Skocz do zawartości
Popiel

[wirtualny] Pomoc w dobraniu hostingu

Polecane posty

Jako świeży użytkownik na początku chciałem się przywitać.

 

A teraz o co chodzi.

 

Potrzebuję serwera w przystępnej cenie i mam pewien problem z jego wytypowaniem. No może nie taki całkowity bo wytypowałem 4 firmy i na tym niestety utknąłem.

 

Co będzie na serwerze:

 

Strona oparta na wordpressie (może w przyszłości jakiś inny cms) dotycząca tematyki rowerowej i turystycznej i nie będąca do końca takim 100% blogiem (po prostu stwierdziłem, że się najlepiej nada ale to i tak wyjdzie w praniu). Stronka będzie zawierać opisy wypraw rowerowych oraz inne artykuły dot. turystyki. Na pewno będzie zamieszczanych sporo zdjęć. Będzie też dział poświęcony GPS w turystyce gdzie chciałbym zamieszczać trasy rejestrowane przez nawigację więc będzie coś w stylu działu download. Dodatkowo jest w planie stworzenie mapy z naniesionymi trasami, geocachingami, sklepami rowerowymi itp. (prawdopodobnie jakaś wtyczka powiązana z google maps). Jest też w planie rejestracja użytkowników strony.

 

Moje typy (co by tu wybrać?):

 

linuxpl.com

 

nazwa konta: w1gb + 1gb

 

pojemność konta: 2

 

transfer/mc: 20

 

panel: DirectAdmin

 

cena domeny 1 rok brutto: 14,64

 

cena serwera 1 rok brutto: 48,8

 

suma brutto: 63,44

 

cena domeny 2 rok brutto: 77,01

 

cena serwera 2 rok brutto: 48,8

 

suma 2 rok brutto: 125,81

 

 

Smallservers.pl

 

nazwa konta: LE2000

 

pojemność konta: 2

 

transfer/mc: 20

 

panel: DirectAdmin

 

cena domeny 1 rok brutto: 14,64

 

cena serwera 1 rok brutto: 85,40

 

suma brutto: 100,04

 

cena domeny 2 rok brutto: 56,12

 

cena serwera 2 rok brutto: 85,4

 

suma 2 rok brutto: 141,52

 

 

unixstorm.org

 

nazwa konta: Start-3

 

pojemność konta: 2

 

transfer/mc: 12

 

panel: DirectAdmin

 

cena domeny 1 rok brutto: 18,30

 

cena serwera 1 rok brutto: 45,75

 

suma brutto: 64,05

 

cena domeny 2 rok brutto: 67,10

 

cena serwera 2 rok brutto: 61

 

suma 2 rok brutto: 128,10

 

 

głowanet

 

nazwa konta: start

 

pojemność konta: 2

 

transfer/mc: 16

 

panel: cPanel

 

cena domeny 1 rok brutto: 15,62

 

cena serwera 1 rok brutto: 48,8

 

suma brutto: 64,42

 

cena domeny 2 rok brutto: 61

 

cena serwera 2 rok brutto: 48,8

 

suma 2 rok brutto: 109,8

 

 

Domena ma być "pl"

 

Mam też problem w przypadku głowanet ponieważ wygląda na to, że konto "start" występuje w dwóch opcjach pierwszej za 48,8 zł brutto a drugiej za 85,40 zł brutto.

 

Ta druga droższa wygląda jak by miała serwery ulokowane w Polsce a ta tańsza to chyba w Niemczech. Trochę się tu pogubiłem i potrzebuję wyjaśnienia.

 

Chciałbym tez wiedzieć jak wygląda kwestia dopuszczalnego obciążenia serwera i czy przypadkiem nie będzie to wyglądało tak, że nagle strona zostanie zablokowana bez wcześniejszego poinformowania o problemie.

 

To samo dotyczy limitu transferu czyli czy to co wybrałem wystarczy na tego typu stronę. Zaznaczam, że nie mam zielonego pojęcia jaki ruch będzie ona generować więc może ktoś miał styczność z tego rodzaju stronami i wie jak to może wyglądać w rzeczywistości.

 

Zależy mi na stosunkowo szybkim, bezawaryjnym serwerze i żebym nie musiał walczyć z BOK w razie jakichkolwiek problemów. (BOK nie musi być 24h)

 

Mój startowy budżet to około 100 - 120 zł za pierwszy rok. Jednocześnie zdaję sobie sprawę, że cena bardzo często równa się jakość więc nie oczekuję wodotrysków tylko stosunkowo stabilnego konta www na serwerze. Dobrze by było aby było też w stanie uciągnąć jeszcze jeden startowy projekt www (joomla lub wordpress) ale nie jest to aż tak ważne i mające wpływ na decyzję.

