Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
pakard

Rozliczanie samochodu w firmie

Polecane posty

Witam wszystkich, Prowadzę małą firme i w związku z tym duzo jeżdżę własnym samochodem. Wiem że musze rozliczac kilometrówkę, czy ktoś ma jakiś patent na ominiecie tego chorego wymogu? Do tej pory robiłem to w zeszycie, czy jest gdzieś jakiś programik do ściagnięcia za free który usprawnił by mi pracę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możesz samochód wciągnąć do ewidencji i po prostu wrzucać potem faktury za paliwo/naprawy/części np. opony wrzucać w koszty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ja mam ten sam problem. Może jest jakieś specjalne narzędzie/program do wpisywania tego wszystkiego? To by mi bardzo ułatwiło życie. Jak macie coś sprawdzonego, to proszę o podpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na boku dodam, że wg prawa należy także opłacać abonament rtv jak się posiada auto na firmę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tia... kto to płaci? (mówie o firmach)

ps. co do pytania, jeżeli nie masz homologacji na ciężarowe, wrzucać w koszty możesz tylko paliwo (pb/on), gaz odpada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jeżeli nie mam telewizji/radia w aucie?

Ja nie mam apartamentu 200m^2, więc nie płacę za niego czynszu/podatku etc.

 

:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hej, ja również posiadałem kiedyś ten problem i napisałem sobie fajną tabele z funkcjami w excelu , ale jak chcecie i podacie mi dane co konkretnie mialo by byc w tej tabeli to moge napisac sobie taki program w wolnym czasie, jak cos to na prv zapraszam,

 

pozdrawiam igor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, Prowadzę małą firme i w związku z tym duzo jeżdżę własnym samochodem. Wiem że musze rozliczac kilometrówkę, czy ktoś ma jakiś patent na ominiecie tego chorego wymogu? Do tej pory robiłem to w zeszycie, czy jest gdzieś jakiś programik do ściagnięcia za free który usprawnił by mi pracę?

 

Masz w zasadzie dwie opcje, albo prowadzić ewidencję przebiegu pojazdu, albo wrzucić samochód do środków trwałych, wtedy amortyzujesz samochód a poza tym wszystkie koszty wrzucasz bez pośrednio do KPIR. W internecie znajdziesz masę aplikacji pomocnych do prowadzenia obu ewidencji. Sam mogę Ci polecić serwis wfirma.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×