Skocz do zawartości
M@rio

Zły REGON i NIP w danych klienta

Polecane posty

Witajcie,

 

Stworzyłem konto w jednym z największych polskich rejestratorów domen oraz zarejestrowałem u niego domenę. Wiele lat temu.

 

Problem polega na tym że jakimś cudem, już nie pamiętam jak to wyszło, ale w danych klienta podałem zły regon i nip ;/ (całkowicie zły - innej firmy)

 

 

 

 

Jak mogę z tego wybrnąć i wyprowadzić to na prosto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak. Piszę o nazwa.pl

 

Kompletnie nie znam się na formalnościach i sprawach prawnych. 

 

 

 

 

Proszę mi powiedzieć czy grożą mi jakieś konsekwencje? Czy ta firma na której mam wpisany NIP i REGON może coś stracić z tego tytułu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko że wszystkie dane firmy są mojego znajomego, dane kontaktowe moje, a NIP i REGON jedynie jakiejś obcej firmy :)

 

Wiem, żałosne, ale to w latach młodości taki błąd zrobiłem.

 

 

 

 

Chodziło to tak latami a teraz ze względu że domena jest coraz bardziej znacząca dla mojego biznesu chciałbym to jakoś wyprostować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się za bardzo na tym ale tak na chłopski rozum może pomogłaby cesja domeny na np. kogoś z rodziny, a później ewentualnie z powrotem na siebie z poprawnymi już danymi. Oczywiście mogę się mylić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

żeby cesję domeny zrobić to trzeba multum papierków przesłać im udowadniających że wszystko jest ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli domena nie jest jakaś na wypasie, znana itp. to w ostateczności nie opłacać jej i jak wróci do puli domen wolnych zarejestrować na nowo. No ale jest to ryzyko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli domena nie jest jakaś na wypasie, znana itp. to w ostateczności nie opłacać jej i jak wróci do puli domen wolnych zarejestrować na nowo. No ale jest to ryzyko...

 

Jak założy opcję na domenę to ryzyka nie ma tylko 15 dni przerwy (zresztą bez opcji tez jest przerwa).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak jestem pewien. Zobacz ten diagram, on wszystko mówi temat cyklu życia domeny w registry NASK-u - http://dns.pl/stany_domen.pdf

 

Czyli zakładasz opcję na swoją domenę na swoje dane prawidłowe (no chyba, że już ktoś założył to wtedy ten sposób odpada). Po wygaśnięciu domeny czekasz 15 dni i z automatu domena jest rejestrowana na dane zawarte w opcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem z konsultantem nazwa.pl - potwierdził że rezerwacja trwa 14 dni.

 

 

Ok. To w taki sposób to rozwiąże - poczekam do końca umowy, założę opcję i przeniosę na już poprawne konto.

 

 

Dzięki wszystkim za pomoc!

 

 

 

p.s. masternet.pl ma najtańsze domeny .pl ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok. To w taki sposób to rozwiąże - poczekam do końca umowy, założę opcję i przeniosę na już poprawne konto.

Robisz to wszystko za jednym zamachem. Opcję zakładasz na poprawne dane i robisz to w docelowej firmie innej niż nazwa.

Opcję zakładasz przed końcem trwania umowy, bo jak już domena wygaśnie to opcji nie założysz.

Wybierasz gdzie najtaniej i najwygodniej. Myślę, że masternet to dobry wybór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale jeśli ktoś wcześniej założył opcje na domene, to M@rio już chyba nie będzie mógł. Czy się myle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale jeśli ktoś wcześniej założył opcje na domene, to M@rio już chyba nie będzie mógł. Czy się myle?

Masz rację ale pisałem o tym 2 wpisy temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×