Skocz do zawartości
cheetos

Dotacja z UP a dzierżawa serwera

Polecane posty

Witam, mam pytanie dotyczące dzierżawy serwera w ovh na rok czasu i kupno licencji na RedHat Enterprise Linux, cPanel i Whmcs, i czy mogę go opłacić z pieniędzy z dotacji.

 

czy jest to regulowane z góry czy zależny do od danego urzędu pracy

 

 

Z góry dziękuję za odpowiedz i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy zdajesz sobię sprawę, jak trudno takie pieniądze oitrzymać.

Urzędasy muszą przeczytać Twój biznes plan, coś obliczą czy warto i bądą żadać pełno papierków.

No i setki pytań oczywiście, np. skąd bedziesz brał klientów, pomimo ogromnej konkurencji w tej działalności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dotacje z Urzędu Pracy można przeznaczyć tylko na jednorazową inwestycję - wszelkie abonamenty, czynsze, opłaty muszą być opłacane z przychodów przedsiębiorstwa. Z licencjami natomiast nie powinno być problemu.

Ale najlepiej tak jak Najdmen napisał - spytać w Urzędzie Pracy, bo może akurat coś takiego Ci zaakceptują.

 

MZone - może to zależy od regionu, ale spośród moich znajomych kilkanaście osób składało wnioski i wszyscy otrzymali dotację.

Gorzej jest z programami unijnymi - tam faktycznie otrzymanie jakichkolwiek środków okupione jest sporymi nerwami ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zależy od umowy z UP, myślę ze warto zapytać u źródła.

 

Tak myślałem i tak zrobię, miałem nadzieję że ktoś z was ma jakieś konkrety, ale nic nie szkodzi.

 

Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę, jak trudno takie pieniądze otrzymać.

 

Zdaję sobie sprawę inaczej bym nawet o to nie pytał.

 

Urzędasy muszą przeczytać Twój biznes plan, coś obliczą czy warto i bądą żadać pełno papierków.

No i setki pytań oczywiście, np. skąd bedziesz brał klientów, pomimo ogromnej konkurencji w tej działalności

 

Myślę że dobry biznes plan, powinien wszystko załatwić.

 

Zostaje mi tylko doczołgać się do urzędu pracy i zorientować się w sytuacji, dzięki chłopaki za odpowiedz.

 

Dotacje z Urzędu Pracy można przeznaczyć tylko na jednorazową inwestycję - wszelkie abonamenty, czynsze, opłaty muszą być opłacane z przychodów przedsiębiorstwa.

 

A więc czy dzierżawa serwera i oprogramowanie płacone na rok z góry jest jednorazową inwestycją?

 

Ale najlepiej tak jak Najdmen napisał - spytać w Urzędzie Pracy, bo może akurat coś takiego Ci zaakceptują.

 

Fajnie by było, Tobie również dziękuję za odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MZone - może to zależy od regionu, ale spośród moich znajomych kilkanaście osób składało wnioski i wszyscy otrzymali dotację.

Gorzej jest z programami unijnymi - tam faktycznie otrzymanie jakichkolwiek środków okupione jest sporymi nerwami ;)

 

Nie wiem jak jest teraz, ale jeszcze kilka lat temu jak mieszkałem w Polsce, zajmowałem się takimi dotacjami.

NIestety była to udręka i dla mnie i petenta. Pewnie teraz się zmieniło, wtedy była to nowość i straszne trudności z otrzymaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie będziesz musiał zakupić serwer, nie dzierżawić. Musi być on środkiem trwałym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I tego się właśnie obawiam

 

A znacie jakieś firmy które oferują kupno takich serwerów i ich kolokacje?

 

Jeszcze mam takie pytanko wiem że otwierając DG z dotacji z UP można spodziewać się kontroli, jak wygląda taka kontrola serwera, który oczywiście zakupiłem nie dzierżawię, skoro jest on kolokowany np. w Holandii albo Niemczech i nie mam fizycznej możliwości pokazania go (mam tylko fakturę VAT) w razie kontroli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie powinni się zbytnio czepiać, jeżeli wszystkie dokumenty doniesiesz w terminie. Jednak lepiej mieć maszynę w PL. Teraz ceny nie są zbyt wysokie, także warto.

Serwer możesz kupić nawet na allegro, a kolokować w jednym z wielu DC w Polsce, np s-net.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dostaniesz dotacje na 'fizyczne' rzeczy, ew. na licencję oprogramowywania, ale nie dzierżawę/czynsz/opłatę zus, podatków itd.

Resztę musisz opłacić ze swoich środków.

 

Ogólnie jak masz jakieś pytania to wal, ja sam otrzymałem 18k na start od PUP'u. Nie było, aż tak trudne tylko trzeba kumać ocb i rozpisać biznes plan + rozmowa z doradczynią i musisz ją później przekonać dlaczego ty i twój biznes ma szansę wypalić. Oczywiście musisz mieć jeszcze zabezpieczenie jakieś i utrzymać przez rok czasu.

 

Ale nie raz fakt k*** na te babki w urzędach bo każda co innego gada (zamotane, że masakra...), a potem i tak kierownik danego działu musi zaakceptować i później przychodzisz za miesiąc poprawiasz i kolejny miesiąc czekasz na akceptację wszystkiego -> taki młyn...

 

aaaa z tego co pamiętam to możesz tylko 20-30% (nie pamiętam dokładnie) przeznaczyć na reklamę swojego biznesu.

 

Zresztą przeszukaj forum, a znajdziesz z 3-4 tematy o tym ; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kontroli możesz spodziewać się zawsze, ale raczej z US jak z PUPu ;)

Tak jak koledzy wyżej piszą, najlepiej dowiadywać sie u źródła.

Chociaż z tym jest różnie. Kumpel niedawno zakładał DG i chciał otrzymać kase z UE. Po miesiącu grzebania w papierkach i latania po urzędach dał sobie spokój.. W urzędzie w Bydgoszczy mówili swoje, w urzędzie w Toruniu swoje..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zostaje mi tylko przejść się do UP i zapytać, jak będę miał konkrety to napisze jak to wygląda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U nas Urząd Pracy może dać Ci kasę na serwer ale tylko wtedy gdy będzie on fizycznie znajdował się w Twojej firmie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U nas w województwie opolskim jest dosyć duże bezrobocie, pójdę zapytam może pójdą na coś takiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak już wrócicie ze swoich UP to napiszcie co tam się dowiedzieliście bo temat ciekawy (przynajmniej dla mnie), a warto wiedzieć co tam w różnych UP w całej Polsce urzędasy mówią o tym ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć chłopaki obiecałem że się przejdę i dowiem co i jak. I faktycznie z UP w opolu nie dostanę pieniążków na dzierżawę, ale za to Pani pokierowała mnie do unijnego projektu z którego mogę dostać dotacje inwestycyjną na otwarcie DG z uni na 40tyś zł i zapomogę unijną przez 6 miesięcy po 700zł i oni nie mają takich ścisłych wymagań co do tego na co mogę wydać pieniądze byle bym miał kwitek żebym mógł się z nimi rozliczyć. Dzisiaj złożyłem wszystkie wymagane dokumenty, no niestety procedury od dzisiaj potrwają jeszcze z 2 miesiące, ale chyba warto poczekać. Może z tej kapusty będzie jakiś dobry bigos :lol:

 

Pozdrawiam wszystkich cheetos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×