Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Efka

Co wybrać ? - prośba o poradę

Polecane posty

Witam serdecznie.

Mam nadzieję, że tutejsi fachowcy będą mogli mi nieco pomóc.

Chcę założyć serwis tematyczny - dość obszerny, zawierający sporo zdjęc i sporo "podstron" z tekstami. Dodatkowo niezbędne mi będzie forum - którego hmm sama nie umiem założyć :oops: , więc najlepszy byłby serwerek na którym jest opcja firmowo zainstalowanego forum.( najlepsze byłoby forum takie jak tutejsze)

Oprócz forum potrzebny mi bedzie także sklep i to dużyyyy - na na pewno więcej jak 1000 pozycji - i takze nie umiem go sama zainstalować więc najlepiej aby bylo jak w przypadku forum czyli automatycznie założony, ale prosto konfigurowalny tak abym mogła go sama dostosować dla swoich potrzeb.

Tak po krótce wyglądają moje potrzeby i jestem w kropce, co wybrać żeby serwis działał sprawnie. Z góry przepraszam za mało fachowe informacje co do moich oczekiwań ( tzn. bez MB transeru albo jakiś takiś) ale ja w tych kwestiach jestem ciemna masa ( no prawie blondynka :roll: ) tzn. sama sobie jakoś radzę w robieniu stronki ale te techniczne dane jak ile miejsca, limity, transfery jakoś nigdy nie zainteresowały mnie na tyle, żeby po ludzku ( tzn. językiem pewnie doskonale zrozumiałym dla stałych bywalców tego forum) określić moje potrzeby :oops:

Miejcie litość dla prawie blondynki i podpowiedzcie cosik - jak widzicie spać po nocach nie mogę od tych rozterek :|

 

Wysłany Sro Paź 26, 2005 3:51 am:

 

Bardzo przepraszam - pewni powinnam ten temat zamieścić w PROŚBY - nie zauwazyłam, poprawie się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fobi

Witam na forum,

 

Wiec nie poruszylas jeszcze najwazniejszej kwestii :D czyli przewidzianego budzetu.

 

Nie bede Cie dreczyl megabajtami i gigabajtami, ale moze wiesz jaka bedzie przewidywana ilosc uzytkownikow/odwiedzajacych dziennie/miesiecznie.

 

Ewentualnie jakie plany rozwoju czyli powiedzmy w przeciagu 6 miesiecy wzrostu liczby uzytkownikow o X osob miesiecznie.

 

Spokojnie, cos znajdziemy :D

 

Pozdrawiam,

Bartek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprecyzuję - tematyczny znaczy o tematyce zoologicznej - głównie psy i koty - ale taki mocno rozbudowany serwis który w zamierzeniu ma być wszechstronny i bogaty w informacje - mam już trochę tekstów napisanych i jest już kilkadziesiąt stron z poradami jak żywić , jak wychowywać, jak zwierzaki się porozumiewają, jakie występują dolegliwości itd, całość będzie sie w zamierzeniu rozrastać.

Dodatkowo będzie dział zwierząt do adopcji. porady związane z przygarnianiem zwierząt, działy informacyjne dotyczące przepisów dot zwierząt w Polsce, krótka charakterystyka organizacji prozwierzęcych i zajmujących się zwierzakami.

Ma być wszystko związane ze zwierzakami - zwłaszcza kotami i psami.

Tak więc jak wszystko pójdzie po mojej myśli sądzę, ze serwis będzie dobrze postrzegany i popularny. Oczywiście będzie rozbudowywany w sposób ciągły - na razie mam około 100 podstron - serwis ma być bogato ilustrowany ( tzn. taki jest teksty są uzupełniane zdjęciami)

Forum na te potrzeby.

Sklep netowy też z tej branzy tylko zoologiczny. W zamierzeniu ma być informacyjnie połączony z tekstami - czyli np. porady ja żywić psy alergiczne i od razu opisy stosownych karm i przejście na sklep gdzie można je zakupić.

Na początku z pewnością nie będzie bardzo popularny - bo wiele jest serwisów związanych z psami i kotami - ale mam nadzieję, że z czasem zyska popularność dużą bo chciałabym aby zawierał w miarę wszystko co potrzebne doświadczonemu i niedoświadczonemu opiekunowi psa lub kota.

Przepraszam, zę nie podaje liczby osób zaglądającyh i np. uzytkowników - ale zwyczajnie nie wiem :oops: nigdy nie zwracałam uwagi na ilości odwiedzin na tego typu stronach - ale generalnie strony zwierzece są popularne więc pewnie dużo.

