Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Virtual Hellosius

Galeria internetowa na FreeBSD

Polecane posty

Który polski hosting oprócz odradzanego przez wszystkich HOME.PL oferuje wirtualne serwery na FreeBSD?

Interesuje mnie postawienie galerii internetowej (php+mysql lub postgres) w oparciu o Gallery 2.3.1. Ruch - ok 10 000 odwiedzin miesięcznie, więc transfer dość spory.

Niestety testowałem na linuxpl.com i jest problem z /usr/bin/unzip i ImageMagick. Na Home.PL działa niby, ale wszyscy ten hosting odradzają i jest horendalnie drogi.

Potrzebuję jakieś 5GB na dysku i 500-1500GB transferu rocznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiedziawszy nie wiem dlaczego odradzano Ci home ...

Jakość usług jest wysoka - tyle że pierwsza linia wsparcia może czasem drażnić.

Opisz dokładnie Twój problem z unzipem i imagemagic ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiedziawszy nie wiem dlaczego odradzano Ci home ...

Jakość usług jest wysoka - tyle że pierwsza linia wsparcia może czasem drażnić.

Opisz dokładnie Twój problem z unzipem i imagemagic ?

 

 

 

Więc tak...

Zaczęło się od UNIXstorma - tam jest naprawdę świetny admin i bezproblemowo wszystko, ale gallery 2.3.1 nie chciała za Chiny dogadać się z tematem Pedro Gilberto - X_Treme - zmienne w konfiguracji nie chciały się zapisywać; przypuszczam, że to przez Suhosina.

 

Na home.pl wszystko było OK, tylko ta cena... I naprawdę w gronie fotograficznym hosting ten ma potworną opinię, że słabe transfery, że na galerię nie jest dobry, w ogóle... A ja uwielbiam FreeBSD nie tylko z dawnego sentymentu (przez lata administrowałem, od 4.0 do 6.3) ale z tej racji że wszystko na BSD działało.

 

Zacząłem testować polecany LinuxPL - super, tylko, że galeria nie widzi unzipa ani imagemagick. Prosty skrypt <?php system(/usr/bin/unzip... działa i jest ok, a galeria próbuje kombinować coś z phpexec. Nie mam czasu ani ochoty na zabawę, wsparcie też mieli miłe i dobre, ale linux, wolałbym jednak BSD stąd pytanie o to czy oprócz Home.PL jest coś dobrego, taniego na FreeBSD jeśli chodzi o wirtualny serwer?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://www.follownet.pl/

 

oni są na BSD

 

przynajmniej tak kiedyś na forum opisywał firmę właściciel

 

Pono na FreeBSD/64 Bit. Dziękuję Ci za podpowiedź, założyłem konto testowe, zobaczymy co się będzie działo tym bardziej, że mają 5GB bez limitów transferu za 240 zł. Nawet chyba nieźle... I manager plików jest bo w home.pl nawet managera plików nie zrobili a nie chce mi się stukać co chwilę <?php system (unzip...

 

Poszukam też opinii o tym hostingu, dzięki za podpowiedź ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

System operacyjny (tutaj freebsd) nie ma wiele do działania unzip czy imagemagick (convert). Na każdym hostingu z włączonym wywoływaniem poleceń systemowych w php oraz tymi binarkami będzie działać. Jak nie ma tych programów to myślę że każdy admin je udostępni jeśli zostanie o tym poinformowany. Napewno nie jest wymagany najdroższy hosting dla unzip i imagemagick :)

A managera plików nie będziesz potrzebował do uzipowania jak będziesz miał hosting z dostępem shell.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to sobie follownet potestowałem, wyłączyli system() globalnie w php więc połowa rzeczy w gallery 2.3.1 nie będzie działać. Może i będzie ale chcę zajmować się uploadem zdjęć a nie gmeraniem w kodzie.

Wiem, że BSD nie ma nic do tego ale ja po prostu lubię ten system i darzę go większym zaufaniem niż linuxa. Np. to co na FreeBSD działa z palca na linuxie już nie - taki archive uploader module w gallery 2.3 nie działał na linux.pl

Zostaje mi niestety to nieszczęsne home ;/ Czy z home.pl jest aż tak źle? (nie potrzebuję supportu z problemami jak muszę radzę sobie sam)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To zdecyduj na czym Ci bardziej zależy.

 

Na hostingu, czy też na sentymencie.

 

Wybrałem znienawidzone przez wielu home.pl ;(

Spośród testowanych: linuxpl.com, netmark.pl, unixstorm.org, follownet.pl jedynie na home.pl gallery 2.3.1 działało bez zarzutu... Musiałem. Zobaczę jakie będę miał doświadczenia z tym hostingiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To nie lepiej było 'zmusić' się do Linuksa i postawić to na VPSie? Bądź zakupić w DE dedyka? Skoro jak sam piszesz, masz doświadczenie w administracji to w czym problem?

 

@Adam - tego FollowNet'a to bym nie polecił nawet po flaszce wódki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×