Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
domaniqs

[opinia] lap.pl

Polecane posty

Witam serdecznie,

 

Szukalem opinii na temat mojego dotychczasowego dostawcy (dostarcza dla mnie hosting od ponad 5-ciu lat), jednak nie udalo mi sie nic znalezc (moze zle szukalem). Firma byla OK, jednak problemy sie rozpoczely po mojej probie zainstalowania CMS Joomla na serwerze wirtualnym wykupionym u nich. Chcialbym zaznaczyc, ze jezeli chodzi o Joomla to napewno nie jestem zielony i dokladnie wiem jak z tym CMS-em pracowac, poniewaz zajmuje sie zawodowo dwoma serwerami opartymi o ten system, moj serwer na www.lap.pl sluzyl niejako do zabawy i potrzeb kontaktu z odlegla rodzina. Otoz jedyny sposob na zainstalowanie tego CMSa na lap.pl, to ustawienie wszystkich praw dostepu do plikow i katalogow na 0777, co jest kompletnym nieporozumieniem (dla niezorientowanych dodam, ze prawa powinny byc ustawione na 0755 dla katalogow i 0644 dla plikow). Najsmieszniejsze, ze w tej chwili probuje sie polaczyc z ich strona i po wpisaniu lap.pl przegladarka przekierowuje mnie na %http://uk.yahoo.com/?p=us% (nie chce tu pozycjonowac stron ya-hoo, usun procenty jesli chcesz ja zobaczyc) . Wyglada na to, ze Panowie Dawid Kulbaka i Wojciech Kocjan albo nie poradzili sobie z prawami do swoich wlasnych kont, albo firma lezy.

Coz, nie pozostaje mi nic innego jak z niej uciekac, a szkoda bo czasy dostepu i pingi mieli niezle przy tej cenie (okolo 120zl/rok), chociaz limity transferow to jakby nie z tej epoki, jednak mi pasowaly.

 

Pozdrawiam

domaniqs

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdy wpisuje adres lap.pl pokazuje mi się strona hostingu... więc sprawdź u siebie dns...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY

Może po prostu pracują na mod_php, i stąd te wymagania joomli ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdy wpisuje adres lap.pl pokazuje mi się strona hostingu... więc sprawdź u siebie dns...

 

Dzięki za info, jednak ja próbuje wywołać stronę z zewnątrz Polski i jakichbym DNS-ów nie próbował, otrzymuje redirercta na Yahoo, z czego wnioskuję, że to sam lap.pl z jakiegoś powodu zablokował dostęp do swojej strony dla domen zagranicznych.

domaniqs

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info, jednak ja próbuje wywołać stronę z zewnątrz Polski i jakichbym DNS-ów nie próbował, otrzymuje redirercta na Yahoo

Może czas przeskanować swój komputer oprogramowaniem antywirusowym/antyspyware ;)

Ewentualnie dostałeś bana na ichszym firewallu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko działa normalnie czy to z PL, czy USA, FR, DE itd. masz po prostu masz syf na kompie - sprawdź z innego komputera.

 

Apropos chmodów 777 - lap.pl na stronie ma takie oto info: "serwery z eAccelerator i Zend Optimizer" co nie jako sugeruje mod_php gdzie takie ustawienia praw dostępu są normą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY
Apropos chmodów 777 - lap.pl na stronie ma takie oto info: "serwery z eAccelerator i Zend Optimizer" co nie jako sugeruje mod_php gdzie takie ustawienia praw dostępu są normą.

A od kiedy to Zend, i eacclerator nie współpracują z mod_php ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Stwierdzenie

"serwery z eAccelerator i Zend Optimizer" co nie jako sugeruje mod_php

wskazuje, że to właśnie mod_php tam jest a nie, że jego nie ma.

 

 

PS. A co do samej firmy lap.pl to kilka lat temu miałem u nich konto przez prawie 2 lata i byłem zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PS. A co do samej firmy lap.pl to kilka lat temu miałem u nich konto przez prawie 2 lata i byłem zadowolony.

 

Napisalem, ze mam u nich konto od pieciu lat i tez bylem zadowolony. Coz, czasy sie zmieniaja.

 

Wszystko działa normalnie czy to z PL, czy USA, FR, DE itd. masz po prostu masz syf na kompie - sprawdź z innego komputera.