Co do finansów - to jest tak nie chciałabym aby coś było niebotycznie drogie, ale liczy sie dla mnie sprawość działania - wiem po sobie, że jak wchodzę do jakiegoś sklepu i serwisu który działa kiepsko to nie zaglądam tam ponownie - tak więc liczy się dobre działanie - oczywiście nie chciałabym zbankrutować. Nie znam się na właśnie tych technicznych rzeczach więc nawet nie wiem co i w jakich cenach nadawałoby się dla mnie - ale na początek powiedzmy, że do około 1000 złotych rocznie mogę zapłacić jakby i sklep zyskał klientów i w miarę rozrastania się serwisu i większej liczby odwiedzających bedzie można myśleć o rozszerzeniu.

 

Znowu przepraszam, że nie fachowo ale ja naprawdę fachowo określać nie umiem :oops:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej!

 

Myślę, że nic nie stracisz, jeśli rzucisz okiem na kilka pierwszych firm z czołówki listy www.webhostingtalk.pl/ranking.php, czy też www.top100.pl. To najpopularniejsze/najbardziej sprawdzone firmy w polsce zajmujące się hostingiem. Wejdź, zobacz, sprawdź. To chyba najlepsze rozwiązanie - większość firm oferuje kilku, kilkunastodniowe okresy testowe kont (za darmo), podczas krórych będziesz mogła w pełni sprawdzić funkcjonalność konta, oraz np. sklepu internetowego. Przeglądając samodzielnie konkretne oferty, zapoznasz się z oferowanymi możliwościami poszczególnych firm. Za 1000 zł rocznie możesz bez większych obaw zmieścić się w zakupie konta na Twój serwis.

Głównym czynnikiem 'pojemnościożernym' będzie najprawdopodobniej grafika, więc jej ilość w główniej mierze wyznacza pojemność konta.

Proponuję wystartować z czymś w stylu:

pojemność konta = 3-5 GB, transfer miesięczny = 20-30 GB (bądź przygotowana, że z czasem zaistnieje potrzeba jego zwiększenia - zwróć uwagę, czy poszczególne firmy oferują taką możliwość i za jaką cenę, to ważne!).

Gdy już upatrzysz sobie firmę, która może spełniać Twoje wymagania, proponuję zerknąć okiem na 'Opinie o dostawcach hostingu' - dział zawarty na stronie 'www.webhostingtalk.pl' i poczytać wypowiedzi klientów wybranej firmy.

Jest jeszcze jedno, całkiem ciekawe wyjście - zagraniczne serwery. Zajrzyj na http://www.top10hosting.com, porównaj parametry, ceny do tych krajowych. Zauważ różnice w ilości oferowanego transferu, oczywiście na plus dla 'zagraniczników'.

Czy polska, czy zagranica? To już zależy, jak dobrze czujesz się na 'obcym' językowo gruncie (support), no i kwestia oprogramowania na koncie (sklep internetowy) i jego wersja językowa.

 

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fobi

Wiec przy takim budzecie ja proponowalbym www.progreso.pl i ich oferte Biznes. Serwery sa zlokalizowane w Polsce w bardzo dobrej serwerowni co zapewni bardzo szybki dostep dla uzytkownikow.

 

Jest sklep, ktory mozna sobie sprawdzic (jest demo). Jesli chodzi o ceny ewentualnego dodatkowego transferu to zapewne uda sie dojsc do porozumienia.

 

Pozostaje kwestia ewentualnego skryptu forum. Szczerze, to instalacja forum takiego jak to (czyli phpbb - www.phpbb.com) jest stosunkowo prosta. Mozna latwo uzyskac pomoc w serwisach takich jak www.phpbb2.pl

 

Pozdrawiam,

Bartek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za porady - poczytam wszystko dokładnie i wtedy jakby co dopytam o szczegóły.

 

Wysłany Czw Paź 27, 2005 9:08 am:

 

Poczytałam - tylko ja jestem gooopia jeśli chodzi o techniczne dane i oznaczenia, więc dalej poprosze o rady - zastanawiałam się nad Cyberdusk serwer Advanced.

I teraz prosba o podpowiedzi o co mam się dowiedzieć poza np. tym czy można zwiększyć później transfer nop i generalnie o ocenę czy to dobry pomysł ten serwer ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×