Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
nanikosz

Zmiana nazwy domeny

Polecane posty

Witam!

Posiadam forum o nazwie www.wszif-forum.pl ( w Nazwa.pl) chciałbym zmienić adres domeny na darmowy na www.wszif-forum.prv.pl lub jakiś inny tylko jak to zrobić. Serwer mam w Netiz, chciałem zmienić nazwę domeny ale nie da się zmodyfikować. Kurczę jutro mi się kończy ważność domeny a nie mogę do niczego dojść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Trochę źle to chyba rozumiesz, albo ja rozumiem źle...

Chcesz zmienić domenę u rejestratora domeny? Czy na serwerze, na swoim koncie?

Pamiętaj też, że jak zmieniasz domenę, to powinieneś dać ludziom trochę czasu ogłaszając, że np. "za 3 miesiące, z dniem 1 lipca nasz serwis przestanie być dostępny..." bla bla..

Bo jeśli chodzi o zmianę domeny w panelu, to nie wiem co tam mają, ale to trzeba wyklikać w panelu + ew. przekopiować pliki do innego katalogu, jeśli to np. DirectAdmin...

No i zmiana konfiguracji skryptu i takie tam... nie jest to wszystko aż tak trudne, jak to wygląda, ale nie jest to też "pierdnąć w mąkę"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Posiadam forum o nazwie www.wszif-forum.pl ( w Nazwa.pl) chciałbym zmienić adres domeny na darmowy na www.wszif-forum.prv.pl lub jakiś inny tylko jak to zrobić. Serwer mam w Netiz, chciałem zmienić nazwę domeny ale nie da się zmodyfikować. Kurczę jutro mi się kończy ważność domeny a nie mogę do niczego dojść.

 

Nie wiem czy i Ja Ciebie dobrze zrozumiałem. ;)

 

Domena w nazwa.pl się kończy za kilka dni, więc albo ja opłacisz, albo stracisz adres.

Twój hosting w Netiz oferuje Ci darmową subdomenę, więc nie musisz się tak bardzo o domenę.

Strona będzie cały czas widoczna w sieci, do czasu opłacenia hostingu.

 

Możesz założyć dodatkową bezpłatną domenę np. na prv.pl (nie wiem czy tam jeszcze są te darmowe, tak jak kiedyś), taką domenę parkujesz lub przekierowujesz na swój adres w np. Netiz.

Takie rozwiązanie daje Ci komfort, że przenosząc stronę do innej firmy hostingowej, masz cały czas ten sam adres strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×