 

Piszcie, piszcie bo czas mnie nagli :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY
Mam też problem w przypadku głowanet ponieważ wygląda na to, że konto "start" występuje w dwóch opcjach pierwszej za 48,8 zł brutto a drugiej za 85,40 zł brutto.

Ta druga droższa wygląda jak by miała serwery ulokowane w Polsce a ta tańsza to chyba w Niemczech. Trochę się tu pogubiłem i potrzebuję wyjaśnienia.

 

Prawie tak, jak opisałeś :D

 

Tańsze konta są we Francji, droższe w Polsce. (zakładane najpóźniej do 15.04, jednak jeśli zamawiasz przed tym terminem otrzymujesz zniżkę 30%)

 

Chciałbym tez wiedzieć jak wygląda kwestia dopuszczalnego obciążenia serwera i czy przypadkiem nie będzie to wyglądało tak, że nagle strona zostanie zablokowana bez wcześniejszego poinformowania o problemie.

U nas wszystko jest w Regulaminie.

 

f) Limity jednego rdzenia CPU dla poszczególnych pakietów: Pakiety SMS - 3%, Mini, Starter, Starter + - 5%, Light, Medium, High, Biznes 1 - 8% Biznes 2, oraz 3 - 10%

 

To samo dotyczy limitu transferu czyli czy to co wybrałem wystarczy na tego typu stronę. Zaznaczam, że nie mam zielonego pojęcia jaki ruch będzie ona generować więc może ktoś miał styczność z tego rodzaju stronami i wie jak to może wyglądać w rzeczywistości.

W naszym przypadku możesz przejść na wyższy pakiet, jeśli zabraknie transferu dopłacając tylko różnicę w cenie.

Edytowano przez N3T5kY (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chciałbym tez wiedzieć jak wygląda kwestia dopuszczalnego obciążenia serwera i czy przypadkiem nie będzie to wyglądało tak, że nagle strona zostanie zablokowana bez wcześniejszego poinformowania o problemie.

 

To samo dotyczy limitu transferu czyli czy to co wybrałem wystarczy na tego typu stronę. Zaznaczam, że nie mam zielonego pojęcia jaki ruch będzie ona generować więc może ktoś miał styczność z tego rodzaju stronami i wie jak to może wyglądać w rzeczywistości.

 

Każda firma ma indywidualne ustalenia dotyczące blokowania stron, które obciążają serwery.

Jeśli jest to małe przekroczenie to raczej w ogóle problem nie istanieje, jednak jeśli będzie to ogromne przekroczenie ustalonych limitów konto może zostać zawieszone bez powiadomienia.

Wordpress potrafi zaszaleć, jak strona się rozwinie będziesz musiał przejśc na VPS.

 

Adam wyjaśnił Co jak to wygląda w jego firmie, musiałbyś się skontaktować z BOK lub przeczytać regulamin w pozostałych firmach, które wytypowałeś.

 

W każdym panelu administracyjnym masz miernik zużytego transferu, tam możesz też sprawdzić ile strona (twoje konto) wygenerowała ruchu do/z serwera.

Jeśli zapomnisz o limicie transferu, wtedy system przeważnie automatycznie zablokuje konto, ale wystarczy skontaktować się z BOK, aby zwiększyć swój limit.

 

Bardziej niż o transfer w Twoim przypadku, martwiłbym się o obciążenie konta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam do zapoznania się ofertą kont www w Hekko.pl. W podanych funduszach mogę zaproponować

do pakietu MediumPack w którym to w cenie 119,60 zł brutto otrzymasz 4GB powierzchni oraz

20GB transferu miesięcznego. Możesz wybrać również któryś z niższych pakietów oczywiście.

Dlaczego miałbyś nas wybrać ?

- prawie 3 lata na rynku

- szyba pomoc techniczna

- markowe serwery IBM w Polsce

- dostęp do wielu operatorów (GTS, ATMAN, PL-IX, AC-X)

- wiele wersji PHP

- program partnerski z 15% od zamówień

i wiele wiele innych :D

 

W cenie pakietu otrzymasz rejestrację domeny polskiej gratis.

 

W razie pytań zapraszam do kontaktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wyjaśnienia zwłaszcza ze strony głowaNET.pl.

