Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
jkarczm

neo.pl - okłamywanie klienta

Polecane posty

Witam,

Piszę tu bo już mnie w neo.pl wkurzyli niemiłosiernie. Otóż zgłaszałem wniosek o zmianę delegacji domeny - było to 12 października. Do tej pory jedyne co uzyskałem to kłamliwe oświadczenia mailowe i telefoniczne, że zostało to zrobione. Niestety przeczy temu Lubman (domena jest *.lublin.pl), netart, do którego chciałem przenieść domenę, oraz zwyczajna praktyka - domena nie jest widziana przez przeglądarki/pingi/etc.

Jak mogę na nich wymusić jakąkolwiek akcję? Ewentualnie jak mogę im "zabrać" domenę i przenieść do netartu? Jeśli ta ostatnia opcja wymagałaby współpracy z neo.pl, to obawiam się, że znów się będą ociągać a ja nie mam zamiaru dłużej być bez domeny...

Poradźcie pls...

 

 

PS. pamiętam, że podobnie się ociągali z ustawieniem bazy danych... ogólnie porażka, nie polecam a wręcz odradzam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pokaz domene to sprawdzimy ;) (a znajac lubmana i panujace tam zabawy to rownie dobrze mogl sie im swistek z faksu zgubic).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pokaz domene to sprawdzimy ;) (a znajac lubmana i panujace tam zabawy to rownie dobrze mogl sie im swistek z faksu zgubic).

 

(www.)7miles.lublin.pl

 

I jeszcze odpowiedź, którą otrzymałem od netartu (której nie do końca rozumiem, ale chyba nie oznacza ona, że wszystko jest ok :D

 

Prosze zwrócić się do administratora serwerów DNS któa wydelegowała

Panu domene o konfigurację - wogóle nie zostało to wykonane:

 

$ host -t ns lublin.pl

lublin.pl name server bilbo.nask.org.pl.

lublin.pl name server ns1.lublin.pl.

lublin.pl name server ns2.lublin.pl.

 

Nie została wydelegowana domena na inne serwery DNS:

 

$ host -r -t ns 7miles.lublin.pl ns1.lublin.pl

Using domain server:

Name: ns1.lublin.pl

Address: 212.182.63.66#53

Aliases:

 

nie została też skierowana nigdzie domena 7miles.lublin.pl:

 

$ host -r 7miles.lublin.pl ns1.lublin.pl

Using domain server:

Name: ns1.lublin.pl

Address: 212.182.63.66#53

Aliases:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> 7miles.lublin.pl

Serwer: patyczak.aster.pl

Address: 212.76.39.205

 

Nieautorytatywna odpowied«:

7miles.lublin.pl nameserver = ns2.netart.pl

7miles.lublin.pl nameserver = ns1.netart.pl

 

 

U mnie domena kieruje na DNSy NetArtu. Pan z NetArtu, albo dobrze udaje speca, albo nie zrozumiał o co Ci chodzi/podałeś mu inny problem ;D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a wiec neo.pl nie klamie.. delegacja jest przeniesiona na ich serwery.. natomiast juz na ich serwerach w namedzie czy w czym oni tam trzymaja swoje wpisy dns są nadal odwolania do netartu.. i dlatego to nie dziala..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie domena kieruje na DNSy NetArtu. Pan z NetArtu, albo dobrze udaje speca, albo nie zrozumiał o co Ci chodzi/podałeś mu inny problem ;D.

 

Albo po n-tej interwencji neo wzięło się do roboty (albo po moim poście ;) )

Faktycznie teraz strona się otwiera, ale jeszcze parę godzin temu zgłaszała błąd, a wniosek o zmianę delegacji poszedł prawie 2 tygodnie temu... Tydzień czekałem, ale dwa to trochę przesada...

 

Nie pisałbym tego posta, może trochę przesadzonego, gdyby nie to, że potwierdzenie mailem zmiany delegacji dostałem dopiero po którejś tam z kolei interwencji telefonicznej (obietnicę dostania takiego potwierdzenia dostawałem też wcześniej, ale nic z tego nie wynikło), gdyby nie ten mail z netartu i gdyby nie info z lubmanu...

 

pozdr lekko uspokojony, ale wciąż niepewny :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pozdr lekko uspokojony, ale wciąż niepewny ;)

No i masz rację. Dlaczego wpisujesz domenę na neo.pl Jeżeli jesteś właścicielem domeny to zwróć sie do lubmana http://www.man.lublin.pl/dns-forms/ (w końcu to jest operator domeny lublin.pl) o zmianę delegacji domeny - podajac serwery netartu.

Teraz masz taką sytuacje, że jak padną serwery neo.pl to domena będzie niewidoczna. No chyba że na neo.pl masz jakąś usługe zwiazana z utrzymaniem serwerów DNS.

Dlatego też odpowiedź netartu była całkowicie uzasadniona

A jakie masz błędy w ustawieniach domeny zobacz tutaj

 

P.S. Ta domena ma dziwne ustawienia w neo.pl kieruje na serwery kei.pl a w netarcie na serwery netartu Po sieci kieruje na serwery kei.pl A gdzie powinna kierować? Tzn gdzie masz serwer?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i masz rację. Dlaczego wpisujesz domenę na neo.pl Jeżeli jesteś właścicielem domeny to zwróć sie do lubmana http://www.man.lublin.pl/dns-forms/ (w końcu to jest operator domeny lublin.pl) o zmianę delegacji domeny - podajac serwery netartu.

Teraz masz taką sytuacje, że jak padną serwery neo.pl to domena będzie niewidoczna. No chyba że na neo.pl masz jakąś usługe zwiazana z utrzymaniem serwerów DNS.

 

Na neo miałem kiedyś serwer, ale z niego zrezygnowałem, bo też jakieś jazdy z nimi miałem. Została tylko obsługa domeny. Do lubmana dzwoniłem z pytaniem czy mogą przestawić, to mi powiedzieli, że neo musi wysłać to faksem a oczywiście lubman jeszcze nic takiego nie otrzymał

 

Dlatego też odpowiedź netartu była całkowicie uzasadniona

A jakie masz błędy w ustawieniach domeny zobacz tutaj

 

P.S. Ta domena ma dziwne ustawienia w neo.pl kieruje na serwery kei.pl a w netarcie na serwery netartu Po sieci kieruje na serwery kei.pl A gdzie powinna kierować? Tzn gdzie masz serwer?

 

Serwer mam na netarcie.

Z neo chcę ostatecznie zrezygnować. Czy jeśli znowu nie będzie im się chciało ruszyć d... to jestem na nich skazany? Czy można jakoś inaczej wymusić, żeby "oddali" mi domenę, wszystko jedno czy do netartu czy lubmana?

 

 

pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Serwer mam na netarcie.

Z neo chcę ostatecznie zrezygnować. Czy jeśli znowu nie będzie im się chciało ruszyć d... to jestem na nich skazany? Czy można jakoś inaczej wymusić, żeby "oddali" mi domenę, wszystko jedno czy do netartu czy lubmana?

Nigdy nie rejestrowałem domeny w lubmanie. Ale jezeli jesteś właścicielem domeny to tutaj http://www.man.lublin.pl/dns-forms/ masz formularz zmiany delegacji domeny. Wpisz tam min serwery DNS netartu i wyslij do lubmana. A jeżeli właścicielem domeny jest neo.pl to oni muszą to zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×