Skocz do zawartości
makosgsi

Reseller, a wlasna marka

Polecane posty

Witam

Mam pytanie.. czy jest jakas mozliwosc zakupu resellera i utworzenia na nim wlasnej marki ?

Generalnie chodzi o to, zeby "klient" nie widzial nic związanego z firmą udostępniającą resellera.

 

Przyklady:

Pole Received: from XXXXXXX - tu mamy informacje o firmie udostępniającej.

W CPanelu rowniez sa takie informacje.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wybierzesz reseller tzw. "White Label", wtedy Twój klient nie powinien dowiedzieć się że działasz jako reseller.

Oczywiście powinieneś mieć także możliwość ustawienia swojego serweranazw. Wtedy będziesz bardziej widoczny pod swoja marką.

 

Ale jak najbardziej możesz zacząć taką działalność, i to z bardzo niskimi kosztami. Wiele firm zaczyna w ten sposób i rozwija się całkiem nieźle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Klienci którzy u nas mają resellery, mają takie info dla ISP: UK Dedicated Servers Limited

 

Przypuszczam, że inne firmy z forum maja podobne, ale może niech się także inni wypowiedzą.

Tylko pamiętaj że resellera także można namierzyć poprzez IP głównego serwera. Więc nie jest to aż taki super system do ukrycia usługodawcy, ale wiele firm na tym działa.

 

cPanel możesz sobie "obrandować", więc będzie wyglądał jakby Twój. Nie wiem czy jest ta sama możliwość dla resellerów w Direct Admin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko pamiętaj że resellera także można namierzyć poprzez IP głównego serwera. Więc nie jest to aż taki super system do ukrycia usługodawcy, ale wiele firm na tym działa.

 

cPanel możesz sobie "obrandować", więc będzie wyglądał jakby Twój. Nie wiem czy jest ta sama możliwość dla resellerów w Direct Admin.

 

1. Wykupujesz własne IP (najlepiej kilka) i problemu nie ma.

 

 

2. DA też ma możliwość "obrandowania" - zrobienie własnej skórki jest dziecinnie proste i da się zrobić pod większością hostów (logujesz się jako reseller i wchodzisz w managera skinów).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Wykupujesz własne IP (najlepiej kilka) i problemu nie ma.

Problem mały jest - większość providerów wysyłkę SMTP, jak i np. jakieś curle itp. rzeczy realizuje poprzez główne IP serwera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem mały jest - większość providerów wysyłkę SMTP, jak i np. jakieś curle itp. rzeczy realizuje poprzez główne IP serwera.

 

Ci, którzy oferują "white label" i własne IP dla resellerów zazwyczaj myślą również o tym, przynajmniej ja nie spotkałem się z żadnymi problemami związanymi z wymienionymi przez Ciebie usługami w żadnej z firm, w których miałem wykupione resellery. A jeśli jakaś firma oferuje "white label" i własne IPki, jednocześnie ustawiając sztywno niektóre usługi na głównym IP serwera, to znaczy, że nie bardzo znają się na swoim fachu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ci, którzy oferują "white label" i własne IP dla resellerów zazwyczaj myślą również o tym, przynajmniej ja nie spotkałem się z żadnymi problemami związanymi z wymienionymi przez Ciebie usługami w żadnej z firm, w których miałem wykupione resellery.

 

 

Powiedz mi... z jakich resellerow juz korzystales, jakbys mogl to od razu ocen jakosc :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W Polsce nie korzystałem z żadnego (ceny nigdy mnie nie zadowalały :D ).

 

Korzystałem z następujących:

- InnoHosting (bardzo sobie zawsze chwaliłem, stabilne serwery, wysoki uptime, dobry support, masa dodatków w pakiecie);

- ResellerZOOM (j.w.)