 

Byc moze z PL, USA, FR i DE wszystko sie wyswietla, jednak z UK nastepuje redirect na yahoo.

Sprawdzalem na kilku kompach, pod roznymi systemami operacyjnymi, z roznych sieci.

Sprawdzalem tez DNS: comodo, sky (easynet) i Queen's University Belfast, wszystkie przekierowuja na strone yahoo (po przeczytaniu posta Adami - dzieki).

Jestem obecnie troche zajety, jednak w wolnej chwili postaram sie skontaktowac z lap.pl uzywajac jakis polskich DNS (lub proxy).

Zazwyczaj nie zawracam gitary ludziom na forach, jezeli nie mam ku temu powodu. Stad liczba moich postow nie wynika z tego, ze jestem niedoswiadczonym uzytkownikiem, a z tego, ze umiem bardzo dobrze czytac.

 

Co do uprawnien, to jezeli ktos oferuje pomoc techniczna do konta, to jezeli wysylam pytanie techniczne - oczekuje na nie odpowiedzi. Jak do tej pory na pytanie zadane przeze mnie 27/04/2010, nie otrzymalem zadnej odpowiedzi, wiec moge byc nieco rozdrazniony.

Byc moze jest tam Zend optimizer i eAccelerator, jednak jezeli kieruje pytanie techniczne do supportu, to powinni mi odpowiedziec cos, chociazby: nie przejmuj sie prawami, wszystko jest OK.

Postawilem Joomle (nie w lap.pl) na dwoch bardzo duzych maszynach ze wsparciem dla systemow bazodanowych wiec troche doswiadczenia na tym polu juz mam, nigdy tez nie mialem zadnych tego typu problemow z prawami, mimo ze moje serwery uwazam za raczej dobrze zabezpieczone i nie jest to moja subiektywna opinia, a wynik audytu.

Nie jestem czarodziejem i nie potrafie czytac w myslach innych adminow co oni akurat poustawiali w skryptach na serwerach. Uwazam natomiast, ze jezeli sie ma klienta, to nalezy o niego dbac, a Joomla jest na tyle popularnym CMS, ze powinien byc wspierany przez kazdego szanujacego sie providera.

 

Dziekuje

Maciek

 

Może czas przeskanować swój komputer oprogramowaniem antywirusowym/antyspyware :)

Ewentualnie dostałeś bana na ichszym firewallu ;)

 

virus nie wchodzi w gre, testowane na niejednym kompie, rozne systemy, rozne DNS..

 

jezeli chodzi o bana, to tez malo prawdopodobne, bo sprawdzalem ta strone z roznych sieci i w Irlandii i w UK ;)

 

Dzieki

Maciek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Alleluja!

Po dwoch tygodniach strona lap.pl wyswietlila mi sie po raz pierwszy jak jutrzenka!

Nie zostalem jednak zaszczycony zadna forma kontaktu od administratorow tego serwisu w odpowiedzi na moje narzekania.

 

Na (nie?)szczescie kupilem juz inny hosting, wiec (na jakis czas, znajac polskie realia) problem z glowy, moge byc spokojny o moja poczte.

W nowym hostingu (niesamowite!) na odpowiedz admina czeka sie niecala godzine, a to juz jak w najlepszych hostingach amerykanskich (w czasach najwiekszej swietnosci w lap.pl zajmowalo to okolo 12-tu godzin).

Oczywiscie zobaczymy jak naprawde to dziala po jakims czasie. Jak nie bedzie, to przeboleje i zaplace za granica.

 

I tak naprawde po co te nerwy? Wystarczylaby zwykla komunikacja i chociazby jakis slad tzw. customer services, ktorego prozno szukac w lap.pl.

Coz, niektorzy sami skazuja sie na wymarcie, jak ptak Dodo, nie majac za grosz instynktu samozachowawczego.

 

W kazdym razie nie polecam lap.pl, gdyz obecnie ta firma powinna sie nazywac "radz-sobie-sam.pl".

Tym bardziej ze znajduja sie na kilku czarnych listach (http://www.blacklistalert.org/), wiec i z wysylaniem maili moze byc niedlugo problemik.

 

Pozdrawiam i zycze milego weekendu!

Maciek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×