Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Bartko

Serwer pod bazę danych

Polecane posty

Witajcie,

 

Kupiłem wczoraj serwer w ovh z dyskiem ssd i 8GB pamięci ram na serwer bazodanowy. Okazało się dzisiaj, że LOAD nawet nie drgnie, ale coś w pewnym momencie zaczęło przymulać. Okazało się, że wysyciłem łącze 100Mbitów serwera bazy przez wysyłanie danych do serwera (apache+php) aplikacji. Oba serwery stoją w OVH. Teraz się zastanawiam czy przejście na serwer z łączem i switchem 1Gbit rozwiąże mój problem. Czy macie jakieś doświadczenia lub sposoby do zmierzenia potrzebnego na bazę danych łącza?

 

Bartko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie PostgreSQLem. Strona, o której rozmawiamy bywała w top100 domen w Polsce jeszcze parę lat temu. Teraz jest niżej, ale jestem pewny co do 100mbitów. Oglądałem wykresy MRTG i nie mam wątpliwości. Około 10.20 dopiło do 100mbitów i musiałem przepiąć bazę na serwer aplikacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Łukasz Tkacz

Tyle że w OVH dostanie się serwer z 8 GB RAM w takiej cenie, po jakiej w Polsce będziemy mieli 2 GB.

Zresztą, cała reszta sprzętu również będzie miała tak kolosalne różnice.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wewnętrzny transfer nie jest na szczęście liczony. Czy ktoś miał styczność z odzielnym serwerem bazy danych na potrzeby dużego ruchu i nie pisze tylko po to, aby reklamować swój hosting?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolokacja ? i po problemie.

 

Jeśli na jakiś temat nie masz pojęcia nie wypowiadaj się.

 

Jeśli zaś chodzi o serwery baz danych na zewnętrznych maszynach, na pewno polepszy się po przejściu na 1Gbit. Aczkolwiek przeważnie przy takich operacjach stosuje się dwie karty sieciowe w serwerze webowym, jedna do wysyłania ruchu docelowego, drugą do komunikacji z serwerem baz danych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli na jakiś temat nie masz pojęcia nie wypowiadaj się.

 

Jeśli zaś chodzi o serwery baz danych na zewnętrznych maszynach, na pewno polepszy się po przejściu na 1Gbit. Aczkolwiek przeważnie przy takich operacjach stosuje się dwie karty sieciowe w serwerze webowym, jedna do wysyłania ruchu docelowego, drugą do komunikacji z serwerem baz danych.

 

Teraz to takie oczywiste. Dzięki :) Co do Polski to pewnie, że z chęcią bym miał serwery w Polsce i rozmawiał z kompetentnymi ludźmi. Życzę powodzenia w walce o tanie łącza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×