Skocz do zawartości
Gość bigsmok

Paypal

Polecane posty

Gość bigsmok

Witam, 

 

 

 

 

Chciałbym sobie założyć konto na paypal bodajże nie można mieć, jednakże w jaki sposób weryfikują.. nie trzeba podawać PESEL. Posiadam konto w mBanku (IzzyKonto), po ilu dniach sprawdzają konto.. czy może to być za miesiąc lub więcej. Bo nie chce tak ze bede miał jakieś pieniązki np 200 zł a tu nagle mi zablokują. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podłącze się pod to pytanie, bo również rozważam zrobienie konta na paypal, lecz pierwszy raz o czymś takim słyszę jak blokada konta, mógłby ktoś to bardziej rozwinąć zanim zrobię konto, dostanę kasę od dłużników i mi je zablokują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Łukasz Tkacz

U mnie wisiało bardzo długo puste i nic nie robili z nim... potem miałem co jakiś czas jakieś niewielkie kwoty, wisiało też kilka miesięcy z jakimiś 50-60zł, no i nic, jak działało tak działa nadal ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bigsmok

Na jakiej podstawie weryfikują czy osoba jest pełnoletnia czy nie? bo jak widze pesela nie trzeba wpisywac. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rejestrujesz konto, nikt Ciebie nie pyta czy masz 18 lat (z tego co pamiętam). Z Paypal korzysta świat (także osoby niepełnoletnie), nigdzie nie ma żadnych problemów z transakcjami.

Nie podłączysz tylko konta pod kartę debetową np. VISA, jako że bank chyba nie wydaje takich kart osobom niepełnoletnim.

Możesz jednak dodać śmiało środki jako normalny przelew, na konto PP ze swoim weryfikatorem konta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bigsmok

Ale oczywiscie mam możliwośc ze w przypadku gdy bede mial np 200 zł mogę sobie wypłacić na konto pieniązki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możesz wysłać nawet 5 złotych na swoje konto, ale płacisz prowizję za wysłanie tych pieniądzy.

Nie pamiętam ile dokładnie, my mamy firmowe konto więc są tam chyba inne prowizje.

Wszystko znajdziesz na stronie Paypal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja podłączę się pod temat i zapytam, ile mniej więcej idą wypłaty z payPal? 2 dni tematu wypłaciłem kasę, w paypal pisze że kasa wysłana a na koncie jej brak. Obawiam się że zrobiłem jakaś gafe, a trochę by szkoda bo to 1 wypłata za reklamy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prowizję pobiera paypal od kwoty wysłanej na swoje konto a podatków od wzbogacenia czy coś w tę deseń nie trzeba odprowadzać do urzędu skarbowego? Obiło mi się coś o uszy, że w Polsce tak jest, w Szwecji bynajmniej tego nie ma, czyli tu gdzie mieszkam. Reasumując, nie blokują kont (?) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Każde konto jest weryfikowane w momencie dodania do swojego profilu, tak przynajmniej jest w UK. Wydaje mi się że PP Polska ma tą samą opcję.

Tak więc nie wydaje mi się abyś coś pomylił, transfer może iść od 3 do 5 dni, w zalezności od banku.

 

Podatek musisz opłacić samodzielnie, PP nie może Ci pobrać podatku a jedynie prowizję za transakcje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podatek musisz opłacić samodzielnie, PP nie może Ci pobrać podatku a jedynie prowizję za transakcje.

 

Chore to jest, ciekawe co rząd robi z tymi podatkami, mniejsza o to.

Jak już wyżej wspomniałem w Szwecji nie ma płacenia podatków za usługi paypal, jest jakieś znaczenie czy zrobię konto poprzez paypal.pl lub paypal.se bo podatków nie mam zamiaru płacić. Konto bankowe mam szwedzkie oczywiście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY
Nie podłączysz tylko konta pod kartę debetową np. VISA, jako że bank chyba nie wydaje takich kart osobom niepełnoletnim.

Ale zwykłego Electrona, z Inteligo/mBank da się podłączyć.

 

Chore to jest, ciekawe co rząd robi z tymi podatkami, mniejsza o to.

Według Ciebie, kraj bez podatków jak by wyglądał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj że jak będziesz zakładać konto to byś podał prawdziwe dane. potem przy przelewie na swoje konto jak dane właściciela konta nie będą zgodne z danymi podanymi w paypal, możesz mieć problem z wypłatą;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Ja mam od ponad roku puste konto i nic się z tym nie dzieje a zakładałem nie mając 18+ i nikt nie robił mi z tego powodu żadnych problemów. Dane się zgadzają ? Zgadzają, no to nevidím v tom háček :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

założyć i korzystać nie ma problemu ale dane muszą być prawdziwe bo prędzej czy później zablokują a wtedy

skan dowodu lub paszport lub prawo jazdy wyciąg z karty i konta rachunek za usługi komunalne i wysyłasz co tam masz i czekasz na odblokowanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×