Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
ZymiT

VPS - brak możliwości zapisu plików na serwerze?

Polecane posty

Witam wszystkich!

 

Mam serwer VPS z Panelem DA (DirectAdmin) system linux (CentOS 5.2 - minimal - 64bit), mam mały problem zainstalowałem system CMS webman i wchodzę do panelu administracyjny robię aktualizacja online systemu CMS lecz niestety pokazuje komunikat "System nie może zostać automatycznie zaktualizowany z uwagi na brak możliwości zapisu plików na serwerze." tego nie mam pojęcia jak ustawić serwera przeczytałem autorstwa CMS "Żeby aktualizacja online była możliwa serwer musi mieć odpowiednie ustawienia: możliwość zapisu do wszystkich katalogów, zezwolenie na zdalne odczytywanie plików (co obecnie większość komercyjnych serwerów udostępnia jako standard)."skopiowałem ze strony http://www.webman.pl/pomoc,instalacja_i_aktualizacja.html

 

Poza tym weszlem poprzez ftp i ustawiłem atrybuty na 777 niestety to samo pokazuje komunikat.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałeś ilość wolnego miesca na partycji?

 

Jak to sprawdzić poprzez panel DA? weszłem na Statystyki serwera zrobiłem screeny jest w załączniku

post-10196-1272480933,33_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

masz uzyte 3 %... nie ruszałeś ty czegoś przy fstab lub jakiś kolega admin ? nagle możliwość zapisu nie mogła wyparować ;)

 

Ja niczego nie ruszałem przy fstab nawet ja mam tylko jedno konto admin czyli ja, ponieważ testuje serwera vps, ktoś wie może coś na ten temat albo pomysł jak to zrobić ja niestety nie mam pojęcia jak to ustawić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja niczego nie ruszałem przy fstab nawet ja mam tylko jedno konto admin czyli ja, ponieważ testuje serwera vps, ktoś wie może coś na ten temat albo pomysł jak to zrobić ja niestety nie mam pojęcia jak to ustawić?

Ja bym jednak stawił na to, że chmod-y są źle ustawione, bo przez ftp-a zmieniłeś chmody dla wszystkich katalogów/plików ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Może rozpakowywałeś to z roota przez SSH albo coś... czyli UID/GID (sprawdź to w menedżerze plików DA).

Mógłbyś napisać w jakim trybie masz postawionego LAMPa, a właściwie Apache.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×