 

Powoli zaczynam zbliżać się do podjęcia decyzji :D

 

Prosiłbym jednak o trochę więcej wypowiedzi aby ostatecznie rozwiać swoje wątpliwości.

 

W przypadku głowaNET.pl to już praktycznie wszystko wiem. Przeczytanie regulaminu naprawdę pomogło (czego nie mogę powiedzieć o linuxpl.com - gdzie jest on szczątkowy i smallservers.pl gdzie nie znalazłem informacji których szukałem albo po prostu je przeoczyłem - patrzałki już nie wyrabiały)

 

Co do unixstorm.org to jeszcze nie dobrnąłem do ich regulaminu.

 

Aha. Mam jeszcze jedno pytanie do GłowaNET.pl . Czy limit obciążenia Polskich serwerów jest taki sam jak Francuskich (bo jak rozumiem to usługi na nich nie są jeszcze świadczone) oraz jakie parametry będą one miały (jeżeli nie jest to tajemnicą).

 

Co do wypowiedzi (a raczej oferty hekko.pl) to muszę przyznać, że wygląda zachęcająco więc dorzucam ich tymczasowo do mojej puli typów i zweryfikuje wieczorem.

 

Czekam na jakieś pomocne wypowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY
Aha. Mam jeszcze jedno pytanie do GłowaNET.pl . Czy limit obciążenia Polskich serwerów jest taki sam jak Francuskich (bo jak rozumiem to usługi na nich nie są jeszcze świadczone) oraz jakie parametry będą one miały (jeżeli nie jest to tajemnicą).

Limity obciążenia w PL/FR są takie same.

 

Parametry serwera PL:

 

Intel Quad i7 860

8GB RAM DDR III

HDD 2x 1TB RAID 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam także do przetestowania naszej oferty, limit obciążeń dla tego pakietu 5%.

 

 

Serwer: SW2000

Pojemność dysku: 2 GB

Miesięczny transfer: 30 GB

Ilość opcji w cPanel 10 (np. 10 MySQL, 10 Kont FTP, 10 zaparkowanych domen itp.)

Cena standardowa: tylko 39 złotych na rok

Cena w promocji WIOSNA: 33.15 PLN brutto

 

Promocja: Nielimitowany transfer dla pakietów: SW4000 lub SW8000 na hasło: WHT

 

Serwery:

 

CPU: i7 920 (8 rdzeniowe)

 

RAM 12 GB DDRIII

 

HD 4x1.5 TB.

 

Lokalizacja Francja, UK, USA

Panele administracyjne: Direct Admin, cPanel 11 PL

 

Backup przechowywany na niezależnym serwerze, możliwość wykonywania backupu bezpośrednio z panelu administracyjnego.

 

Pakiety z limitem wyższych obciążeń CPU także dostępne.

 

14 dniowy bezpłatny okres testowy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecam Adama (glowanet.pl).

Zawsze możesz się z nim dogadać, pomoc też jest w miarę szybko ( na gg od ręki). Co do obciążenia to jest dosyc elastyczny więc i tu nie będzie problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Co do unixstorm.org to jeszcze nie dobrnąłem do ich regulaminu.

 

Nie ustawiamy na sztywno limitów wykorzystania procesorów. Taka polityka w naszym mniemaniu nie ma sensu, a statystyki takiego obciążenia mają często niewiele wspólnego z rzeczywistością.

 

Jeśli jakiś klient przez dłuższy czas drastycznie obciąża maszynę i nie zanosi się na poprawę sytuacji to kontaktujemy się z nim indywidualnie próbując najłagodniej rozwiązać problem.

 

Jak do tej pory w takiej sytuacji znalazło się zaledwie kilku klientów - na przestrzeni ponad dwóch lat.

 

Proponuję również utworzyć bezpłatne konto testowe (nawet w kilku firmach) i porównać sobie działanie wybranych serwerów firm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi. Zapewne zrobię tak jak napisał Michał.

 

Mam jeszcze jedno pytanie do głowaNET.pl :)

 

Czy w przypadku hostingu na maszynach w Polsce jest okres testowy a jak tak to czy rozpoczyna się 15.05 czy może wcześniej (może maszyny już stoją i można je przetestować).

 

Jak w stosunku do głowaNET.pl i unixstorm.org (wyglądają mi na moich faworytów :) ) wypada linuxpl.com i smallservers.pl

 

Jak ktoś ma strony na serwerach wyżej wymienionych firm to niech się nimi pochwali :) a ja sobie sprawdzę jak szybko działają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY
Czy w przypadku hostingu na maszynach w Polsce jest okres testowy a jak tak to czy rozpoczyna się 15.05 czy może wcześniej (może maszyny już stoją i można je przetestować).

