Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Kolopik

Płatności sms, a osoba fizyczna

Polecane posty

Witam. Przeglądałem oferty firm, które oferują usługi premium sms.

W regulaminie AtomSMS:

 

Wypłata wynagrodzenia nastąpi po przedstawieniu przez Partnera właścicielowi systemu rachunku/faktury na podstawie raportu udostępnionego Partnerowi po zamknięciu miesiąca kalendarzowego, w terminie do 30 dni roboczych od daty otrzymania rachunku/faktury.

 

W regulaminie MobilePay:

Jak wypłacić zarobione pieniędze?

System MobilePay rozlicza SMSy z Twoich serwisów w cyklach miesięcznych (okres rozliczeniowy to 1 miesiąc). Dokonywana jest analiza ilości ruchu na wszystkich Twoich serwisach i na tej podstawie określana jest wysokość prowizji, zgodnie z tabelą prowizji. MobilePay wysyła automatycznie email, jeżeli tylko suma ze wszystkich nierozliczonych jeszcze okresów rozliczeniowych przekroczyła 100zł netto. Dodatkowo, jeśli nie podpisano jeszcze umowy partnerskiej, dostaniesz informację co należy zrobić aby takową podpisać - jest to warunek wypłaty pieniędzy. Następnie na podstawie dostarczonych raportów wystawiasz rachunek (jeśli jesteś osobą fizyczną) lub fakturę (prowadzisz działalność gospodarczą). Na podstawie tego dokumentu, zostanie dokonane rozliczenie.

 

Jak to wygląda z osobą fizyczną, jak wystawić rachunek?

Jeśli "klienci" mieliby płacić za usługi na stronie www itd.

 

Dzięki za odpowiedź

 

Pozdrawiam

 

PS Wszędzie tak jest? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY
Jak to wygląda z osobą fizyczną, jak wystawić rachunek?

 

Agentowi płatności SMS Ty wystawiasz rachunek jako osoba fizyczna, a oni rozliczają się z urzędem skarbowym itp. (musisz mieć NIP, kilka minut w urzędzie skarbowym, potem dostajesz pocztą, nie musisz być pełnoletni, ale niestety większość operatorów SMS tego wymaga)

 

 

Dla swoich klientów NIE wystawiasz rachunku - oni go dostają od operatora sieci GSM, możesz co najwyżej przesłać klientowi "potwierdzenie wpłaty/zapłaty".

Edytowano przez N3T5kY (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaki operator nie wymaga tych rachunków i nie trzeba długo czekać na akceptację konta?

W dotpay czekam już 2 miesiące (jak nie więcej)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY
Jaki operator nie wymaga tych rachunków i nie trzeba długo czekać na akceptację konta?

Tak z ciekawości, co złego jest w wysłaniu rachunku?

 

W dotpay czekam już 2 miesiące (jak nie więcej)

Z tego co wiem, to jesteś niepełnoletni.

Edytowano przez N3T5kY (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości, co złego jest w wysłaniu rachunku?

 

 

Z tego co wiem, to jesteś niepełnoletni.

Na mamusię :)

 

 

Nie wiem w jaki sposób wystawia się owy rachunek, jak to wygląda... Nigdy nie miałem do czynienia z tego typu usługami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY

Dotpay za Ciebie generuje rachunek, mama tylko podpisuje.

 

Teraz już BOK zamknięty, ale zadzwoń do nich jutro w godzinach 8-16 i się zapytaj dlaczego nie aktywowali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma chyba takiej firmy, która nie wymaga rachunku :)

Nie ma - ze względów głównie prawnych :D

Bo jak niby mieli by wytłumaczyć przed fiskusem wypływ środków do jakiegoś Kowalskiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×