:

folder include

folder libssh2-0.14

folder src i w nim jakies pliki

folder win32

config.guess

config.log

config.status

config.sub

configure

INSTALL

install-sh

libssh2-0.14.tar.gz

LICENS

Makefiles

Makefiles.in

mkinstalldirs

README

ssh2.so

ssh2_sample.c

No i ja nie wiem czemu mi to nie chce działac?!:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pecl install ssh2 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak restartowałem:(

A na pecl install ssh2 tez cos zle

Failed to download pecl/ssh2 within preferred state "stable", latest release is version 0.11.0, stability "beta", use "channel://pecl.php.net/ssh2-0.11.0" to install
Cannot initialize 'channel://pecl.php.net/ssh2', invalid or missing package file
Package "channel://pecl.php.net/ssh2" is not valid
install failed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to użyj pecla z force

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czyli?

teraz jak zablokowałem srednikiem w php.ini zmiane katalogu

;extension_dir = "/usr/local/apache2/php/modules/

To instalator mnie przepuscil ale jak wpisze php -m to niema tam ssh2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a może jakieś dokładniejsze info ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem super specem, i przyznaję się do tego bez bicia ;)

korzystałem z różnych kombinacji w linkach wymienionych w poście nr 1, nie wyszło

Jeśli napiszesz o jakie dokładniejsze info Ci chodzi, postaram Ci sie je dostarczyć :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby skomentować

Będziesz mógł dodać komentarz po zalogowaniu się



Zaloguj się

×