Jeśli płacisz przez 15.05, masz zniżkę 30%. Jeśli zamówisz po 15 (lub wcześniej, zależy jak się SH uwinie) to masz 14 dni testu.

 

Jak ktoś ma strony na serwerach wyżej wymienionych firm to niech się nimi pochwali :) a ja sobie sprawdzę jak szybko działają.

U nas na stronie jest ramka "Nasi Klienci", możesz też napisać na PW to podeślę więcej adresów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zawsze możesz też skorzystać z pomocy google. A dokładniej zapytania:

site:costam.pl

gdzie costam.pl to domena, w której firma zakłada subdomeny swoim klientom

 

raczej wszystkich stron nie zobaczysz w ten sposób, ale na pewno jakąś tam część

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

szukałem przez "site:" i niewiele znalazłem dlatego zapytałem o podanie kilku stron.

 

W przypadku unixstorm.pl to znalazłem trochę stronek i muszę przyznać, że śmiga aż miło. Ładowanie expresowe.

 

Co do glowaNET.pl to też muszę przyznać, że te linki co zamieścił na stronie to śmigają aż miło popatrzeć.

 

linuxpl.com - te linki co mają u siebie na stronie a jest ich sporo to w 50% martwe linki.

 

 

Nie ukrywam, że będzie to tak naprawdę pierwszy mój prywatny odpłatny serwer, który jest czymś więcej niż konto na neostradzie gdzie do tej pory wstawiałem wizytówki made in czysty HTML. (wyjątek to hosting firmowy na home.pl ale to zupełnie co innego bo było robione w tempie expresowym więc nie zaliczam tego do mojej przygody z hostingiem)

 

Podsumowując:

 

Pozostały mi dwa typy - kolejność przypadkowa (nie chce mi się robić testów różnych serwerów zwłaszcza gdy moja połowica nie może się już doczekać kiedy ruszy strona bo tak naprawdę to był jej pomysł a ja jestem tylko od spraw technicznych)

 

1. glowaNET.pl

 

2. unixstorm.org

 

czas podjąć decyzję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jeszcze nie wszystko pozamiatane, to zwróć może uwagę na ofertę firmy 012 - którą mogłeś przeoczyć, z powodu braku jej występowania na tym forum.

Nie będe się zbytnio rozpisywał, po prostu podam link do ich cennika, a tam już zobaczysz wszystkie dane, które Cię interesują. Sam mam zamiar skorzystać z ich oferty (domena i kreator stron gratis!!)

http://o12.pl/hostin...torem_stron.php

 

Wszedłem, zobaczyłem i...

 

 

hosting k-mini wygląda ok. W promocji 27,15 zł brutto za rok i domena pl gratis, strony ładują się szybko (dziwnie tanio jak za takie parametry chyba, że się mylę)

 

Ale...

 

odnowienie domeny "pl" 108,58 zł brutto :) co wychodzi tak jak bym w pierwszym roku zapłacił za domenę a nie dostał ją "gratis".

 

Konto od drugiego roku 54,29 zł brutto czyli wygląda normalnie.

 

Podsumowując cenowo w skali 2 lat wychodzi prawie tak samo jak wyżej wymienieni a nawet drożej.

 

Dodatkowo nic o nich nie wiem a o moich typach to sobie co nieco poczytałem i dalej przy nich zostanę bo już totalnie mi się w głowie pomiesza.

 

glowaNET.pl czy unixstorm.org ? Oto jest pytanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rzuć monętę :)

 

Polecam Głowanet z tych dwóch Twoich typów, weź okres testowy i sprawdź działanie.

Chociaż Unixstorm ma także dobre opinie, więc i tu się chyba nie zawiedziesz.

 

I nie patrz na domenę, nie musisz mieć domeny połączonej z hostingiem. Kupujesz domenę gdzie taniej i hosting gdzie taniej. Domenę parkujesz na sewrwerze i gra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Decyzja podjęta.

 

Zwycięzcą został glowaNET.pl :angry:

 

A teraz ostatnie pytanie:

 

Serwer zlokalizowany w FR czy PL?

 

Te w FR bardzo ładnie chodzą pytanie jak będzie to wyglądało w PL.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Te w FR bardzo ładnie chodzą pytanie jak będzie to wyglądało w PL.

Lokalizacja serwera tutaj nie ma żadnego znaczenia, bardziej kto administruje serwerem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×