Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość AceDude

Ubuntu na netbooku i windows7 pod jednym dachem

Polecane posty

Gość AceDude

Dzisiaj rano dostałem paczkę z netbookiem - po usunięciu doskonale dobranego do tego sprzętu Windowsa7, zainstalowałem sobie Ubuntu Netbook (polecam!). Na drugim komputerze mam zainstalowanego Windowsa7 (tutaj akurat spisuje się idealnie). W związku z tym, że pewnie ktoś z was ma podobny zestaw, albo większe doświadczenie z Linuksem (o to nie trudno ;)), mam kilka pytanek:

 

1) Co polecacie do synchronizacji folderów między oboma komputerami? (MP3ki, dokumenty, fotki itd)

 

2) Czy na Linuksa też można znaleźć paczki z gotowym LAMP, którego będzie można odpalać wtedy, kiedy jest potrzebny?

 

3) Jaki komunikator polecacie? (konieczna obsługa protokołów GG i XMPP)

 

4) To w zasadzie mój pierwszy Linux, którego będę używał (prawie) na co dzień - jakieś rady?

 

Z góry dzięki za odpowiedzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AceDude

A, na śmierć zapomniałem - na desktopie używam foobara2000 do odtwarzania muzyki - a jaki jest wasz linuksowy faworyt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na pewno spodoba Ci się jako odtwarzacz audacious.

Zainteresuj się może kadu lub tlenem na linuxa, bardzo fajne działa.

A jeśli nie straszna Ci konsola, a lubisz hax00rskie klimaty to ekg2+wysuwana konsola yakuake.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AceDude

OK, audacious, xampp i pidgin zainstalowane, jakoś z nimi daję radę.

 

Teraz w zasadzie najważniejsze - jak te pliki synchronizować? (patrz pierwszy post)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OK, audacious, xampp i pidgin zainstalowane, jakoś z nimi daję radę.

 

Teraz w zasadzie najważniejsze - jak te pliki synchronizować? (patrz pierwszy post)

 

Kup sobie dysk sieciowy i montuj przy starcie ;)

 

A jak chcesz się pobawić to śmiało;

http://insooth.i365.pl/insooth/automatyczna-synchronizacja-folderu-moje-dokumenty-partycji-windows-dokumentami-ubuntu

 

 

p.s. ta wersja na netbooki nie jest wcale taka fajna, jest ciężka i przeładowana jak na distro pod netbooki,

jak już kiedyś będziesz mieć więcej doświadczenia, weź skompiluj jądro samemu i zostaw tylko potrzebne moduły i pakiety.

 

Co do aplikacji;

Postaw LAMP z apt-get'a :)

mp3, amarok + kodeki i windowsowe stuffy

ekg, skype

ubuntu jest fajne ale trzeba je trochę po odchudzać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AceDude

@Najdmen

Co do synchronizacji - widzę, że niczego do użytku out of box nie ma, szkoda... pobawię się rsync albo svn ;)

 

A co do distro - a powiem Ci, że serio fajnie chodzi, w zupełności mnie zadowala wydajność.. aczkolwiek faktycznie - sporo zbędnych rzeczy jest, które już/w bliskiej przyszłości usunę.

LAMPa konfigurować mi się samemu nie chce, na razie nie jest mi to potrzebne, ale na pewno ten etap mnie czeka...

Amarok ssie - wielki i ciężki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do synchronizacji - widzę, że niczego do użytku out of box nie ma, szkoda... pobawię się rsync albo svn ;)

Jeśli chcesz synchronizować sobie dwa komputery, to lepsza będzie jakaś zewnętrzna Samba i pliki trybu offline.

A jeśli na tym samym komputerze - to może wystarczy podmontować sobie windowsowy system plików i stworzyć powiązanie między C:\Users\$LOGIN\ i /home/$LOGIN/ ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×