Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Kacper Warda

A właśnie... Zagraniczne hostingi

Polecane posty

Witam!

 

Nie mogę się powstrzymać, by nie spytać, czy ktoś z Was miał (lub ma) do czynienia z firmami takimi jak np.

 

Globat - www.globat.com

Bluehost - www.bluehost.com

midPhase - www.midphase.com/?a_f_vclk

 

Są to czołowe (od dłuższego czasu) firmy z rankingu www.top10hosting.com. Jak to jest z tym wysokim transferem (jak na polskie warunki), jedna z tych firm oferuje wogóle nielimitowany ruch na serwerze (takim hasłem się reklamują). Oferty wyglądają bardzo ciekawie (gdyby były to firmy polskie, byłyby jednocześnie Baardzo podejrzane :D).

Nie mogę znaleźć informacji o tych firmach na polskich forach, w rankingu webhostingtalk też nic jeszcze o nich nie ma, więc piszę tutaj...

 

Pozdr!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

globat.com - przestarzały panel ich produkcji o małych mozliwosciach, ukryte opłaty, kontakt live, tylko raczej recepcjoniści bez wiedzy technicznej, duża liczba maili reklamowych od nich, ciągle chca coś sprzedać dodatkowo.Ogólnie sprawnie działa, awarie dość rzadkie.Poczta odrzucana przez wp i interia.

 

bluehost.com - praktycznie bezawaryjny, kontakt mailowy w/g ich uznania raz szybko, innym razem po kilku dniach, można wszystko załatwić telefonicznie.Konta raczej wydajne, zaczynają zawieszać dopiero powyżej 15-20 tys userów dziennie.Raczej nie kasują konta, pozwalaja na inna domenę.Dostępny tylko 1 pakiet.Mormoni ludzie ogólnie uczciwi, hosting dobry.Słabe pingi, nawet jak na USA.

 

Na obydwu mam konta od ok. pół roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

aslanow - dzięki za opinię - już troszkę jaśniej mi się zrobiło w związku z tym tematem... Jednak nie do końca.

 

Napisałeś, że 'Bluehost [...] zaczynają zawieszać konta dopiero powyżej 15-20 tys userów dziennie.' - chodzi o ilość odwiedzin dziennie? I jak to się ma do miesięcznego limitu transferu?

 

'Raczej nie kasują konta' - co znaczy słowo 'raczej' i czy miałeś przypadki usunięcia czegoś bez Twojej wiedzy ?

 

Pozdrawiam i z góry dzięki za odpowiedź!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam strony w php i transferów po 100, 200, 300 gb nigdy nie mogę wykorzystać.Transfery są duże, problemy są zawsze z CPU na takich tanich hostingach.Nie chodziło mi o to, że kasowali coś z mojego dysku, tylko zawieszają konta z powodu nadmiernego obciązenia serwera ( duża liczba userów = duża ilość zapytań ). Na bluehost nie jest tak źle, ale np tu - vodahost.com - jest 300 gb na miesiąc, a problem dla mnie zaczynał się już od 50 gb.Trudno znaleźć coś, gdzie są duże transfery i małoobciązone wydajne maszyny.Ogólnie upychają do oporu, a jak się muli kasują tych co wykorzystują najwięcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

aslanow, jak widac najlepszym dla Ciebie rozwiazaniem jest serwer dedykowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrick

heh ale zostaje ci dedyk ...

Z takim ruchem i obciazeniami hostingi w koncu powiedza NIE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czy masz na myśli Bluehost? :wink: Swoją drogą bardzo ciekawa oferta. Szkoda ze nakładają ilościowe ograniczenia np. na ilość baz danych, czy ilość subdomen... Czy miejsce na HDD mozna dzielic wedlug wlasnego uznania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

przykre jest to ze, ze jest mnostwo ofert (zarowno u "nas") jak i w USA kont bez ograniczen baz danych,miejsca,transferu itd... a po krotkim czasie sie okazuje ze konto zablokowane z byle przyczyny... czesto nawet wtedy pieniadze przepadaja. OStatnio moj znajomy z usa - ktory nawiasem mowiac nie zna sie na tych calych hostingach kupil sobie konto w pewnej firmie- i po pewnym czasie konto zablokowane. Przyczyna? niby za duze zuzycie transferu i zbyt duze obciazenie przez niego zasobow serwera. nie byloby w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, ze on tam mial raptem 10 mb!!! danych (home site). Tak wiec stracil kase i konto... a zyskal doswiadczenie ze b/o to pic na wode a mozna nawet zaryzykowac ze pewnego rodzaju "legalne". oszustwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Im więcej ograniczeń tym hosting pewniejszy, jak wszystko b/o to od razu daje sobie spokój

To jest najlepsza i najtrafniejsza wypowiedź na tym forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh, chyba zacznę doceniać polskie restrykcje w stylu 'transfer 20GB/miesiąc' ;-)

A tak, wracając do tematu, znalazłem dzisiaj stronę www.tophosts.com, która przedstawia 25 najlepszych firm hostingowych (równierz na całym świecie). I teraz lekkie zmieszanie - w obu rankingach - www.top10hosting.com i www.tophosts.com - znalazłem dosłownie trzy te same firmy, z czego omawiany tutaj wcześniej 'Bluehost' jest w rankingu tophosts na 23 miejscu (w rankingu top10hosting jest pierwszy)! Dodam jeszcze, że czołówka w obu rankingach wygląda zupełnie inaczej.

Może trochę na wyrost się tym wszystkim przejmuję :wink: , ale naprawdę jak się patrzy po tych światowych rankingach, nie wiadomo czy każda z tych firm jest w jakiś sposób najlepsza, czy wszystkie są przeciętne i co tydzień zmieniają się miejscami w rankingach, tak dla przyzwoitości...

 

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Różne tego typu rankingi są prowadzone przez osoby, które uczestniczą w programach afiliacyjnych firm hostingowych, traktuję je jako tylko informacje o ofertach, a wnioski i tak wyciągam sam, ogólnie szukam firm znanych, działających od dawna, rynek taniego hostingu to wolnoamerykanka, konto można praktycznie zawsze usunąć powołując się na regulamin, w Polsce można próbować odzyskać pieniądze, natomiast w USA jest to bardzo trudne dla Polaka.Jak dla mnie usuwanie konta z powodu nadmiernego obciążenia serwera to nielegal, bo nie jest moją winą, że na strone wchodzi więcej userów, niż oczekuje tego admin.Nie chcesz tego hostować, wypowiedz umowę i oddaj pieniądze, pójdę gdzie indziej.Serwer z tego powodu nie wybucha, natomiast przenoszenie, instalacja plików, przekierowanie domeny, konfiguracja, to zawsze problem dla osoby, która to musi robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×