Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
bukichektor

Zabezpieczenia

Polecane posty

Witam

Pisząc inny post w pewnej odpowiedzi znalazłem termin-ataki DDoS, który zadecydował iż warto jednak zadać kilka pytań odnośnie zabezpieczeń. Jak powszechnie wiadomo na ataki narażony jest każdy serwer;

Hosting www:

1.W jaki sposób zabezpieczony jest hosting www w momencie kupna? Jeśli większość takich usług ma w sobie zabezpieczenie. To jakie? Na ile są skuteczne?

2..Jeśli na mojej stronie są tylko filmy, obrazki, napisana treść oraz reklamy. Ale nie ma opcji rejestracji/logowania się a co się z tym wiąże bazy danych ,to nic mi nie grozi? Czy jeśli ktoś chce zajrzeć do moich plików jakie mam na serwerze; usunąć je np to musi zainfekować całą powierzchnie przeznaczaną na konta shared? Czy może nic nie infekować i po prostu zrobić sobie co będzie chciał z moimi plikami tylko?

3.Czy ja jako użytkownik na hostingu www mogę w panelu lub w jakikolwiek inny sposób poprawić bezpieczeństwo swojej witryny? Czy to tylko i wyłącznie zadanie i kwestia usługodawcy(firmy hostingowej)?

4.Jak zabezpieczyć kod swojej strony przed przeglądaniem? Wiadomo każdy może sobie źródło danej strony podejrzeć; a w tym cały kod i między innymi zobaczyć w czym strona zrobiona. Albo wsiąść cały kod , pozmieniać kilka rzeczy i wuala. Każdy chyba wolałby uniknąć tego.

 

Jeśli moje pytania są głupie, albo przynajmniej nie mądre to wybaczcie ale dopiero rozpoczynam swoją przygodę i proszę o wyrozumiałość.

 

P.S Hosting z jakiego korzystam to hostgator, webhosting- Business Plan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś wygeneruje naprawdę duży atak DDoS z hostów zombie rozsianych po całym świecie,

to nie ma na to w zasadzie sposobu. Każdy się położy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4.Jak zabezpieczyć kod swojej strony przed przeglądaniem? Wiadomo każdy może sobie źródło danej strony podejrzeć; a w tym cały kod i między innymi zobaczyć w czym strona zrobiona. Albo wsiąść cały kod , pozmieniać kilka rzeczy i wuala. Każdy chyba wolałby uniknąć tego.

HTML to język interpretowany przez przeglądarki internetowe, a skoro coś dociera do użytkownika w identycznej postaci, w jakiej to coś zostało napisane, to znaczy, że tego nie ukryjesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×