 

 

Obecnie jestem w webhost.uk.net- może mają mniej bajerów niż wyżej wymienione, ale support mają najlepszy, jaki kiedykolwiek spotkałem. Wszelkie problemy załatwiane są od ręki, najczęściej przez czat. Jeśli wymagana jest autoryzacja klienta, to proszą o otwarcie ticketu i zajmują się nim natychmiast. No i nie ma sytuacji jak na "błękitnej linii" - tam rozmawiasz z ludźmi, którzy mają pojęcie o tym, czym się zajmują. I w przeciwieństwie do niektórych (np. H9) nie szukają dziury w całym, nie namawiają od razu w razie wyższego obciążenia do przejścia na VPSa czy dedyka (mimo, że takie sami oferują), ale pomagają w rozwiązaniu problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Innohosting ma dobry support, wprawdzie chcą mieć otwarty ticket za każdym razem, ale odpowiedź czasami po kilku minutach.

 

No i autorowi chodziło o "White Label", innohosting chyba nie ma tego.

 

Ale Hostgator ma taką opcje oraz własne serwery nazw.: http://www.hostgator.com/resellers.shtml

 

Nie wiem, jak u nich z supportem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Głowanet, Hekko dobry support. No i znane firmy.

Nie wiem jednak, czy mają jednak "White Label".

 

http://glowanet.pl/h...g-reseller.html

 

http://www.hekko.pl/...a_reseller.html

 

Jeżeli Ci aż tak bardzo nie zależy na Polskiej fakturze, a mogła by być angielska to zapraszam do nas.

Na PW mogę Ci dać stronę jednej firmy hostingowej, która korzysta z naszych serwerów. Możesz wtedy zobaczyć jak to wygląda w sieci.

Oczywiście adres tylko dla Ciebie, nie zezwolę na upublicznienie tego adresu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ci, którzy oferują "white label" i własne IP dla resellerów zazwyczaj myślą również o tym

Oczywiście :D właśnie do tego zmierzał mój post.

Że nie wystarczy znaleźć sobie jakiegokolwiek resellera i dokupić do niego dwa IPki, żeby mieć totalnie whitelabelowanego hosta :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Innohosting ma dobry support, wprawdzie chcą mieć otwarty ticket za każdym razem, ale odpowiedź czasami po kilku minutach.

 

No i autorowi chodziło o "White Label", innohosting chyba nie ma tego.

 

Ale Hostgator ma taką opcje oraz własne serwery nazw.: http://www.hostgator...resellers.shtml

 

Nie wiem, jak u nich z supportem.

 

InnoHosting oferuje "white label", sam korzystałem. Dodatkowo oferują support dla użytkowników sub-kont w ramach pakietu.

 

 

Co do hostgator - osobiście nie miałem u nich konta, bo po przeczytaniu paru niezbyt przychylnych opinii na ich temat na jednym z for postanowiłem się nie bawić z nimi w ciuciubabkę. Ich support jest typowy dla amerykańskich masówek - dużo, szybko, tanio, ale jakość czasem pozostawia dużo do życzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękujemy za polecenie jednakże w chwili obecnej nie możemy spełnić pełnego zapotrzebowania.

Przygotowujemy się jednakże do wdrożenia resellerów dedykowanych które mogą być dowolnie

spersonalizowane i dostosowane do potrzeb użytkowników (główny target to firmy, agencje

interaktywne). Własna marka, własne dnsy, revdns wedle życzenia i kilka innych ułatwień...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Zwykły reseller to tylko shared z opcjami, ale tylko shared ze wszystkimi problemami i upierdliwościami shareda... hosting dedykowany, czyli VPS+panel - to jest to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hosting dedykowany, czyli VPS+panel - to jest to.

VPS+panel to ani hosting dedykowany, ani "chmura". To tylko VPS+panel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

VPS+panel to ani hosting dedykowany, ani "chmura"

Tak ciągnąc dalej ten offtopic na chwilę - to może ktoś zapoda jakąś oficjalną wersję definicji pojęcia zwanego hosting dedykowany ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak narazie jedna firma zaoferowala swoje uslugi i rzeczywiscie to dziala, z tym ze domyslam sie ze jest to ustawione jako wartosc dla wszystkich kont. Nie jest spersonalizowana dla mojego konta/nazwy.

 

Naprawde tak slabo jest w tym temacie w polsce ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×